Polecane posty

Renault85-15TX    190

U mnie też to jest ale nigdy tego nie próbowałem wyciągać. A jeśli chodzi o szybkość podnoszenia i opuszczania to żeby zwiększyć tą szybkość to trzeba wyciągną??


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    634

Wyciąga się to... Jak jest wyciągnięte to łagodniej podnosi... Rączke od blokady też się wyciąga... Rozlacza się poprzez naciśnięcie hamulca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekx90    1

Ja to wyciągłęm i różnicy w podnoszeniu i opuszczaniu nie zauważyłem. A czy te ciągniki mają docisk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

W moim w gałka jest na końcu pręta działającego na rozdzielacz ,ale mogą być to cięgła bowdena .W takim przypadku drut mógł zardzewieć w pancerzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

Słuchajcie ostatnio gadałem z jednym kolesiem to mi radził zebym kupił ursusa 1014 bo czesci dostepne wszędzie, a jak renia padnie to juz wesoło nie bedzie podobno bardzo drogie czesci, czy ktos moze sie wypowiedziec na ten temat jak z awaryjnoscią tych ciągników, i jak z dostę pnoscią częsci? jak ze spalaniem w 1014 a renówka 106.54 renówka napewno mocniejsza i napewno lepszy udzwig jezeli chodzi np o pług 4 skibowy ? dzieki pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Ale co Ty porównujesz. To całkiem inna liga. 106.54 przerobi tego 1014 jak chce, spali mniej, komfort o 3 standardy wyższy. Części dostaniesz jak nie od ręki to na drugi dzień kurier do domu przywiezie. Ceny są wyższe ale trzeba prawdę sobie powiedzieć że dużo więcej te maszyny wytrzymują.

Ja w zeszłym roku też myślałem czym zastąpić 912 i szukałem z początku 1014 bądź zetora ale jak wreszcie wsiadłem w Renaulta to już innych nie szukałem. To jest przepaść między jednym a drugim.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

ile mozna pisaac o czesciahc do ursusow, tanie i dostepne, ale robione jak wiekszosc naszych maszyn, na odp....

i jeszcze ta gadka kupisz zachodni to odrazu sie zepsuje i w czesci 10 cz 15 tys. utopisz, a jak kupisz nasze to bedzie chodzic bezawaryjnie <_<

chcesz sie rozwijac kupuj zoltkam chces cofnac sie do lat 80tych - ursus


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

W ostatnich dniach wpadła mi oferta sprowadzenia renówki z niemiec ale 103.54 mam pytanko czy da sobie rade z pługiem obrotowym 4 skiby? mam głownie lekkie i srednie gleby glina tylko kawałkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

W mojej reni zauważyłem, że jakby za nisko podnosił podnośnik. Pewnego razu zapomniałem opuścić ramiona i podczas nawrotu z przyczepą jedno ramię weszło na zaczep przyczepy i się uniosło. Okazało się, że siłownik wspomagający wysunął się o około 5 cm. A pytam, bo często kiedy orzę ostatnim korpusem od czasu do czasu zahaczam o ziemię na uwrociach. Przydało by się tych kilkanaście centymetrów wyżej. Czy ktoś mógłby jakoś określić jaki jest np. skok siłownika wspomagającego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

na podniesienie maszyny jest prosty sposob, wystarczy zalozyc lacznik przy ciagniku o jeden otwor nizej


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

To akurat nie ma dużego znaczenia, ale ramiona nie są rozkręcone. Cięgna opadają prawie na ziemię tzn w najniższym położeniu kiedy traktor stoi na równym podłożu są około 10 cm nad ziemią. Moim zdaniem to normalne położenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

10cm od ziemi to mało, u mnie jest około 20-25cm a może nawet 30cm (nie mierzyłem) Masz za bardzo rozkręcone i nie podnoszą na potrzebną wysokość, kolejną sprawą jest podłączenie łącznika - czym niżej w ciągniku tym wyżej podnosi tył maszyny zaczepionej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

To oczywiste, ale żeby porządnie ustawić pług nie można łącznika skręcać za mocno, bo nie da się orać - pierwsza skiba za głęboko, ostatnia za płytko, a pług będzie wyłaził z ziemi. Poza tym łączników nie można już bardziej podkręcić - są podkręcone na maksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

Napisz ile masz otworów w dolnych cięgłach ,powinno być kilka , wystarczy przestawić sworznie wieszaków do tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kolego ale ja nie pisałem o skręcaniu łącznika tylko aby zapiąć go na najniższy otwór w ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Już jeżdżę na najniższym otworze ;). Do innych maszyn to w zupełności wystarcza, ale pług ma swoje "widzi mi się". A pytam, bo wydaje mi się, że jest jeszcze z 5 cm zapasu na siłowniku wspomagającym i w związku z tym chciałem się dowiedzieć jak wysoko u Was podnosi renia cięgna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik32    0

Właśnie dzisiaj podregulowaliśmy podnośnik. Tak jakby właśnie nie o końca podnosił, na wspomagającym było jeszcze z 3cm. Na małej płycie są dwie śrubki, kontrowane nakrętką 16mm. Jedna z nich (prawa-patrząc z tyłu) jest na śrubokręt płaski. Wystarczyło ją wykręcić o ok 3 obroty i podnosi na maxa. Zawsze na wszelki wypadek licz ile wykręcasz/wkręcasz aby móc wrócić do stanu pierwotnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Dziękuję za konkretną odpowiedź. O to mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndyB    12

Z tą regulacją wysokości podnoszenia nie można przesadzić bo póżniej może pojawić się problem z opuszczaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

czy to normalne by za renowke 106.54 handlarz wołał 58 tys? czy tylko taka cene wystawił zeby było z czego zejsc?, ile powionienem zapłacic za renault 106,54, 98 rok odswierzony tnz pomalowane koła przedni most i tylne zaczepy i odswierzona kabina? prosze o podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj