ddaanniieell

Malowanie ciągników i maszyn rolniczych.

Polecane posty

matisz    121

Witam mam pytanie, ile byscie wzieli za mycie i malowanie c 360 samego kadłuba(silnik, skrzynia, tylny most) i felg, bo taki jeden chciał zebym mu to zrobił a ja kompletnie nie wiem jak za to wziasc czy od calosci czy policzyc roboczogodziny?? Z samym myciem zejdzie dniowka bo musze przyznac ze jest troche zapuszczony... Narzedzia wszystkie moje myjka i caly sprzet do malowania, farby i rozpuszczalniki jego. 

Edytowano przez matisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z którym nie umiem sobie poradzić otóż maluje rozrzutnik obornika 

farbą firmy Granit do tego kupiłem utwardzacz oraz rozpuszczalnik na bazie żywicy syntetycznej tego samego producenta do lakier 

 

po dokładnym wyczyszczeniu burt po nałożeniu podkładu unikor dekoral podkład trochę zmatowałem 

 

gdy pomalowałem tym lakierem świeżo po malowaniu było ok zadowolony z efektu ale gdy wysechł powierzchnia zrobiła się matowa i nie wiem dlaczego 

 

 za każda odpowiedź radę dziękuję .


 

Владимирец T25A

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Za dużo rozpuszczalnika, nieodpowiednie ciśnienie malowania, przyczyn może być kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Nieprawda sam malowałem rozrzutnik tydzień temu było 8 stopni  dokładnie ta sama farba  i ten sam rozpuszczalnik plus utwardzacz  wyszło ok wszystko lśni rozpuszczalnika dajesz 100 ml-150ml na litr farby i utwardzacz max 5 % czyli 50ml na litr farby  . Może farba jakaś husteczkowa albo to był mat a nie połysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak asharot miałeś rację pomalowałem na próbę kawałek blaszki dałem w ciepłe miejsce i trzyma połysk po wyschnięciu z malowaniem będę musiał chyba zaczekać do wiosny .

 

 


 

Владимирец T25A

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Nieprawda sam malowałem rozrzutnik tydzień temu było 8 stopni  dokładnie ta sama farba  i ten sam rozpuszczalnik plus utwardzacz  wyszło ok wszystko lśni rozpuszczalnika dajesz 100 ml-150ml na litr farby i utwardzacz max 5 % czyli 50ml na litr farby  . Może farba jakaś husteczkowa albo to był mat a nie połysk.

 

Jak nie zobaczę na zdjęciu to nie uwierzę.

Już w różnych warunkach i kombinacjach testowałem lakiery tej firmy i zawsze wychodzi delikatna satyna.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Może nie jest taki błysk jak na samochodzie ale jak na maszynę rolniczą jest ładnie ,nie jestem lakiernikiem, nie znam się bardzo na malowaniu  , ale  mi się podoba nie jest mat, maluje jeszcze ramę jak skończę malować zrobię  zdjęcia na dworze i wstawie do galerii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Zrobiłem dzisiaj zdjęcia  i musze przyznać że kolega  asharot  chyba miał racje,  wyszło tak sobie mogło by się bardziej błyszczeć  malowane było w 8-10  stopni  zdjęcia mam w galerii robione dzisiaj,  padał deszcz  oceńcie sami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

Moje zdanie co do malowania maszyn ciągników itd to iść do mieszalni lakierów i dobrać sobie farbę akrylową z utwardzaczem, zresztą tam powiedzą co i jak lub ewentualnie autorenolak ale utwardzacz stosowac od farb akrylowych bo ten orginalny z autorenolaku to lipa,reszta farb typu granit kramp to o dupe potłuc takie moje zdanie podparte wieloletnimi kombinacjami ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez StasiekPlewko
      Cześć, temat przewija się cały czas ale jako że zaczął się sezon na OWIUR w 18r leci pytanie do was - Gdzie można znaleźć dużo testów z poprzednich lat z Produkcji Roślinnej lub ewentualnie od kogo, na co zwracać uwagę, co powtarza się w testach na okręgówce i w eliminacjach szkolnych - DZIĘKI
    • Przez TheXxKamilxX
      Siemka chciałbym się zapytać jak sie zabrać za pomalowanie takich plastików
      https://zapodaj.net/f270b95795aa8.jpg.html
      https://zapodaj.net/ee40f1eec4126.jpg.html
      https://zapodaj.net/5af9e6c035778.jpg.html
      Maska i błotniki straciły kolor po około 4 latach od zakupu
      Jaki rodzaj farby kupić bo w sumie nw co to za materiał  i jaki lakier 
      I ostatnie pytanie na to pęknięcie na błotniku wystarczy Żywica App i mata ?? 
      Wiem że może głupie pytanie ale jestem zielony w tym temacie
      Z góry dzięki za odp
       
    • Przez Theprzemo205
      Witam chciałbym pomalować swoją c 355 tak jak na tym zdjęciu. szukałem ale nie mogę znalezć numeru ral. Głównie chodzi mi o ten żółty. Może ktoś pomoże.

    • Przez tomek15h
      ARION 440 
       
      1. Konstrukcja Specjalistyczna budowa w oparciu o samonosny element konsktrukcyjny. Stanowiacy jendoczesnie miske olejowa silnika. Zapewnia rozkład masy 50/50, mały promien skretu, co przekłada sie na doskonałe własciwosci uciagowe. Prostota obsługi, łatwy dostep do codziennych punktów konserwacji poprzez uchylane chłodnice czynia ciagnik uzytecznym i przyjaznym. 2. Silnik FPT poj. 4,5l., 4 cylindrowy o mocy maksymalnej 120 KM (wg ECE-R120), Stage IV, cała moc dostepna zawsze dla kazdego rodzaju prac, Intercooler, Common Rail, 4 zawory na cylinder, układ AdBlue, wentylator Visco, wysoki moment obrotowy dostepny od niskich obrotów silnika. 3. Przekładnia Liczba przełozen 16/16 z dobrym pokryciem w głównym zakresie roboczym. 4 biegi pod obciazeniem oraz 4 zakresy przełaczane elektronicznie, chłodzone olejem wielotarczowe sprzegło przekładni i WOM, przełaczanie zarzadzania miedzy polem a droga, automatyka zarzadzania blokady mechanizmu róznicowego tylnej osi oraz napedu na 4 koła. Predkosc maksymalna 40 km/h 4. WOM sterowanie elektrohydrauliczne, w tym wybór predkosci; właczniki na obu błotnikach kół tylnych, wolne koło czopu WOM - umozliwia swobodne obracanie reka. 5. Podnosnik tylny Elektroniczna regulacja podnosnika – funkcja bezpieczenstwa STOP, amortyzacja wstrzasów, szybkie opadanie, sterowanie z obydwu błotników. udzwig max. 5,750kg, udzwig poprzez cały zakres wg OECD 4,160kg. 6. Kabina 6 słupkowa z unikalna, wygieta tylna szyba, o bardzo dobrej widocznosci, regulowany podłokietnik, regulowana kolumna kierownicy w dwóch płaszczyznach wraz z deska rozdzielcza, samo-wyłaczajace sie kierunkowskazy, siedzenie instruktora, praktyczne schowki, wycieraczka tylnej szyby. -Os PROACTIV (OC) - Obrotowe błotniki 470mm - Zaczep transportowy automatyczny 44/38 - WOM 540/540ECO/1000 - Układ hydrauliczny pompa osiowo-tłoczkowa (LS) 110l/min - Klimatyzacja manualna - Siedzenie pneumatyczne Grammer - CIS komputer pokładowy z kolorowym wyswietlaczem - Hamulce pneumatyczne 2 obwodowe  - Włacznik akumulatora - Pamiec obrotów silnika i bieg uwrociowy  - Przekładnia bez biegów pełzajacych  - 40 km/h Standard - Czop WOM 1"3/8 6 wpustów  - Sterowanie zewnetrzne WOM  - 4 elektro-zawory  - Dzojstik ElectroPilot  - Wycieraczka tylnej szyby  - 2 lusterka szerokokatne  - Siedzenie pasazera  - Przygotowanie pod radio - 6T tylny podnosnik  - Dolne ramiona kat. 3  - 2 mechaniczne stabilizatory  - Ciegło górne hakowe kat.3/2  - Długie szyny zaczepu transportowego  - Dolny zaczep rolniczy  - Dodatkowe kule kat. 3/2  - Swiatła do jazdy po drogach + 2 swiatła robocze w masce  - W dachu kabiny reflektory robocze 2 z przodu + 2 z tyłu  - Zapalniczka bez popielniczki - 1 lewe swiatło ostrzegawcze  - 540/65 R38 opony standard / felgi stałe  - 440/65-R28 opony standard / felgi stałe  - Skrzynka narzedziowa - Alternator 200A/h 0 PLN 
       
      Cena netto 245 000,00 zł, cena brutto 301 350,00 zł, VAT 56 350,00 zł  .Oferta ważna do końca grudnia 2018.
       
       
    • Przez Kris1976
      Panowie pytanie o poradę 
      1. Kupno agregatu https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowy-dziekan-orion-apollo-herkules-dociskowy-transport-CID757-IDvyLy5.html  który z tego linka myślałem nad 3 zdjęciem, myślałem na łapami serca ( jak to potocznie mówią )
      2. kupno włoki polowej https://www.olx.pl/oferta/wloka-lakowo-polowa-6m-4-rzedy-CID757-IDtpt8x.html#cc383c9778;promoted
      3. wszytko bedzie pracowac z ciagnikiem Mtz 82 
      4.maszyny nie moga byc wieksze niz 3,20 m taki wjazd posiadam 
      5. Co do włóki to będzie używana tylko do włókowania pola po orce klasa ziemi to I i II
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj