Zaloguj się, aby obserwować  
blondynek2004

wybór i kupno prasy rolującej

Polecane posty

Witam

proszę o nie zamykanie gdyż goni mnie czas dodam że przeczytałem w tym temacie sporo ale chodzi mi głównie o podane modele ale rozważam też inne lecz w moich stronach ciężko o coś rozsądnego a do tego wszystko drogie jak cho..ra a transport to już w ogóle ale do rzeczy

Stoję przed pewnym dylematem a mianowicie muszę kupić prasę rolkę. Budżet jakim dysponuję to niestety tylko 10 tyś +/- PLN. Na chwilę obecną będzie współpracować z

C-360.

Belarka potrzebna mi tylko i wyłącznie do słomy i siana. Kiszonki nie robię. W mojej okolicy znalazłem takie o to belarki:

1. http://tablica.pl/of...html#387d151fce

2. http://otomoto.pl/he...40-A383462.html

3. http://tablica.pl/oferta/prasa-rolujaca-gehel-1465-CID757-ID4Kgr9.html#387d151fce ta to chyba rzadko spotykana marka ale może ktoś miał do czynienia i i mógłby mi coś o niej powiedzieć

 

powiedzcie na co zwracać uwagę przy oględzinach i która będzie waszym zdaniem lepsza a zależy mi na pasówce i w dodatku zmiennokomorowej gdyż nad oborą mam strop i tam chciałbym składować siano a mam nieduże włazy także tak to wygląda a i ustawić łatwiej i lżej

rozglądam się głównie jak najbliżej zwg. na to że transport w moich stronach jest w c..j drogi

proszę o szybką pomoc gdyż piątek sobota ostatecznie niedziela jadę oglądać i chciałbym wiedzieć na co zwracać uwagę przy oględzinachbędę wdzięczny za każdą pomoc

Edytowano przez blondynek2004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

U mnie znajomy robil mi sianokiszonke jd 550 i bardzo dobrze zbija tylko on jeszcze mogl siatka owijac ciezkie baloty robi a male

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

ale za to zbija od poczatku a stalo komorowa sciska dopiero na koncu i lekkie baloty sa zmienno komorowa najlepiej zeby byla i zwijala od poczatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni251    5

Ale kolega jasno napisał ze ma tylko 10 tyś.


Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Ja bym stawiał na JD550 a tamte odpuścił sobie ale bardziej się skłaniał do Krony KR 125 czerwonej i to ona w d*pe da aż miło traktorowi przy pełnym zgniocie na skali oczywiście. Tylko czy to ma sens?. Trzeba mieć traktor 4x4 min. 72km przynajmniej by ciagać prasę łańcuchową zgranie i robota szybko szła. A jak ktoś ma traktor poniżej 65km to może zapomnieć o robieniu balotów. Bo dla mnie coś co przypomina balot to nie balot a wydmuszka. Jak robić baloty to zbijać je chociaż na 90% zgniot na podziałce i jeżdzić 1 szosową chociaż lub 4polową minimum. Ja słyszałem by podbierak sprawdzić dokładnie, pasy i ich stan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

ja posiadam forda 4x4 80 km z turem wiec mam sprzet tylko jeszcze prase fajna do tego:) a new holland 841 lancuchowa? posiada ktos taka prase moze i czy mogl by ktos opowiedziec o niej :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego powiem tak daj sobie spokój z tym new hollandem u mnie sąsiad ma i ciąga ją zetorem 85 koni i szału nie ma kiszonki tym w ogóle nie robi chyba że jego szwagier nie ma czasu przyjechać i mu z belować polską Sipmą a w sianie i słomie to też za bogato nie jest prasa ciężko idzie bo jest łańcuchowa i w dodatku zmienno komorowa także tego łańcucha do ciągnięcia jest sporo.

Drugi przykład sąsiad mojego teścia w tamtym roku też kupił taką samą prasę i ciąga ją mtz 82 i też rewelacji nie ma tyle tylko że on ma w niej siatkę ale o dziwo w sianie i słomie ten mtz dość dobrze daje radę gorzej robi się już w kiszonce. Jak pod pieliśmy pod tą prasę 115 kucyków to nie powiem hulała aż miło.

Także ciężko powiedzieć może jedna jest w lepszym stanie i przez to ciągnik ma lżej trudno mi powiedzieć chociaż wizualnie obie wyglądają tak samo.

A do twojego forda poszukaj jakiejś walcówki lub pasówki może też być łańcuchowa ale stało komorowa bo w tym new hollandzie to zajedziesz traktorek no chyba że nie masz dużo do belowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

mysle uwalic ze 100 balotow sianokiszonki reszta siano i sloma znalazlem prase riviere casalis rc125 i massey ferguson 822 kolo 10tys pasowe zmiennokomorowe ladne prasy co sadicie o tych? a ty kolego masz racje z tym new hollandem 841 utargowalem z nim na 6tysiecy , 1500zl spuscil ale nie wezne podobno drogie czesci . tylko pasowa teraz . Dzieki

blondynek2004 dzieki za wypowiedz . POZDRAWIAM

Edytowano przez mateusz1122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na renówke uważaj żeby nie była pogięta bo wtedy pasy zachodzą na siebie no i może zrobić się ognicho. Sam szukałem renówki ale to co oglądałem to po prostu żal do sianokosów bym się nie wyrobił z remontem. A poza tym w moich okolicach niema co kupić wszystko daleko a transport drogi także ja szukałem w nie dużej odległości od domu. A co do tej MF rolki to będzie podobna do renówki lub do vikona. Sam oglądałem taką ale prawie 200 km w jedną stronę sprowadziło mnie do pionu. Powodzenia w poszukiwaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

bylem dzis casalis rc125 ogladnac ladny sprzet szerokie opony wszystko niby ok wygladalo za bardzon nie wiem co sprawdzic w niej powiedzialbys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak ja oglądam belarkę to przede wszystkim:

podbierak czy ma luz jak bardzo jest wybity no i oczywiście czy nie jest szczerbaty to koszt naprawy nie jest duży ale w ciul roboty żeby się do niego dostać

pasy czyli czy bardzo wytarte popękane postrzępione jak wyglądają spinki na pasach tzn. czy w razie wymiany spinka będzie nadawała się do ponownego użycia czy wymiana na nową a to wiąże się z kosztami

łożyska osłuchać łańcuchy i zębatki w jakim są stanie

siłowniki czy nie ciekną zamki na komorze czy trzymają

jeśli prasa ma sterownik to czy działa w ogóle

luz na przekładni

no i oczywiście czy rolki napinające nie są krzywe żeby pasy równo chodziły tak jak w renówce to patrz na prasie na samej górze są 2 rolki po których idą pasy i nadtym jest taka jakby rozpórka i to musi być proste podobnie też jest w MF zresztą to to samo różnią się tylko detalami i kolorem

 

dam ci przykład ta prasa którą podałem w pierwszym moim poście pod nr. 1 John Deere nie wyglądała źle na zdjęciach ale jak pojechałem ją zobaczyć to po prostu porażka stoi już nie wiadomo ile każdy pas po z czepiany inaczej tzn. jeden na jakieś druty na innym widać że ktoś wymieniał spinkę ale bardzo nieudolnie kolejny to składak z 3 bodajże kawałków z czepionych zwykłym drutem no po prostu obraz nędzy i rozpaczy jeden siłownik już się poci na zamkach jakieś podkładki w spawane i przyklepane podbierak cały zardzewiały zresztą jak i komora siłownik od wiązania sznurka cieknie i co najlepsze cena jak rozmawiałem z synem właściciela tego bałaganu to powiedział 9 tyś z transportem a ojciec już zażyczył sobie 10 tyś z transportem ale ogólnie nie polecam tego pana i sprzętu od niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

ogladalem tego renault rc 125 ladna prasa z wygladu niby nie malowana na podbieraku brakuje jednej listwy na jednym pasie widzialem 2 spinki ale w dobrym stanie te spinki pasy od zewnatrz karbowane a od srodka gladkie a lepiej bylo by zeby byly z obu stron karbowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni251    5

I co kupiłeś coś?

 


Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol73    0

ja polecam john deere 550 prasy mało awaryjne i z czesciami nie maproblemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

dzis bylem ogladnac nastepne stalo komorowe zardzewiale pokrzywione i wolaja po 15-20tys a riviere casalis rc125 jest za 10 tys ww bdb stanie piekna tylko gosc sie zastanawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego pasy mogą być gładkie od środka bo chodzą po walcach a z zewnątrz dobrze będzie jak będą karbowane a ja już znalazłem belarke i czekam teraz już na transport kiedy będzie miał sąsiad chwilę czasu aby ją przywieźć. Także życzę powodzenia w poszukiwaniach pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

to ty z lubelskiego? ja podkarpacie widzialem u ciebie rivierre casalis 125 trzebabylo se kupic za 10500 bo ja mam kawalek tam narazie zadzwonilem do kolegi do francji bo 3 tiry wracaja na pusdto w niedziele to moze by cos wrzucil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a gdzie stała ta renault jak pamiętasz jeśli chodzi o tą z chełma to szkoda zachodu bo ja tyle szukałem że na pewno byłem i oglądałem tylko mogę już po prostu nie kojarzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie jestem już po zakupie belarki i muszę przyznać że jestem mile zaskoczony stanem i jeśli wszystko uda mi się rozgryzę to będzie dobrze muszę tylko dojść jak ustawia się siłe zgniotu belki i jej wielkość a tak poza tym bardzo lekko i cicho pracuje. Myślę że moja poczciwa 60-tka da sobie z nią radę. I co najciekawsze kraj w którym ją wyprodukowano to USA a przyjechała z Anglii. Jeszcze muszę znaleźć z którego jest roku. I tyle reszta wyjdzie w pierwszej grubszej robocie ale po pierwszym małym teście jest dobrze i oby tak zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Prasy pasowe są bardzo dobre do prasowania suchej słomy ale czy można prasować nimi prasować świeże mokre poplony w listpadzie ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez viperwlkp
      witam wszystkich. mam pytanie jakiej siatki i jakiej długości używacie w prasach ursus i warfama u. z góry dzięki za odpowiedź
    • Przez kiejdal
      witam . czy orientuje się ktoś z gdzie mozna zakuć pasy w okolicach Lublina? A najlepiej Łęcznej . Moze ktos z was sie tym zajmuje ? pasy od starej john deerki
    • Przez Bolo77
      Witam.
      Mam mtz 82 z roku 95. Planuje zakup prasy podlaczanej pod zapalniczke. Czy  ktos z was robił sobie takie przylacze w ciagniku i moze podpowiedziec jak to ogarnac.
    • Przez gr_rat
      gdzie i czy w ogóle ubezpieczacie prasy od pożaru >? jak  +/- wychodzi to cenowo 
    • Przez Nowak5425
      Witam, tak jak w temacie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu. Znalazłem jeden egzemplarz, który ma nie duży przebieg,od pierwszego właściciela. Prasa posiada rzadki rotor bez noży. U mnie prasowała by tylko słomę. Słyszałem wiele opinii o rzadkim rotorze w słomie. Jedni chwalą i mówią że jest super, inni mówią, że jak będzie dobrze sucha i sieczkowata słoma to słoma będzie zapychać się przy rotorze. Posiada może ktoś takowy model z takim właśnie rotorem i wypowie się na ten temat ?  Czy ciągnik o mocy 90 KM poradzi sobie z tą prasą ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj