mateusz44

Pomoc w wyborze agregatu talerzowego

Polecane posty

mateusz44    7

witam wszystkich forumowiczów :)

Chciałbym abyście pomogli mi wybrać agregat talerzowy i doradzili jaką szerokość mogę maksymalnie wybrać do swojego ciągnika a jest nim ursus 11024 110km .Poniższa oferta przedstawia agregaty 3m:

(sorki że będę pisał średnice słownie , klawiatura moja nie posiada tego symbolu).

Poszczególne firmy :

 

staltech 12 000 tyś netto 3m .

 

talerze fi560 -500 zł

talerze fi610 -2000 zł

 

wał packer 'a 1200 zł (fi600 - 2000 zł )

wał gumowy -3000 zł (prosiłbym tutaj o szczególnie opisanie różnicy w polu między wałem gumowym a packerem )

 

Rolmako 13 000 zł netto 3m.

 

talerz fi560 -1100 zł

talerz ofas -1700zł

łożyska : kraśnik standard (za dopłatą TIMKEN -1200 zł , SKF-1200 zł

wał packer'a : 1500 zł

wał gumowy: 3800 zł

 

Agromasz 14 000 zł netto 3m.

 

talerz fi510 standard (opcja fi560 +500 zł )

wał packer'a: 1300 zł

wał gumowy :3200 zł

 

Grano System : 13 500 zł netto 3m.

talerze: fi560 firmy ofas -1600 zł

wał packer'a fi500 lub fi600 - 2600 zł

wał gumowy :fi500 -3700 zł

 

To by byłe wszystkie które mnie interesują , jeszcze dwa pytanka :

1. co sądzicie o agregatach pół zawieszanych

2 . Wózkach transportowych takowe oferuje firma Grano system. Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi :)

Edytowano przez mateusz44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

kolego pracuje uprawo-siewnym Agromaszu wałem packera z siewnikiem tależowym ogólnie jestem zadowolony... ale współpracuje ten zestaw z zetorem 16245... proksima plus 110 z tym zestawem to niezbyt dobry zestaw...(jedno pole obsiałem i zmieniłem ciągnik na dużego ... natomiast na ścierniskach bez siewnika spokojnie radzi sobie zetor 7245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

do uprawy przedsiewnej o jakiej średnicy talerze są najlepsze bo mam dylemat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

własnie ja też nie wiem jakie talerze wybrać :mellow: a co do agregatu to chyba pozostaje przy firmie grano system . Czy ktoś już miał styczność z tą firmą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja też myślę o grano tylko jaki wybrać czy 3m lub 4m z hydropakiem czy 4,5 m składany hydraulicznie ,z jakim wałem.Uprawiajac obecnie agregatem zębowym 3,6 m zużywam około 5 l ropy na ha a jakie będzie zużycie w talerzowym pozostawiam sobie na decyzje około roku na razie mam czym robić i chce zuzyc posiadane maszyny chyba ze ceny nowych spadną o około 30% to przyspiesze zakup ewentualnie ceny płodów rolnych wzrosną o 30 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Ja do swojego 110km ursusika biorę 3m z wałem gumowym z siewnikiem raczej nie będzie on pracował ( zbyt duza waga ) . Zastanawiam się nad talerzami nie wiem jaka jest różnica miedzy fi510 i fi 560 . Cena brutto z talerzami 560 i tym gumowym wałem to coś około 20 tyś ;)

 

Antoni1

co to wyboru walu to zależy od gleb na których będziesz go stosował . Z opinii wielu osób wywnioskowałem że na moje gleby ( najczęściej czarnoziemy) najlepszy będzie gumowy ponieważ jest on wałem uniwersalnym i nie za kleja się na mokrym glebach ze względu materiału z jakiego został wykonany ;). A z jakim ciągnikiem twój agregat miał by współpracować bo do agregatu hydraulicznie składanego 4,5 m trzeba juz mieć dobry traktorek .

 

Edytowano przez mateusz44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Takie dobre traktory o mocy około 180 KM oczywiście używane w podobnym stanie technicznym są dużo tańsze niż o mocy 120 KM

 

tanie to Fendty seria 600 ewentualnie MF seria 36 z lat 88-93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdobry    87

Ja wybrałem grano shark pół zawieszany na wale oponowym, taki agregat nie potrzebuje ciągnika o wielkim dźwigu, a talerze powinny być jak największe bo stawiają mniejszy opór podczas pracy. Na razie jest to nowość z tej firmy ale mam nadzieję że się nie zawiodę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaka szerokośc robocza i ile kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem nowy wiec za błędy jakie moge zrobić z góry sorki ;] Chciałbym Was się poradzić jaki agregat uprawowo -siewny będzie (mógłby) współpracowć z ZETOR Forterra 120 hsx Ziemie rędziny cięższe lżejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdobry    87

Szerokość 3m pasuje do siewnika bo to wersja uprawowo-siewna z hydro-pakiem, można zrobić 2,70m wystarczy złożyć 2 skrajne talerze jeśli się ma węższy siewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Czy według was wykonanie agregatu shark firmy grano system jest dobre i ma przystępną cenę ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Witam chciałbym zapytać was co sądzicie o nowym agregacie talerzowym firmy awemak : "astra AT30" , z tego co widzę talerze umieszczone są na resorach jak myślicie jest to lepsze od dotychczasowego umieszczania talerzy na amortyzatorach gumowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Belka zaczepowa 28 mm na czopach jest za słaba do przeciazena jakie wystąpią po zaczepieniu siewnika plus 600 kg zboza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

A czy przykładowo staltech oferuje grubszą belkę zaczepową na czopach niż awemak ? Nie mam gdzie zasięgnąć takich informacji.

Zdąrzylem się zorientować że agromasz kiedyś produkowało dwóch szwagrów a teraz jeden robi agromasz a drugi o ile dobrze pamiętam grano system także podobieństwo w ich wyrobie jest duże co o tym sądzicie?

 

Edytowano przez mateusz44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Ja do swojego 110km ursusika biorę 3m z wałem gumowym z siewnikiem raczej nie będzie on pracował ( zbyt duza waga ) . Zastanawiam się nad talerzami nie wiem jaka jest różnica miedzy fi510 i fi 560 . Cena brutto z talerzami 560 i tym gumowym wałem to coś około 20 tyś ;)

 

Antoni1

co to wyboru walu to zależy od gleb na których będziesz go stosował . Z opinii wielu osób wywnioskowałem że na moje gleby ( najczęściej czarnoziemy) najlepszy będzie gumowy ponieważ jest on wałem uniwersalnym i nie za kleja się na mokrym glebach ze względu materiału z jakiego został wykonany ;). A z jakim ciągnikiem twój agregat miał by współpracować bo do agregatu hydraulicznie składanego 4,5 m trzeba juz mieć dobry traktorek .

 

Rozumiem że to ceny agregatów uprawowo-siewnych talerzowych.

 

Kolego jeśli nie masz zamiaru siać ze względu na masę zestawu jak piszesz to zastanów się na samą broną talerzową.Chyba że zmienisz na mocniejszy ciągnik.

Piszesz że będziesz nim robił tylko ścierniska.W takim razie po co przepłacać za wał.Wystarczy rurowy.Talerze bierz 560.

Ja stałem przed podobnym dylematem,ale wybrałem bronę na ścierniska.Agregat uprawowo-siewny mam bierny więc brona mi wystarczy.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Wybór padł na agregat talerzowy 3m firmy "Skotarek" z wałem gumowym i hydropackiem na talerzach 560 być może kiedyś będzie mocniejszy ciągnik cena 2500 brutto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Chyba 25000 brutto.Bezawaryjności.

Co zaważyło na wyborze tego agregatu?

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Jedno zero zgubiłem cena brutto to 20 500zł :) wybór padł na niego ponieważ rama jak dla mnie wydaje się dośc masywna a także skotarek oferuje talerze o dużej ilosci ząbków co według mnie będzie miało duże znaczenie w uprawie roli pod zasiew (dobrze rozbije grudę) ,zobaczymy jak to się będzie sprawować na polu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Talerze tego typu?

http://allegro.pl/ag...3981523605.html

w uprawie pod siew możliwe bo pójdą w orce ale w ściernisko według mnie lepsze takie:

http://allegro.pl/fa...3949390112.html

To tylko moja opinia bo oba rodzaje talerzy testowałem na ściernisku.

 

Znalazłem-ładny.

http://allegro.pl/agregat-talerzowy-skotarek-3-metry-wysoka-jakosc-i4029947690.html

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślicie ze ten Skotarek co kolega wyzej podrzucił to bedzie dobry do uprawy ścierniska a zarazem uprawy przedsiewnej na talerzach fi 560?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Nie jestem pewien czy w agregacie uprawowo-siewnym talerzowym są dostępne talerze 560.

W bronie talerzowej owszem.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Masz rację.Jest to w opcji dodatkowej.Wklejając ten link nie doczytałem opisu,chodziło mi bardziej o zdjęcie tego agregatu bo pisał o nim wcześniej kolega@mateusz44.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SnapOn22
      Witam wszytskich. Mam pewien problem z mtz 1523.4. Pekła obudowa tylniego mostu i zabralem się za wymiane. Okazało sie że łożyska stożkowe na tależu są zużyte wiec je wymieniłem. I teraz chciałbym prosić o pomoc w ustawieniu talerza do ataku. Z tego co wiem to reguluje się to tymi blaszkami które podkłada się pod kadłub do ktorego mocuję się chamulec ale jestem w tym zielony i nie za bardzo wiem co i jak. Jesli były ktoś tak miły i podowiedział mi jak to sie ustawia byłym bardzo wdzieczny, a może ktoś posiada jakąś instrukcje. Z góry dziekuję.
       
      Dodaję zdjęcia jak to wygląda.


    • Przez daniels_91
      Witam,
      Z góry przepraszam, ale jestem tutaj nowy i stąd nie mogę się jeszcze tutaj odnaleźć.
      Zastanawiam się mad kupnem nowego agregatu na gospodarstwo jak na razie 15h.
      Chciałbym się od was dowiedzieć czy słyszał ktoś o agregatach talerzowych firmy Uni-Tech 3m?
      Bo nigdzie nic o nich nie mogę znaleźć, zastanawiam się jeszcze nad firmą Janpol jeden z moich sąsiadów ma i sobie chwali, za to opinie na forach są podzielone. Znalazłęm sporo opini o złych spawach bądź konstrukcji tych maszyn, ale z tego też co się dowiedziałem to ponoć się teraz poprawili.. i sam już zgłupiałem o tych wszystkich przejrzanych firmach..
      Będę bardzo wdzięczny za odpowiedz..
    • Przez Fugeo
      Cześć wszystkim
      Potrzebuję pomocy w wyborze głębosza do ciągnika Claas Ares 657 ATZ 130 km mocy, 6 cylindrów.
      Obecnie mam ofertę na Mandam MGW 3 1800: szerokość robocza 1,8, ilość zębów 3, wał tylny rurowy 540 mm, ciężarek drenażowy z łańcuchem (kret).
      Cena to 10 701 brutto. Co o nim sądzicie?
      Polecacie coś innego? Niższa cena mile widziana
    • Przez UrsusC-330
      Witam, 
      Mam pytanie odnoszące się do wyboru parametrów pompy i agregatu prądotwórczego, mam około 1 ha truskawek, wykopałem studnie głębinową, głębokość studni  30 m, lustro wody jest na ok. 12m i teraz jakie parametry, moc powinna mieć pompa i agregat żeby  dały rade pchać tę wodę? 
    • Przez demon17
      Witam,
      Wiosna już nie długo, a starą unią nie idzie już orać... Panowie piszę do was z prośbą o pomoc w wyborze pługa. Na początek kilka faktów: Zetor 9540 obrabia głównie ziemię klasy IV-VI (przewaga V i może 1ha - III) na 25 ha. Na dzień dzisiejszy pozostaje do dyspozycji stara unia 4x40 zagonowa. Sieję coraz więcej poplonów i unia nie daje sobie rady więc czas na jakieś zmiany. Budżet na ten cel to okolcie 10 tyś. Z kamieniami bywa to różnie... 3 ha zakamienione reszta ok. Poniżej przesyłam propozycje jakie wpadły mi w oko.
       
      http://allegro.pl/plug-4-skibowy-rabewerk-i7205241040.html#thumb/5
      https://www.olx.pl/oferta/plug-obrotowy-4-skibowy-rabe-werk-3-1-CID757-IDs9yrF.html
       
      Kusi mocno:
      https://www.otomoto.pl/oferta/rabe-rabe-werk-plug-obrotowy-4-skibowy-azurowy-zabezp-non-stop-import-niemcy-kverneland-lemken-overum-unia-kuhn-ID6zBxOz.html
      ale czy jest wart tej ceny?
       
      Liczę na waszą pomoc.
      Pozdrawiam,
      Jacek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj