mateusz44

Pomoc w wyborze agregatu talerzowego

Polecane posty

mdobry    87

Jak najbardziej moga być tależe 560 bo mam takie w swoim grano i spisują sie lux. tylko skrajne wtedy są wielkości 510 żeby mniej rzucać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Witam

 

Zastanawiam się nad zakupem brony talerzowej 2,5 m 560mm do zetora 7745 będzie używana do ściernisk i uprawy przedsiewnej i rozważam 3 warianty:

     - staltech U25 (masa 1150 , mocowanie talerzy elastomery)

     - Henryk Batyra Gepard (masa 870 , mocowanie sprężyny)

     - Agro-Lift  (masa 990 , mocowanie elastomery)

Co do wału to daszkowy wydaje mi sie ciekawy ale u Batyry nie mają takiego i proponowali mi  gumowy. I właśnie mocowanie talerzy  mocno mnie zastanawia bo każdy producent mówi że jego mocowanie lepsze wiec to nie jest odnośnik i proszę was o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Z tym badyrą to nie wiem jak to wytrzymuje na tych rurkach jego teoria jest taka, że rura jest lepsza od profili. Mam jego agregat taki zwykły na łapach właśnie na łączeniu rur i parę cm przed spaw puszcza . Nie wiem czego to jest przyczyną. Dodam że agregaty talerzowe nie są w cale taką rewelacją też słoma jest na wierzchu a kiedy mamy sciernisko po położonym zbożu to słabo tnie. Pamiętam jak kiedyś znajomy przyjechał robić mi po qq taką zwykłą przerobioną z pół zawieszanej na zawieszaną z dwoma rzędami talerzy uzębionych to szła w ziemię jak głupia a ta to tylko lata po wierzchu
;-). Pamiętam że kiedy ja szukałem agregatu to jeden z przedstawicieli zaproponował mi talerze 510 na przedłużonym mocowaniu kupiłem na 560, ale tak po głębszym zastanowieniu się doszedłem do wniosku że chyba jednak lepsze były by te mniejsze ponieważ i tak pomiędzy nimi a ramą nie zapychalo by się a mniejszy talerz co prawda dużo szybciej byście kręcił. Dajmy przykład roweru na kołach 24 a 26 małym trzeba na taką prędkość jak ma duży dużo szybciej pedałować co w przełożeniu na agregat dało by tyle że jadąc prędkością dużych talerzy małe by lepiej rozdrabniały. To taki mój wymysł nie wiem czy mam rację.

Edytowano przez mateusz44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jeśli te elastomery są lepsze to dlaczego lemken czy mandam robi na resorze ???

 

mamy ścierniskowy od Batyry i prócz słabego lakieru nie mam zastrzeżeń, nic nie pęka, a jeśli byłoby słabe to nie raz bym go rozerwał  B)

 

 

jeśli ma być tylko na ściernisko, to według mnie nieopłacalny i słaby wybór, może i zrobisz szybciej, ale ścierniskowym zaryjesz nawet 30-40cm, jeśli będziesz miał taki kaprys  ;)

do tego efekt dużo lepszy przy odpowiednich warunkach


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Ma służyć do ściernisk i do uprawy przed siewnej a cała moja słoma zostaje zawsze na polu więc musi być talerzówka i  tak jak napisał izydor6280 znane firmy robią na sprężynach ,

jedni mówią że na sprężynie lepsza bo cały czas pracuje jak kamień to sie odegnie i ogólnie lepiej wchodzi w glebę i kopiuje teren , a drudzy ze elastomer lepszy bo dociska i jak sucho jest to wchodzi lepiej bo na sprężynie sie odegnie i nie wchodzi w ziemie a tak to dociska caly czas  

 

i w którą teorie wierzyć ? 

 

z tego wydaje mi sie staltech być nie głupi bo najcięższy est i marka z tych 3 najlepsza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie wiem czy nie masz za małego ciągnika do takiej talerzówki. Napewno wał gumowy odpada bo za cieżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

tylko to nie jest wał pierścieniowy a na wzór crosskill, więc będzie o wiele lżejszy

 

at2.jpg

 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zetora proximę 8441, planuję zakup do niego agregatu uprawowo siewnego talerzowego. Co o tym sądzicie da radę czy nie (opcja 2,5m lub 2,7m) + siewnik poznaniak?

Ma ktoś może taki ciągnik i agregat? Proszę o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Jak myślicie patrząc na ten agregat batyry z tym wałem wydaje się godny zakupu ? tylko ze dla mnie bez hydropaku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

swego czasu chciałem taki kupić i byłem u właściciela takiego, usłyszałem dość dobrą opinię

nawet na forum widziałem kilka w miarę dobrych opinii, z tego co pamiętam najbardziej narzekali na to zgrzebło i ekrany, ale te w ostatnich latach zmienili, więc może jest lepiej


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

wtedy kupiliśmy atoma od Henryka i poza jakością farby i nieco rozbitymi otworami na sworznie nie mamy z nim żadnych problemów, a jakoś przesadnie się z nim nie pieszczę  :P


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

rama w jednym kawałku, żadnych pęknięć nie zauważyłem, może niektóre spawy nie wyglądają za ładnie, ale ważne że trzyma


Witam, mam zetora proximę 8441, planuję zakup do niego agregatu uprawowo siewnego talerzowego. Co o tym sądzicie da radę czy nie (opcja 2,5m lub 2,7m) + siewnik poznaniak?

Ma ktoś może taki ciągnik i agregat? Proszę o odpowiedzi

 

nie kupuj 2.7 bo jedyny siewnik jaki do niego zepniesz to poznaniak, będziesz chciał wymienić siewnik i masz kłopot, a zmienić szerokość w poznaniaku to nie problem

 

średnio widzę taki zestaw przy zetorze, możesz mieć problemy z udźwigiem i stabilnością


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy proxima 8441 da sobie radę z agregatem talerzowym 2,5m + hydropak i siewnik 2,5 m? Ma ktoś może taki zestaw?

Jaki ciężar obciążników potrzebuję na przód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz61    2

izydor6280 ma racje mozesz mieć problem z udzwigiem i stabilnością. Ja mam przy Pronarze 82a z ładowaczem agregat talerzowy EURO-MASZ z poznaniakiem zestaw warzy 1650kg  i ledwo mi to podnosi przy złozonym hydropaku  a twój zetor jest znacznie lzejszy od pronara. radził bym ci pomyśleć o większym ciągniku chyba ze chcesz samą talerzówka porobić to zetor bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

tu polecasz a w innym temacie pytasz o opinię na temat tych maszyn  :blink:  ???


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wakis    1

ja kupiłem w tym roku staltech 3m za 12,500 na talerzach 560 i wałem rurowym. Przechodził u mnie cały żniwny sezon jak i było nim robione po kukurydzy. Szczerze to polecam dobrze miesza resztki z ziemią i dobrze idzie po kukurydzy. Wykonanie oceniam na bardzo dobrze mocne spawy i solidna konstrukcja. chodzi przy jd 105km i lata się jak z papierami. Śmiało mogę go polecić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

Witam wszystkich serdecznie ! :) 

Nie chce zaśmiecać nowym tematem dlatego pisze tutaj:

Chciałbym abyście pomogli mi wybrać agragat, i doradzili na co zwracać uwagę przy wyborze.

Zastanawiam się nad kupnem agregatu talerzowego z  hydropakiem, do ciągnika Massey Fegruson 690 TURBO  (98 km, napęd 4x4).
Rozważam szerokości 2,7 m i 3.0 m, tylko obawiam się że ciągnik będzie miał problem przy podnoszeniu.

Rozmyślałem nad wałem packera ale jednak, on swoje waży, i nie wiem jak dawał by rade na moich glebach.

Klasa ziemi: 4-5 (łódzkie, powiat skierniewicki)

Powierzchnia (22 ha, produkcja mleczna)

Agregat chcemy z tatą kupić głównie dlatego, ponieważ mamy tylko podstawowe maszyny do uprawy ziemi.(sprężynówka, pługi,brony itp.)

Siewnik mamy wspólny z ciotką (to jest jej siewnik ale ona ma kilka ha i bierzemy go od niej ) :poznaniak 2,7 m, ale go poszerzamy.

W przyszłości myśleliśmy także nad kupnem własnego siewnika.( też raczej poznaniak ale w lepszym stanie,bo ten co mamy teraz jest w opłakanym. Na docisku, z większą skrzynką  itp, ponieważ przy czyimś nie będziemy majstrować)

Talerzowy dlatego, ponieważ nie posiadamy talerzówki.

Budżet; max.13 000 zł 

Prosiłbym was o opinie na temat tego zakupu , czy ciągnik da rade,czy wybić sobie z głowy taki zakup, jak tak to dlaczego?, jaki wał wybrać, co z siewnikiem (może nowy)? itp. ;)
Z góry dziękuje  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

3,0 m dla MF 690 turbo będzie za ciężki. Massey jest ciągnikiem z lekkim przodem, nawet po dociążeniu będzie nim bujać. Masz podnośnik wzmocniony (z dodatkowymi siłownikami)? Bez nich za długo nie popracujesz bezawaryjnie nawet zestawem 2,7 m. Podjedź do kogoś i sprawdź czy jesteś w stanie taki zestaw podnieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

3,0 m dla MF 690 turbo będzie za ciężki. Massey jest ciągnikiem z lekkim przodem, nawet po dociążeniu będzie nim bujać. Masz podnośnik wzmocniony (z dodatkowymi siłownikami)? Bez nich za długo nie popracujesz bezawaryjnie nawet zestawem 2,7 m. Podjedź do kogoś i sprawdź czy jesteś w stanie taki zestaw podnieść.

 

Tak, mam dołożone 2 siłowniki z tyłu.

Kiedyś jak kupowaliśmy go od pewnego faceta to mówił właśnie że ciągnik jeśli chodzi o uciąg jest bajka, ale jeśli chodzi o dociążenie to masakra   :D

 

On praktycznie przez całe żniwa nie zjeżdża z pola, bo pracuje przy prasie New Hollanda,obrabiamy swoje i prawie całej wsi bo nikt nie posiada prasy do okrągłych bel. Rzadko zaczepiam do niego jakąś maszynę na podnośnik z prostego powodu: nie posiadamy tak dużych maszyn.

 

Edytowano przez koval103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

do talerzowego 3m potrzeba min. 100km w 6 cylindrach, dla Twojego ciągnika jedyna rozsądna szerokość to 2.5m

2.7 to wymiar tylko pod poznaniaka, stwierdzisz że chcesz inny siewnik i będziesz miał kłopot, tak samo z robieniem ścieżek, a rozstawić poznaniaka na 2.5 czy 3m to nie problem


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SnapOn22
      Witam wszytskich. Mam pewien problem z mtz 1523.4. Pekła obudowa tylniego mostu i zabralem się za wymiane. Okazało sie że łożyska stożkowe na tależu są zużyte wiec je wymieniłem. I teraz chciałbym prosić o pomoc w ustawieniu talerza do ataku. Z tego co wiem to reguluje się to tymi blaszkami które podkłada się pod kadłub do ktorego mocuję się chamulec ale jestem w tym zielony i nie za bardzo wiem co i jak. Jesli były ktoś tak miły i podowiedział mi jak to sie ustawia byłym bardzo wdzieczny, a może ktoś posiada jakąś instrukcje. Z góry dziekuję.
       
      Dodaję zdjęcia jak to wygląda.


    • Przez daniels_91
      Witam,
      Z góry przepraszam, ale jestem tutaj nowy i stąd nie mogę się jeszcze tutaj odnaleźć.
      Zastanawiam się mad kupnem nowego agregatu na gospodarstwo jak na razie 15h.
      Chciałbym się od was dowiedzieć czy słyszał ktoś o agregatach talerzowych firmy Uni-Tech 3m?
      Bo nigdzie nic o nich nie mogę znaleźć, zastanawiam się jeszcze nad firmą Janpol jeden z moich sąsiadów ma i sobie chwali, za to opinie na forach są podzielone. Znalazłęm sporo opini o złych spawach bądź konstrukcji tych maszyn, ale z tego też co się dowiedziałem to ponoć się teraz poprawili.. i sam już zgłupiałem o tych wszystkich przejrzanych firmach..
      Będę bardzo wdzięczny za odpowiedz..
    • Przez Fugeo
      Cześć wszystkim
      Potrzebuję pomocy w wyborze głębosza do ciągnika Claas Ares 657 ATZ 130 km mocy, 6 cylindrów.
      Obecnie mam ofertę na Mandam MGW 3 1800: szerokość robocza 1,8, ilość zębów 3, wał tylny rurowy 540 mm, ciężarek drenażowy z łańcuchem (kret).
      Cena to 10 701 brutto. Co o nim sądzicie?
      Polecacie coś innego? Niższa cena mile widziana
    • Przez UrsusC-330
      Witam, 
      Mam pytanie odnoszące się do wyboru parametrów pompy i agregatu prądotwórczego, mam około 1 ha truskawek, wykopałem studnie głębinową, głębokość studni  30 m, lustro wody jest na ok. 12m i teraz jakie parametry, moc powinna mieć pompa i agregat żeby  dały rade pchać tę wodę? 
    • Przez demon17
      Witam,
      Wiosna już nie długo, a starą unią nie idzie już orać... Panowie piszę do was z prośbą o pomoc w wyborze pługa. Na początek kilka faktów: Zetor 9540 obrabia głównie ziemię klasy IV-VI (przewaga V i może 1ha - III) na 25 ha. Na dzień dzisiejszy pozostaje do dyspozycji stara unia 4x40 zagonowa. Sieję coraz więcej poplonów i unia nie daje sobie rady więc czas na jakieś zmiany. Budżet na ten cel to okolcie 10 tyś. Z kamieniami bywa to różnie... 3 ha zakamienione reszta ok. Poniżej przesyłam propozycje jakie wpadły mi w oko.
       
      http://allegro.pl/plug-4-skibowy-rabewerk-i7205241040.html#thumb/5
      https://www.olx.pl/oferta/plug-obrotowy-4-skibowy-rabe-werk-3-1-CID757-IDs9yrF.html
       
      Kusi mocno:
      https://www.otomoto.pl/oferta/rabe-rabe-werk-plug-obrotowy-4-skibowy-azurowy-zabezp-non-stop-import-niemcy-kverneland-lemken-overum-unia-kuhn-ID6zBxOz.html
      ale czy jest wart tej ceny?
       
      Liczę na waszą pomoc.
      Pozdrawiam,
      Jacek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj