Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

Jaki John Deere ?

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Siemanko ostatnio myślimy wraz z tatą nad zakupem nowej maszyny a mianowiscie jakiegoś traktorka pewnie JD i beczki 18000l Joskin i pługa 5x50+wał :) overum

I tu moje pytanie

Jaki ciągnik wybrać proszę o model do beczki quadra 18000l tandem/tridem :)

Dodam, że mamy dużo szamba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalp11    1

Napisz czy chodzi Ci o zakup nowego ciągnika czy używanego, co miałby jeszcze robić oprócz orki i pracy przy beczce? I jeśli używany to mniej więcej które lata i jaki kapitał chcesz na to przeznaczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Myślał bym raczej nad nowym ciągnikiem

Miał by on pracować z pługami, beczką, agregatem uprawowo-siewnym kongskilde 3m, agregatem 4m, gruberem 3m oraz przyczepami 15ton joskin tandem :)

Myślę że mogli byśmy wydać na ciągnik do 500 tyś oczywiście po pobraniu środków z unii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalp11    1

Kumpel z klasy do beczki 19,000tyśl. zunhammer na tandemie wzioł john deera 6150 R z zamiarem wstawienia cheapa i podkręceniem do 190 km, jednak ten ciągnik jeździ tylko z beczką i jest od niej odpinany tylko do przeglądu. Według mnie wystarczyłby ci ciągnik serii 6 np 6180 R, ale biorąc pod uwage to że masz na zakup dość duży kapitał ja pokusiłbym sie już na coś większego serii 7 ponieważ zawsze lepiej jest mieć zapas mocy :D Chociaż zapas w portfelu też jest wskazany. Najlepszym rozwiązaniem byłoby się spotkać w dealera z przedstawicielem a on napewno doradzi. Polecam AGRO-EFEKT :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego ale jak sądzisz czy ciągnik z serii 7r nie za duży był by do 18000l ?? :D one mają ponad 200km :) to chyba juz wystarczyło by zakupić 6210r

I jeszcze jedna sprawa nie ma ciągnika 6180r :D jest 6170r i 6190r i własnie się zastanawiamy nad JD 6150r :) może byśmy nawet wzieli 6170r ale niewiemy. zależy od ich ceny :)

Jeszcze dodam, że dealer gdy pytałem się go wraz z tatą powiedział, że 150km powinien wystarczeć nam JD 6130r który ma 4 cylindry a ja podkreślilem, że chce tylko 6 cylindrowca :)

Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Michalp11 dobrze gadam polać mu.... Jeśli chcesz ciągnik lepiej wyposażony lepszą kabinę i ładniejsze wnętrze to myślę ze JD 6190R czy 6210R spełni twoje oczekiwania i moc do maszyn z którymi ma współpracować będzie odpowiednia. Jak ma to być prosty ale również mocny i solidny ciągnik to polecam JD 6170M :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dawid nie chce żadnej maszyny z serii M ponieważ są one jak słyszałem składane w Meksyku i są bardzo ubogie i ich kabinka jest jak w moim 6620se ;)

Jak sądzisz czy 6210r nie jest zadużym ciągnikiem do beczki 18000l i pługu 4x50 hydrauliczny+ wał :):D

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

M ma nawet troszkę gorzej w kabinie niż 6620se.. teraz pomieszałeś coś z tym pługiem bo pisałeś że 5x50 a teraz ze 4x50 moim zdaniem do 4 trochę wielka ta R 6210 (150 wystarczy) ale do 5 ta 210 była by odpowiednia ale to taż zależy jaki masz teren i ziemię... na a co do beczki to ona będzie sporawa a wiadomo ze w transporcie moc się przydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przy 6150r powyżej 12km/h jest dodatkowo 20km więc ciągnik ma 170km

Mam 50 ha ziemi i jak będzie możliwosć dzierżawy lub kupna ziemi to skorzystamy. Klasy gleb są 3/4 są to dobre gleby niegliniaste na 2 polach są miejsca w których zawsze stoi woda ponieważ są tam wgłębienia,

Napisałem 4x50 i 5x50 ponieważ jeszcze zastanawiamy się nad wyborem ;)

To jak którego wziąć i jaką skrzynie :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

haha No ja przecież Ci nie powiem którego wzięć i jaką skrzynie bo ja za to nie płace ja tym nie będę pracował... moge Ci jedynie podpowiedzieć czy doradzić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Właśnie chodzi mi tu o wasze porady i abyście doradzali oby mądrze bo dlatego jest to forum aby sobie pomagać:) więc proszę doradźcie jaka skrzynia jest dobra, i jaką moc ciągnika na 50ha i w bardzo duzo gnojowicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego zyz jesteś na pw ?? Chcę teraz zapytać o kilka rzeczy

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

Nie wiem skąd informacja że john deere-y seri M w tym przypadku 6M są składane w meksyku? Niedawno byłem na wycieczce w Menheim w fabryce Johna i zjezdzały z taśmy różne traktory, również 6M, a nawet takie proste tanie bez kabin( oznaczenia nie znam). Odbiegając troche od tematu potrzebuje opini na temat john deera 6130M. Użytkuje moze wasz jakiś znajomy.Powiedzcie co wiecie(spalanie). Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Do beczki 18000 i pługa 5+wał trzeba około 200koni a nie tam 150. A w ogóle co to za pomysł na 4cylindry? Chyba diler jakiś nie poważny. R150 to prawie to samo co 6930Premium i do samego pługa z takim rozstawem to zdecydowanie za mało. A gruber to jaki 3 metry i na jaką głębokość robisz? Minimum musi być 6190R albo 6210R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

aktualnie robie JD 6620 gruberem 3m i myśle, że robie tak z 10 cm ale na oko

i 6150R jest 6 cylindrowy jak 6620 se :)

I teraz prowadziłem rozmowe i kolega mówił, że spokojnie dam rade z 6150r no ale napiszcie swoje opinie :)

I jaka cena była by 6210r i 6190r :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

a to musi być koniecznie nowy traktor? jak chcesz kupić coś co cię rozczaruje to poszukaj coś z serii xx30 a nawet xx20 np 7720/7730 albo 7530 premium

Edytowano przez podlach93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego czemu sądzisz, że nowy JD 6150r może mnie rozczarować :)

A ten 7530 to dobry pomysł lecz czy można je dostać nowe ?

Chcę kupić maszyny na PROW :) I ile koni ma ten 7720,7730,7530 premium i jakie są ceny tych maszyn :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

mój ojciec pracuje w serwisie jd i twierdzi że od serii xx20 nic lepszego nie będzie to były najsilniejsze i naj mniej awaryjne traktory, nie wiem czy jeszcze gdzieś uda ci się znaleźć 7530 raczej wątpię on ma 175 km 7720/7730 mają 180

 

jak masz jakiegoś znajomego handlarza to niech ci powie co się dzieje na zachodzie serie xx10 i xx20 niesamowicie trzymają się w cenie ja kupowałem 6600 6lat temu i teraz gdybym chciał kupić taki traktor to muszę Belgii zapłacić za niego tyle co w tedy, wiesz ja nie mówie że 6R to jakaś tandeta czy coś ale przy nim to już nic sam nie zrobisz kupując traktor tak nafaszerowany elektroniką na zawsze wiążesz się z serwisem u dilera 120zł robocza godzina

Edytowano przez podlach93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Aktualnie mam 6620 se i nic się nie pieprzy.

A co może się pierniczyć w 6150/6170R i jakie są ich ceny jak byś mógł się spytać swojego ojca i jeszcze 1 nie pisz xx20 :) itp ponieważ nie mówi mi to nic.

I czy ciągnik 175/180km nie jest za duży na gospodarke 50ha? Choć miał by co robić np z wozem asenizacyjnym ponieważ nasz zbiornik na gnojowice liczy 700.000 l bez obór :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

xx20 może być twój 6620 pierwsza cyfra to seria 6 druga oznacza moc można powiedzieć a te 20 to jak gdyby generacja, widzisz o to chodzi że te traktory wszystkie jeszcze są na gwarancji ze stosunkowo małym przebiegiem i tak naprawdę za dużo jeszcze w tym krótkim praniu nie wyszło ale napewno ich moc użyteczna jest mniejsza np 7920 ma 200KM a tak naprawdę 6210R nie ma polotu w tych samych maszynach radzi sobie gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Więc jak sądzisz jakiego johna brać?

Chciał bym z programem bo jednak 50% wartości maszyny to duża różnica niz 100%

John będzie wykorzystywany do pługów, beczki, gruberu,przyczepach :)

 

Jaka mozę być również cena podanej przez Ciebie maszyny

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

nie wiem to jest twoja decyzja, z jakiego jesteś województwa ?

kolega kupił w ostatniej chwili 7530premium to dał chyba coś około 450tyś

Edytowano przez podlach93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z mazowieckiego i on dał 450 brutto za nowy 7530 tak :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

masz racje 175km to trochę przesada na 50ha 150 wystarczy w zupełności

tak za nowy ale wątpię żebyś teraz gdzieś kupił

to u ciebie pasłęk obsługuje?

Edytowano przez podlach93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj