Skocz do zawartości
ddaanniieell

Malowanie ciągników i maszyn rolniczych.

Polecane posty

matisz    13

Witam mam pytanie, ile byscie wzieli za mycie i malowanie c 360 samego kadłuba(silnik, skrzynia, tylny most) i felg, bo taki jeden chciał zebym mu to zrobił a ja kompletnie nie wiem jak za to wziasc czy od calosci czy policzyc roboczogodziny?? Z samym myciem zejdzie dniowka bo musze przyznac ze jest troche zapuszczony... Narzedzia wszystkie moje myjka i caly sprzet do malowania, farby i rozpuszczalniki jego. 

Edytowano przez matisz

Witam mam problem z którym nie umiem sobie poradzić otóż maluje rozrzutnik obornika 

farbą firmy Granit do tego kupiłem utwardzacz oraz rozpuszczalnik na bazie żywicy syntetycznej tego samego producenta do lakier 

po dokładnym wyczyszczeniu burt po nałożeniu podkładu unikor dekoral podkład trochę zmatowałem 

gdy pomalowałem tym lakierem świeżo po malowaniu było ok zadowolony z efektu ale gdy wysechł powierzchnia zrobiła się matowa i nie wiem dlaczego 

za każda odpowiedź radę dziękuję .

Wiadomość z agroFakt.pl

Arek    113

Za dużo rozpuszczalnika, nieodpowiednie ciśnienie malowania, przyczyn może być kilka.

asharot    175

Taki gatunek farby, tymi farbami trzeba malować powyżej 15o a i tak wyjdzie delikatna satyna.

krzeniek    5

Nieprawda sam malowałem rozrzutnik tydzień temu było 8 stopni  dokładnie ta sama farba  i ten sam rozpuszczalnik plus utwardzacz  wyszło ok wszystko lśni rozpuszczalnika dajesz 100 ml-150ml na litr farby i utwardzacz max 5 % czyli 50ml na litr farby  . Może farba jakaś husteczkowa albo to był mat a nie połysk.

Jednak asharot miałeś rację pomalowałem na próbę kawałek blaszki dałem w ciepłe miejsce i trzyma połysk po wyschnięciu z malowaniem będę musiał chyba zaczekać do wiosny .

asharot    175

Nieprawda sam malowałem rozrzutnik tydzień temu było 8 stopni  dokładnie ta sama farba  i ten sam rozpuszczalnik plus utwardzacz  wyszło ok wszystko lśni rozpuszczalnika dajesz 100 ml-150ml na litr farby i utwardzacz max 5 % czyli 50ml na litr farby  . Może farba jakaś husteczkowa albo to był mat a nie połysk.

Jak nie zobaczę na zdjęciu to nie uwierzę.

Już w różnych warunkach i kombinacjach testowałem lakiery tej firmy i zawsze wychodzi delikatna satyna.

krzeniek    5

Może nie jest taki błysk jak na samochodzie ale jak na maszynę rolniczą jest ładnie ,nie jestem lakiernikiem, nie znam się bardzo na malowaniu  , ale  mi się podoba nie jest mat, maluje jeszcze ramę jak skończę malować zrobię  zdjęcia na dworze i wstawie do galerii .

krzeniek    5

Zrobiłem dzisiaj zdjęcia  i musze przyznać że kolega  asharot  chyba miał racje,  wyszło tak sobie mogło by się bardziej błyszczeć  malowane było w 8-10  stopni  zdjęcia mam w galerii robione dzisiaj,  padał deszcz  oceńcie sami .

tom31    11

Moje zdanie co do malowania maszyn ciągników itd to iść do mieszalni lakierów i dobrać sobie farbę akrylową z utwardzaczem, zresztą tam powiedzą co i jak lub ewentualnie autorenolak ale utwardzacz stosowac od farb akrylowych bo ten orginalny z autorenolaku to lipa,reszta farb typu granit kramp to o dupe potłuc takie moje zdanie podparte wieloletnimi kombinacjami ;)))

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się