DUCH1986

Co to za rozsiewacz?

Polecane posty

DUCH1986    3

Witam, jakieś 3-4 lata temu widziałem rozsiewacz do nawozu 2-tarczowy z plastikowym zbiornikiem zamykanym chyba dwoma klapami. Dodatkowo posiadał zbiornik na wode do mycia rąk. Niestety tyle szczegółów zapamiętałem. Nie pamiętam jego nazwy ani producenta. Był nowy u dealera, ale też nie pamiętam którego. Czy ktoś się z takim spotkał i jest mi w stanie powiedzieć co to za rozsiewacz?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To był rozsiewacz do nawozów płynnych a zbiornik na wodę to do mycia rąk by operator miał w każdych warunkach możliwość umycia się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

@antoni Ty widziałeś kiedyś rozsiewacz do nawozów płynnych ??? :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A czy ty widziałeś rozsiewacz ze zbiornikiem na wode do mycia rąk -bo ja nie

 

 

 

 

 

t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

A jaki problem założyć zbiornik do mycia rąk tak jak jest w opryskiwaczach ??? Rozsiewacz z samej nazwy jest do rozsiewania materiałów sypkich a nie do rozlewania materiałów w formie płynnej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widocznie ten był do nawozów w płynie przecież takie są w sprzedaży i nazwał się rozlewacz

i

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chłopie nawozy w płynie sa tzw RSM ale tego do rozsiewacza nie wlewasz tylko do opryskiwacza... ty masz pomysły i fantazje rozsiewacz ze zbiornikiem na wode hahahaah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Panowie to co widziałem to był rozsiewacz do nawozów sypkich !!! i miał zbiornik na wodę do myci rąk - to sa chyba dość jasne informacje...

 

Panowie to co widziałem to był rozsiewacz do nawozów sypkich !!! i miał zbiornik na wodę do myci rąk - to sa chyba dość jasne informacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale czy jesteś tak na 100% pewny iż miał zbiornik na wode do mycia rąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Tak jestem pewien bo też byłem zaskoczony. Nigdy już się z tym nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jezu jak słysze o tej firmie to mnie zaczyna telepać brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

O widzisz kolego to właśnie chyba coś takiego było :) Czyli to grass rol robi. Może ktoś coś powiedzieć na temat tych rozsiewaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Moim zdaniem jak kupić taki wynalazek to lepiej kupić np. Amazone ZAF w dobrym stanie i jeszcze długo posłuży i równo rozsieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przewaliłm caly internet ale nie znalazłem rozsiewacza ze zbiornikiem na wode do mycia rak a jestem ciekaw jak to wygląda i dlaczego taka innowacyjna konstrukcja widocznie urzędnicy w brukseli wymyślili nowe przepisy a polski producent jako pierwszy zastosował to w praktyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Popatrz w tym grass-rolu, co kolega agro1991 podał link wyżej. Na ostatnim zdjęciu widać zbiornik na wodę.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ten link jest chyba uszkodzony i dalej nie mogę go sobie pooglądać a tak mnie te zestawinie ciekawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Poogladałem i zadnego zbiornika na wode do mycia rak nie widzę ale jest zbiornik duży chyba na nawozy w płynie więc myśle iż to jest rozsiewacz do nawozów płynnych.Ciekawe pierwszy raz z czymś takim się spotkałem .Nowatorskie rozwiązanie techniczne

 

A poza tym jest zaczepione na hydropaku agregata uprawowego

i chyba rozsiewa nawóz w płynie na szerokość roboczą tego agregatu

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Na drugim zdjęciu u góry na środku wystaje kranik. Nie widzisz???

Poza tym nie wyobrażam sobie aby nawóz płynny był rozrzucany tarczami - chociaż nie mam za dużego doświadczenia z nawozami płynnymi, ale kiedy je stosowałem to rozpylałem je opryskiwaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Faktycznie jest kranik.Tak więc reasumując jest to rozsiewacz do nawozów w płynie ze zbiornikiem na czystą wodę do mycia rąk.Czego to polacy nie wymyślą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jacek3773
      Sprzedam kosa , 
       
    • Przez Luki1988
      Czy ktoś posiada taki rozsiewacz na cztery łopatki na talerzu (dwie długie, dwie krótkie) i wie jak je ustawić żeby wysiew saletry był równy na 12 m ?
    • Przez przemek4534
      Witam wszystkich, pare dni temu zostałem posiadaczem rozsiewacza do nawozów Rauch beta 1100 i mam problem z prawidłowym podłączeniem przewodów hydraulicznych, a owe są 3, roziewacz posiada tez sterownik do pojedynczego otwierania i zamykania zasuw, oraz hydromotor do mieszania nawozu, patrząc na przewody jeden jest grubszy co świadczy że jest to powrót oleju natomiast dwa ciensze.... jeden do zamykania zasów, drugi do napedu hydromotoru, jak to zrobic zeby wszystko dzialalo bo jak próbuje to mieszadło sie kreci wolno albo wcale i trzeba te wajchy trzymac, wspolpracuje z mf3670. jeżeli ktos posiada taki rozsiewacz prosze o pomoc.
    • Przez Piters182
      Cześć. Zakupiłem rozsiewacz do nawozów najbardziej prestiżowej i najdroższej marki. Po upływie około 2 lat zaczęły pojawiać się oznaki korozji, a po 2 następnych latach niesamowicie zaczęła farba schodzić sama a pod farbą głębokie wżery korozji. Zacząłem to reklamować firmie która mi sprzedała, powiedzieli że to normalne, bo rozsiewacz jest pomalowany ekologicznymi farbami, powiedzieli żeby podesłać im zdjęcia,  kilkakrotnie zgłaszałem, wysyłałem zdjęcia ale zawsze było bez żadnej odpowiedzi. Na dzień dzisiejszy mało już co zostało farby na tym rozsiewaczu, nie długo będą dziury się robić, palcami można płaty farby ściągać. Jeśli by był to polskiej firmy rozsiewacz za 5 tyś zł to bym jakoś to przeżył, ale jak się kupuje MERCEDESA  w rozsiewaczach i płaci się grube pieniądze to już coś człowiek chce wymagać, ale jak nawet 5 lat taka maszyna nie może wytrzymać to coś jest nie tak. Mam w planach napisać jakieś im pismo w którym będzie zawarta przymusowa odpowiedz od firmy co z tym dalej robić. Czy komuś się zdarzył podobny w tym stylu problem z maszyną i doradzi co zrobić w tej sytuacji ?
    • Przez Fortis160
      Witam dostałem ofertę na Bogballe L1 plus hydraulicznie otwierane zasuwy,plandeka,nadstawki na 1200l za 22tyś netto co myślicie o tym rozsiewaczu mówią że to "mercedes" wśród rozsiewaczy,może są jacyś użytkownicy takiego i się wypowiedzą na jego temat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj