ursus-5314

wysiew drobnych nasion w nordstenie lift-o-matic

Polecane posty

ursus-5314    74

Witam. Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje pytanie na forum, a mianowicie oglądałem dziś siewnik nordsten, bardzo ładny stan, tylko jedna rzecz nie daje mi spokoju. Siewnik ma niby drobny wysiew na którym bardzo mi zależy, wszystko ładnie, pięknie tylko niewiem jakim sposobem ustawić go do siania. Czy należy coś dokupić, bo ja już nie wirm. Bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbor    124

Z tego co pamiętam to do nordstenów zakłada się takie nakładki plastikowe na kółka wysiewające żeby wysiewać drobne. Jeśli żle pisze to mnie poprawcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co dokładnie chcesz śiać i ile ? Bo jak niedużo to możesz spróbować z wypełniaczem .Opisywałem to kiedyś ,tylko poszukaj.

Edytowano przez zmechanizowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-5314    74

ja chce siać sorgo, najlepiej w rządki a tego należy siać ok. 5-6 kg/ha

 

podaj link, dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bedi16    1

Witam,

planuję zakupić nowy siewnik Nordsten Liftmatic 2,5 m (posiada 19 "lejek")może ktoś mi powiedzieć czy jest on również przeznaczony do drobnego wysiewu? Prosił bym również o jakieś opinie na temat tego siewnika.

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam B.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-5314    74

jest to o niebo lepszy siewnik niż np.,poznaniak, posiada drobny wysiew tylko należy dokupić nakładki na koła wsiewające które kosztują ok. 6zł. a tak poza tym co będziesz siał i jakim ciągnikiem?

kt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam taki 3m lift-o-matic ale jakoś srednio mi się widzi wolalbym amazonke chyba albo sulky'ego. 60 nie da rady siać bo nie ma docisku a ramiona są za lekkie siewnik ma taki system, że jak podnosi sie go to podnoszą też sie wszystkie redlice a potem musi sie go docisnąć aby redlice wlazly w ziemie raz sialem 60 to d*piaście wyszło ogolnie sieje aresem i agregatem uprawowo siewmnym i jest ok wysiew niby też ale to nie to ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Musisz specjalne nasadki na rolki kupić do drobnego wysiewu na allegro pare zlotych kosztuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Frytek ten siewnik opuszcza redlice gdy tylko sie go postawi na ziemi

a docisk redlic jest na korbę bardzo dobrze to sie sprawdza więc nie pisz bzdur że ciągnik musi mieć docisk (chyba po to aby pogiąć siewnik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-5314    74

ja także mam zamiar kupić taki siewnik tylko 3m. Jak myślicie czy będzie nim można posiać w rządki sorgo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

frytek masz wszystko pewnie pordzewiałe i zapieczone i dlatego to tak ciężko u ciebie chodzi, ja swoim 3m siałem mf255 i nie było żadnego problemu żeby redlice opadały, a może ty nie odpiąłeś blokady redlic i dlatego ci nie opadały


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Ja sieje t 25 na 2,5m podnoszenie redlic jest bardzo dobre przy małym skoku podnośnika i to w górzystym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nic nie mam zardzewiałe ani zgnite i pogięte po prostu piszę ze miałem problem ze sianiem "60" i tyle ogólnie nie jestem zadowolony za bardzo z tego siewnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diabollo    0

witam wszystkich mam takie pytanko chodzi o małe kaczuszki . jesli ktos by miał większą wiedze odemnie i doradził czym je karmic i w jakich warunkach je przetrzymywac po wykluciu sztucznym. Bardzo prosze o podpowiedż pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek72511
      Witam Panowie. Kupiłem taki właśnie rozsiewacz do nawozu. Sezon się zbliża a ja mam mały problem, a dokładnie z ustawieniem wysiewu. Znalazłem niby tabele po angielsku, i np. UREA to mocznik ale są tam 3 rodzaje, o gęstości nasypowej zbliżonej, ale każdy ma inne ustawienia. I mój problem polega na tym który jest właściwe do polskiego mocznika. Potrzebuje dokładnie wysiewu do mocznika, saletry, kizerytu, soli potasowej , i polifoski 6. Ma ktoś sprawdzone tabele lub swoje wyliczenia ? Bardzo prosze o pomoc i z góry dziękuję
    • Przez PROXIMAMICHAL
      czesc
      zabraknie mi nasion bobiku na obsianie jednej całkiem sporej działki , posiadam troche nasion z 2012 roku jak myslicie dadza rade?? odmiana jakas taninowa nasiona poczarniały
       
      nie moge zrobic próby kielkowania nie bedzie mnie w domu jakis czas i dla tego takie pytanie
    • Przez Przemek0
      Witam, jestem nowym nabywcą siewnika BECKER, mam parę pytan... co wyczyścić przed sezonem? nie pokazuje mi ciśnienia na zegarze a turbina daje bardzo dobrze, jak ustawić ten siewnik, chodzi mi o tabele wysiewu bo nie mam, ile siejecie nawozu na h w dozowniku i jak go tam ustawić? z jaką prędkością siejecie? ile obrotów na silniku? Sieje Landini Ghibli 100 Pozdrawiam


    • Przez farmer161
      Witam
      mam problem z Monosemem ng 4 plus 4 rzędowym, siewnik był kupiony nowy i zasiał w sumie przez 3 sezony 500ha, wysiew nasion zaniża mi o 5 do 10tys na hektar, sprawdzałem obwód koła i jest inny niż podaje tabela ale nawet po przeliczeniu tego wysiew jest zaniżany o ok 5 tyś...
      tarcze nie są zużyte, ciśnienie w ogómieniu według instrukcji, układ sprawdzałem na ile to możeliwe i nie dostaje lewego powietrza, predkość jazdy nie ma wpływu na ten wysiew sprawdzałem to na polu 5 ha, była wysiewana jedna odmiana, pierwsze 2 ha predkość 8,5km/h a nastepne 2 ha 7,2 km/h wysiew był jednakowy....
      przy każdej odmianie wychodzi inny wysiew ale to są niewielkie różnicze. w tym roku zasiałem 90ha do dzisiaj i tylko przy 4 ha wysiew wyszedł taki jaki ustawiłem...
      jedyne co mi przychodzi do głowy to ze komputer zawyża powierzchnię, wiadomo ze zawsze są skosy ale mi na 10ha (według tego co wychodzi z gps) wychodzi ok 11ha czyli na 1 ha zawyża o 10arów,
      czy miał ktoś podobny problem albo ma ktos jakiś pomysł co by mogło wpływać na to ze wysiew nie wychodzi zgodny, dodam że nie jest to stała wartosć o jaką zaniża
      Z góry bardzo dziękuje za pomoc
      Pozdrawiam
    • Przez pawel199617
      Witam. Czy posiada ktoś katalog tabele wysiewu do Amazone AD251 special 2.5m.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj