Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mati200    3

Witam sznownych forumowiczów. Nie znalazłem podobnego tematu więc postanowiłem założyć nowy. Sprawa wygląda tak: z ojcem zaczynamy powoli rozglądać się za ciągnikiem pomocnikiem i do tura, ciągnik miał by mieć ok 70km i był by używany. I teraz rodzi nam się pytanie która z tych dwóch marek lepsza? Głównie chodzi nam o serię DF DX 4.xx lub 3.xx a MF to seria 3xxx. Jak w nich wygląda spalanie, dostęp części, awaryjność itd. Wiem aby tyle że MF bardziej elektroniczny, a DF bardziej mechaniczny. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Powiem tak MF mój wuja wozi nowego z francji bo tam je składają do Korbanków i mówi ze pół godziny pedał gazu w podłodze żeby odpalił df ma u nas jeden w rodzinie i zębatka jedna 6 tyś zł od tylkniego mostu a jednemu niedaleko mnie po gwarancji silnik sie zatarł Ja bym na twoim miejscu pomyśłał nad jakimś case lub belarusem do tura

Wiadomość z agroFakt.pl

mati200    3

Powiem tak MF mój wuja wozi nowego z francji bo tam je składają do Korbanków i mówi ze pół godziny pedał gazu w podłodze żeby odpalił df ma u nas jeden w rodzinie i zębatka jedna 6 tyś zł od tylkniego mostu a jednemu niedaleko mnie po gwarancji silnik sie zatarł Ja bym na twoim miejscu pomyśłał nad jakimś case lub belarusem do tura

Mam już Belarusa 820 i do głównego ciągnika to nie chcemy zakładać tura i drugi taki to by nie miła co u nas robić. Co do Case to słyszałem że te nowsze i takie w przedziale 60-70km są wywrotne bo są krótkie. A co do strszych Case to nie wiem co o nich myśleć.:D

Edytowano przez mati200

u nas gosciu w zetora to zetor wygląda jak po wojnie a ma dopiero niecałe 5 lat wuja brat razem z nim belarusa 1025 i teraz go chyba wezne bo nie wyjechany Moze jd z 5080R tylko jak np bedziesz brał jd to biersz 30 tys drozszego bo ten tańszy jest oparty na chińszczyżnie

rolnik554    8

a ja bym wybrał zetora tylko taki mechaniczny bez elektroniki z częściami nie ma problemu i mało awaryjne

MgrLukash    114

DF jest ok. o ile nie będzie co przeszkadzał brak rewersu. Bardziej polecałbym serię Dx4 ponieważ dysponują większa liczbą przełożeń i jest nieco cięższa. Co do MF to trudno znaleźć dobry egzemplarz większość oferuje nie za ciekawy stan techniczny.

Inne marki wchodzą w rachubę? Bo jeśli tak to np:

http://allegro.pl/valmet-valtra-nie-zetor-mtz-case-john-deere-i3935028507.html

http://tablica.pl/oferta/valmet-valtra-fendt-CID757-ID4zEdb.html#7fd2473fc0

http://tablica.pl/oferta/renault-70-34-z-ladowaczem-CID757-ID4WgKr.html#660010ee40

rafal2511    4

my posiadamy od 2 lat df agroprima 4.51 z turem. spalanie na spokojnej pracy i jazdy w granicach 4 litra na godzinę. zwożenie słomy w granicach 4,5-5 litrów na godzinę ( przyczepa zabiera 22 bele o średnicy 150 cm i wadzę koło 300 kg w zależności od prasowanej słomy) części nie są drogie ogólnie tylko trzeba dobrze poszukać. Poważnych awarii nie było jak do tej pory a ciągnik w ciągu roku przepracuje jakieś 600 mtg ciągnik mechaniczny elektryka to tylko podstawowa. Jeśli ktoś szuka ciągnika prostego w obsłudze i mechanicznego i zwrotnego to jak najbardziej polecam.

Edytowano przez rafal2511

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się