yale

Farmtrac ,perkins awarie pomp

Polecane posty

yale    15

co jest z tymi pompami czy to głównie w modelu 675 tak psuja się?czy we wszystkich,czemu firma której powinno najbardziej na tym zależeć czyli Farmtrac nic z tym nie zrobi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a co oni mają z tym zrobić, jak kupują gotowe silniki i tylko wkłądają je do ciągników,

 

po awarii pompy to gdzie kupujesz drugą ewntualnie naprawiasz starą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yale    15

tylko lub aż, ekspertyzy pomp powinny byc robione w nie zaleznym od perkinsa zakłądzie,a farmtrac powinien postraszyc zerwaniem umowy z perkinsem bo zapłącic 8 tys za pompe a za rok znow to samo to ja dziekuje,mowisz ze tylko wsadzaja silniki ich ale odpowiedzialnosc za to tez ponosza wkoncu to oni produkuja i najwiecej na takich awariach stracą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

po ilu mtg te pompy padają, a czy nikt nie słyszał wiejskiej legędy o awaryjności pomp paliwowych w perkinsach? ;) te pompy w perkinsach padają tak samo w landini i wszystkim innym co z perkinsa ma silnik po około 2 tyś mtg, także może ten farmtrac wcale nie winny, w końcu to chyba nie jest jakaś wycudowana droga w naprawie pompa? naprawić i ganiać dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Do pomp wirowych ma być idealnie czyste paliwo nawet jak yale oddasz do ekspertyzy to i tak wyjdzie że z winny użytkownika :( takie czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yale    15

6 tys za regeneracje to nie jest mało ,idelanie czyste paliwo a od czego filtry sa zeby zaraz pompa siadala jakos inne ciagniki na tym samym paliwie jezdza i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale farmtrack za to odpowiada do końca gwarancji a po gwarancji to twój problem według nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

ten typ tak ma piszę o fartmtracku ja mam z silnikiem FORDA pompa rzędowa 3 sekcje po kilkunastu mtg zaczeło z niej cięknąć przyjechał serwis gwarancyjny

jakiś czas było dobrze gwarancja się skończyła pompa zaczeła cieknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yale    15

tyle ze oni na gwarancji własnie sprawe maja w du..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Co do Perkinsa też uważam że to Firma DZIAD kolega z mojej miejscowości jak zgłosił ze Ft 690 pali mu 22l/ha to przyjechali przedstawiciele firmy perkins z Warszawy z swoimi wyliczeniami i tabelami spalania i powiedzieli ze te 22l mieści się w jeszcze w max normach i nawet nie wzieli pompy na badania dopiero po długich rozmowach z dilerem i Mrągowem wymienili mu cały silnik i teraz jest dobrze.A może to nie perkins tylko ich przedstawiciele z warszawy coś kombinują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Retragon    3

675 Dt mam trzy lata bez problemu dolewam mixsol lub luX 10 nie ma problemu to przy pompach delfi ale teraz można spotkać te silniki z pompami BOSSCH podobno są lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ale common rail czy zwykłe rotacyjnie takie jakie były?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

Sam servis mragowo zaleca co 2-3 tankowanie dodac oleju do paliwa.....saiad ma dwa i 675 i zaden z nich nie widział polskiego paliwa tylko ruskie z dobrego zródła i smigaja obydwa ten starszy ma sporo na biegane mth....paliwo paliwem dystrybucja tez wazna banki po chemi wykoncza kazda pompe

 

plapla" ile ...22 litry na mtg tyle to spala 1224 z płogiem...az nierealne dla mnie moj 690 max 8-9 l miezone niejednokrotnie przy ciezkich pracach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Te 22l to palił oczywiście przy orce ale ,,fachowcy,,z perkinsa robili też próbę bez obciążenia na szosie to wyszło ok 17l tylko nie wiem dlaczego wymienili mu cały silnik zamiast sprawdzić np. wtryskiwacze albo pompę ale jak było mu depnąć na gaz to i czarnego dyma puszczał.Po wymianie silnika spalanie się unormowało na poziomie 8-10l/mtg zresztą w moim jest podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yale    15

użytkownika @ursus385 juz firma farmtrac ugłaskała i teraz jak wezmie drugą farmtraczyne to dopiero sie zacznie kampania reklamowa tegoż wspaniałego produktu ,juz nowa teoria wysnuł ze ciagnik z rozwaloną pompa paliwową to nie jest awaria no bo skoro ciągnik jedzie to jest ok a ze np bedzie w stanie jechać tylko 3 km na godz to tez nie awaria no bo jezdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Masz dzieciaku jakiś problem ? Wiesz chociaż co to za "awaria" była ? Prosze bardzo napisz jak takiego mądrego udajesz! Czy po prostu żal Ci d*pe ściska że nie chce NH kupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

fajna firma i super ciągnik ;) ... jak popsuje Ci się ten drugi to żeby uznali gwarancję zamówisz trzeciego FT :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nawet jak zamówi trzeciego to co wam do tego ? :huh:

 

To jego pieniądze i on decyduje co kupi ...

Edytowano przez Han360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

@Han360 A tu się ktoś kogoś czepia?I namawia kogoś aby coś kupił? Już Cię tak zazdrość zżera że ktoś ma nowsze ciągniki? @kozulek2 nic nie napisał takiego aby można było się przyczepić, z resztą jego wypowiedź to wypowiedź ironiczna która jest oparta na niezgodności i przeciwieństwie.Więc jak nie umiesz interpretować wypowiedzi to się nie udzielaj.

 

Co do wymiany całego silnika to nawet lepiej dla właściciela bo nie będzie miał problemów.Jednak w tym wypadku można było sprawdzić pompe/wtryskiwacze.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
munioo    0

ja mam 690dt i tez nie dosc ze z moca mnie farmtrac potraktowal (opisane w temacie farmtrac 690 awarie) to spalanie mam do 15 w orce .mi z kolei perkins z warszawy mowil jak dzwonilem ze ten silnik ma do 18 litrow norme tak mnie pocieszyli.a roznica w mocy jest za mala zeby cokolwiek robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
munioo    0

zle ustawiona pompe? moze napisz cos wiecej na ten temat?jestem ciekaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

W moim przypadku była ustawiona zbyt mała dawka paliwa, ogólnie pompa była rozregulowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
munioo    0

od samego poczatku uzytkowania?to palil duzo czy brak mocy czy jeszcze jakies inne problemy?i kto usunal ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Od nowości był po prostu słabszy - pod górki schodził mocno z obrotów. Na hamowni źle nie wypadał, ale to nie było to. Sprawę rozwiązał Perkins z dużymi problemami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek90
      Witam 
      W moim Farmtracu skończyły się hamulce , gdy wciskam pedał słychać "zgrzyt ". czy ktoś wymieniał hamulce ? Może ktoś podpowie jakieś wskazówki . 
      Pozdrawiam 
    • Przez Borekk17
      Panowie ma ktoś może  schemat jak ustawić rozrząd w silniku Perkins d2500 w wózku widłowym  balcancar  
       
      Bo muszę poskładać  ten wózek po jednym Januszu  który wyjął  pompę wtryskową do regeneracji  i  już tego nie poskładał a zębatka  napędzająca pompę  spadła w dół i prawdopodobnie przestawiła się  pompa jest mocowana na klin i stożek 
       
      A jak to w widlaku  żeby zdjąć pokrywę rozrządu  jest dużo zabawy  
       
      Może ma ktoś  schemat  albo wie z własnego doświadczenia  w jakiej pozycji ma być ustawiony wałek Pompy  (w którym miejscu ma być klin)  dla gmp pierwszego cylindra 
      Wtedy byłbym w stanie ustawić to bez rozbierania  przedniego dekla  
       
    • Przez Fester
      Witam, jaki ciągnik wybrać? FarmTrac 690 DT czy Ursus C-385? Dużą role gra cena. 
      Pieniadze z premi dla młodych rolników. Czy ktoś ma informacje o tych ciągnikach? Jak się sprawują, czym różnią ? 
      Dzięki za podpowiedzi. 
      Łukasz. 
    • Przez sznajdik
      Jak w temacie wie ktoś jak fachowo ustawić prawidłowy kąt wtrysku tu akurat mf 3060
    • Przez marcin90
      Witam serdecznie, chciałbym zapytać wszystkich użytkowników ciągników Massey Ferguson z końcówki lat 80 i początku 90 jak to jest z ta awaryjnością tak na prawdę. Bo dużo się czyta o awariach skrzyni, hydraulik , elektrozaworach itp.
      Generalnie chodzi o to, że szukam dla taty traktora z przednim napędem w kwocie do max 40-50 tys o mocy około 80-110 km.  Jako że gospodarstwo jest nie duże ( na stale około 10 sztuk bydła, i około 35-50 sztuk trzody chlewnej) areał jaki posiada to około 6 ha łąk, około 20 ha zbóż i około 5 ha kukurydzy na ziarno. Ja na stałe pracuje w warsztacie i jedynie pomagam przy grubszych robotach to chciałbym, by Ojciec ( już prawie 60 letni) miał choć odrobinę wygody, ciszy i namiastkę komfortu przy pracy. A to w tych pieniądzach oferuje chyba jedynie massey. ( nie urażając posiadaczy innych ciągników) 
      Co prawda tata chyba wolałby jakiegoś zetorka ( boi się awaryjności, a właściwie kosztów napraw wszystkiego co nie jest zetorem lub ursusem) ale ja myślę że przyjemniej i wygodniej byłoby Fergusonem. Myslę o modelach bodajże 3060-3095. Prosiłbym forumowiczów o odpowiedź jak to jest z waszymi Masseyami , co już Wam się zepsuło i jakie ewentualnie były koszty napraw. Jak ktoś sprawdzał to jeszcze spalanie w orce bym poprosił . Pozdrawiam , Marcin
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj