Zaloguj się, aby obserwować  
nightmare

drewniana stodola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nightmare    81

chciałbym przesunąć drewniana stodole 2 metry w bok, problem z tym ze podwaliny sa zgnite, reszta zrowa, wymiary 6.5m x 7m dlugosc. nie chce jej rozbierać i skladac od nowa gdyż blacha nie nada się do powtornego nakrycia. macie jakiś pomysl jak ja przesunąć w calosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemoj1    3

Proste :D z jednej strony kawałek stodoły te dwa metry rozmontuj i z tych materiałów dobuduj z drugiej :) Chyba raczej w całości to sie nei uda bo niby w jaki sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ja przerabiałem to ze trzy lata temu tylko u mnie był spichlerz o 5x6. Miałem do dyspozycji c355 i dwa lewary kolejowe ciężko było ale się udało przeciągnąć ze 20metry . Lewarem z jednej strony do góry podłożenie desek grubych na to drągi okrągłe i ciągnięcie i tak dalej. Po całym dni ręce opadały od lewara bo ważył coś około40kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

to jest polowa stodoly, druga polowa była przeciagnieta 15 m do tylu, tyle ze tamta polowa miała zdrowe podwaliny, i miałem do dyspozycji 2 lewarki kolejowe, przy kręceniu kolbka cala stodola trzeszczała ale musiala isc do góry, najpierw jeden bok, potem drugi i tak na przemian, podniosłem ja pol metra nad ziemie i pod podwaliny rzucielem grube okrąglaki, ciągnik wladimierec spokojnie ja powolutku przeciagnal, tu jest gorzej bo już prawie nie ma tych podwalin. rozebranie 2 m i dobudowanie z drygiej strony nie wchodzi w gre, gdyż przejazd przez stodole nie będzie na prost przejazdu przez obore, chce przesunąć 2 m w bok żeby był przelot. chce to polaczyc z nowa obora, ocieplić i zrobić kojce dla jalowej, w wjazd bylby na trzymanie kiszonek z wycinaka i innych pasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Jutro na TTV o 21:00 jest taki program Wielkie przeprowadzki weź obejrzyj z 2-3 odcinki i już będziesz wiedzieć jak to zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

wszystko się da za pieniądze, ale ja chce sam to zrobić, mam do dyspozycji 2 ciągniki 80 i 30 tylko dobre lewarki skoluje , jak da się podnieść w calosci to operacja powinna się udac, tymbardziej ze to tylko 2 m w bok, a jak się nie da, to rozbiorka i przebudowa, ewentualnie opal na nastepna zime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

a podwaliny oparte sa na kamiennym fundamencie czy betonowa wylewka i czy jest mozliwosc wymiany podwaliny bo tak czy inaczej bedziesz musial to zrobic zeby przywrócić stabilosc konstrukcji


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

kiedyś były z kamienia, ale wlazło wszystko w ziemie, można dac stepel i podnosić za elementy gorne, belki itd., tych scian nie jest za wiele, wiec jazem z dachem by szlo, najgorzej dachu mi szkoda bo blacha zdrowa. wg mnie jak by się dalo unisc w calosci to podlozyc bale. na ziemie tez, i pomiędzy bale dac roliki, dużym ciadnikiem delikatnie by ja napchnal, można by było rozebrać, dzień roboty, potem w dzień zlozyc, ale najgorsza ta blacha, staej już nie zaloze, a nowa trapezowa to 1500 zl by wyszla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez majkiel929
      Witam !!
      jak widze wiele tematów jest o tym jak przerabiać stodołe na obore itd. jednak nie znalazłem tego czego szukałem. Stąd też moje pytanie czy opłaca się rozbórka starej drewnianej stodoły o wym. 60x20x11 i postawienie na tym nowej obory dla bydła mlecznego ? I czy przy przebudowie potrzebne jest tylko zaświadczenie o przebudowie czy zupełnie nowy projekt budowy ? Pzdr !!
    • Przez mrjacoobek
      Witam posiadam drewnianą stodołę i chciałbym pokryć ją całą blachą trapezową (około 270m kwadratowych) Stodoła ma służyć jako garaż dla maszyn. Moje pytanie brzmi ile by to kosztowało? Czy to w ogóle opłacalne?
      Proszę o wyrozumiałość
      Dziękuje!
       
      Proszę o szybką odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj