mateusz44

Pomoc w wyborze agregatu talerzowego

Polecane posty

grzeskw75    118

Witam. To jak już jesteśmy przy agragatach talerzowych to jaka szerokość do renault celtis 84KM. Nie wiem czy warto brać z hydropakiem, bo ten ciągnik to raczej za słaby do zestawu? Wogóle to myślę nad broną talerzową staltechu 2,7 czy 3,0 m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wakis    1

jak sama talerzówka to 3m powinien dać radę bo dużego oporu ona nie stawia. Polecam brać na większych talerzach ponieważ dopłata jest nie duża a lepiej idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

do talerzowego 3m potrzeba min. 100km w 6 cylindrach, dla Twojego ciągnika jedyna rozsądna szerokość to 2.5m

2.7 to wymiar tylko pod poznaniaka, stwierdzisz że chcesz inny siewnik i będziesz miał kłopot, tak samo z robieniem ścieżek, a rozstawić poznaniaka na 2.5 czy 3m to nie problem

Ścieżek nie mam zamiaru robić, a jeśli miałbym kupować siewnik to poznaniaka ale w lepszym stanie niż ten co mam teraz, ponieważ nie mam do niegożadnych uwag i jak na moje możliwości finansowe jest dla mnie dostępny. :D

 

 

Raczej skupił bym się na szerokości 2,7m , wiem że ciągnik będzie miał wiele do roboty i na pewno muszę robić solidne dociążenie, ale będę jeździł też samą talerzówką i wtedy 2,5 metra jest lekko za małe. ;)

 

A co z wałami, czy jeśli brałbym packera nie obciążył by zbyt mocno ciągnika, czy na te klasy ziemi raczej wziąć coś innego ?

Edytowano przez koval103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AutoAgro    0

Polecamy Agregaty Talerzowe Rolmako na zabezpieczeniu gumowym bardzo dobrze pracują szeroki dobór wałów tylnych i innych dodatków.

agregat_rolmako.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Ile u Was za taką bronę Rolmako 3m półzawieszana z wałem oponowo transportowym trzeba położyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remberton    0

ja mam Renault 103 - 54 i od 3 lat  ciągam nią Agregat talerzowy firmy Agro-Tom 2,5m plus taki stary siewnik Izaria Super Universal, ciągnik ma około 90 km 

 

Agregat jest na talerzach 560 mm i takim sprężystym wale, maszyna waży 1200 kg plus ciężki siewnik, do którego wchodzi tylko 150 kg pszenicy  :blink:

 

W seryjnym obciążeniu brakuje mi 160 kg na przodzie, ale dodałem tylko 300 kg i jest git. Ciągnik nie ma żadnych problemów z podnoszeniem.

 

Maszyna również solidnie wykonana, hydropak na dwóch siłownikach jest bardzo stabilny. Jedyne co im się nie udało w mojej ocenie to zbyt obszerne ramię które trzyma cały talerz, jest za bardzo odsadzone od piasty plus jego wymiary i brak zaokrągleń powodują częste zapychanie się drugiego wału przy talerzowaniu łąk czy ugorów. Czas leci i widzę, że firma zmieniła  to ramię na płaskownik o solidnym przekroju i z tego tytułu doszło trochę miejsca między mocowaniem a następnym talerzem.  

 

Podtrzymuję wypowiedzi kolegów, samą talerzówkę kupując do tej mocy ciągnika to pociągnie 3 m, ale dołączywszy hydropak to nie ma co się w to pchać i potem jechać 6 na godzinę :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartius17    0

witam chciałem poradzić się jaki dobrać wał do agregatu talerzowego. przymierzam sie do AT 3m Agro Maszu. Gleby mam różne od 3 do 6 klasy i chodzi mi o wał który najlepiej skruszy i rozluźni glinę oraz dobrze wgłębnie zagęści piaski. Myślałem caly czas o wale crosskill, tylko chciałbym też używać jej po ściernisku i po kukurydzy na ziarno zamiast podorywki i nie wiem jak taki wał sie sprawdzi. proszę o podpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

u nas w AT3 mamy daszkowy na  jesień na rędzinie robi robotę ale na wiosnę jak talerze wyrzucają mokre bryłki (wielkości pięści) nie dogniecie tego (przelatują między sekcjami wału) i za siewnikiem zostaje. wałujemy po tym crosskielem. po QQ w tamtym roku po orce jeździłem dwa razy crosskielm żeby rozbić bryły bo sucho było to poradził sobie elegancko. jeśli byś brał z crosskielem to waga agregatu będzie spora. mój na talerzach 560 z daszkowym waży 1400kg, i obowiązkowo bierz hydraulicznie podnoszony wał do niego, dopłacisz ten tysiąc ale wygoda jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

to że jak chcesz zmienić głębokość to nie targasz rękami wału który waży 300kg tylko robi to za Ciebie hydraulika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartius17    0

koledzy a jaki rodzaj talerzy wybrać P czy C. Agregat używany będzie i do siania i do ścierni. Jeden z dilerów mówi że lepiej C a drugi że P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbomatiq    5

Koledzy a ja mam pytanie z innej beczki.Zakupiłem agregat talerzowy 3m.I tu mam pytanko.Czy po przejechaniu tym agregatem po rżysku nie ma potrzeby robienia podorywki i mogę poczekać do orki zimowej,czy lepiej zrobić podorywkę po tym i potem jeszcze raz orkę zimową?Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SnapOn22
      Witam wszytskich. Mam pewien problem z mtz 1523.4. Pekła obudowa tylniego mostu i zabralem się za wymiane. Okazało sie że łożyska stożkowe na tależu są zużyte wiec je wymieniłem. I teraz chciałbym prosić o pomoc w ustawieniu talerza do ataku. Z tego co wiem to reguluje się to tymi blaszkami które podkłada się pod kadłub do ktorego mocuję się chamulec ale jestem w tym zielony i nie za bardzo wiem co i jak. Jesli były ktoś tak miły i podowiedział mi jak to sie ustawia byłym bardzo wdzieczny, a może ktoś posiada jakąś instrukcje. Z góry dziekuję.
       
      Dodaję zdjęcia jak to wygląda.


    • Przez daniels_91
      Witam,
      Z góry przepraszam, ale jestem tutaj nowy i stąd nie mogę się jeszcze tutaj odnaleźć.
      Zastanawiam się mad kupnem nowego agregatu na gospodarstwo jak na razie 15h.
      Chciałbym się od was dowiedzieć czy słyszał ktoś o agregatach talerzowych firmy Uni-Tech 3m?
      Bo nigdzie nic o nich nie mogę znaleźć, zastanawiam się jeszcze nad firmą Janpol jeden z moich sąsiadów ma i sobie chwali, za to opinie na forach są podzielone. Znalazłęm sporo opini o złych spawach bądź konstrukcji tych maszyn, ale z tego też co się dowiedziałem to ponoć się teraz poprawili.. i sam już zgłupiałem o tych wszystkich przejrzanych firmach..
      Będę bardzo wdzięczny za odpowiedz..
    • Przez Fugeo
      Cześć wszystkim
      Potrzebuję pomocy w wyborze głębosza do ciągnika Claas Ares 657 ATZ 130 km mocy, 6 cylindrów.
      Obecnie mam ofertę na Mandam MGW 3 1800: szerokość robocza 1,8, ilość zębów 3, wał tylny rurowy 540 mm, ciężarek drenażowy z łańcuchem (kret).
      Cena to 10 701 brutto. Co o nim sądzicie?
      Polecacie coś innego? Niższa cena mile widziana
    • Przez UrsusC-330
      Witam, 
      Mam pytanie odnoszące się do wyboru parametrów pompy i agregatu prądotwórczego, mam około 1 ha truskawek, wykopałem studnie głębinową, głębokość studni  30 m, lustro wody jest na ok. 12m i teraz jakie parametry, moc powinna mieć pompa i agregat żeby  dały rade pchać tę wodę? 
    • Przez demon17
      Witam,
      Wiosna już nie długo, a starą unią nie idzie już orać... Panowie piszę do was z prośbą o pomoc w wyborze pługa. Na początek kilka faktów: Zetor 9540 obrabia głównie ziemię klasy IV-VI (przewaga V i może 1ha - III) na 25 ha. Na dzień dzisiejszy pozostaje do dyspozycji stara unia 4x40 zagonowa. Sieję coraz więcej poplonów i unia nie daje sobie rady więc czas na jakieś zmiany. Budżet na ten cel to okolcie 10 tyś. Z kamieniami bywa to różnie... 3 ha zakamienione reszta ok. Poniżej przesyłam propozycje jakie wpadły mi w oko.
       
      http://allegro.pl/plug-4-skibowy-rabewerk-i7205241040.html#thumb/5
      https://www.olx.pl/oferta/plug-obrotowy-4-skibowy-rabe-werk-3-1-CID757-IDs9yrF.html
       
      Kusi mocno:
      https://www.otomoto.pl/oferta/rabe-rabe-werk-plug-obrotowy-4-skibowy-azurowy-zabezp-non-stop-import-niemcy-kverneland-lemken-overum-unia-kuhn-ID6zBxOz.html
      ale czy jest wart tej ceny?
       
      Liczę na waszą pomoc.
      Pozdrawiam,
      Jacek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj