Kamil8111

Zetor 12145 czy Zetor 10540

Polecane posty

Kamil8111    0

Co wybrac zetora 12145 czy ursusa 1224 czy zetora 10540?? Prosze o wasze zdanie i opinie na temat tych ciągnikow

Edytowano przez Kamil8111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSlask    77

Zetor 12145,chyba że 1224 jest z nowszych lat,lub eksportowa :) Czemu te a nie 10540? - Ta seria to tradycja,siła,klimat i klasa sama w sobie! :D A do czego ma być bo to też ma istotne znaczenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3050    74

Dla mnie wydaje mi się że zetor 10540 był by najlepszy bo ma chyba najlepszy komfort i może mniej spali ale to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil8111    0

Służyc ma głownie do orki agregat ścierniskowy i zestwa uprawowo siewny no i wiadomo czasami w transporcie. ogolnie to każda praca w gospodarstwie. Zawsze się może przydać do każej pracy

Edytowano przez Kamil8111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil8111    0

AgroSlask no mam 8111 ale chciałbym coś nowszego i 4x4 myślę nad zetorem 10540 tylko nie wiem jak on się sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

Nie ma się co zastanawiać. Zetor 10540, może trochę słabszy od 12-tek ale oferuje w miarę komfort pracy i jest to ogólnie udana konstrukcja. Swoją siłę ma, a spali na pewno mniej niż 12-tka. Zapraszam na mój kanał na Youtube to zobaczysz co potrafi 105-tka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a jak jest z częściami to serii 10540 (7540, 8540, 9540). W przypadku starszej serii, to ZETOR się ich wypiera i części u nich nie uświadczysz.

Wtedy lepszym rozwiązaniem będzie starszy zetor bo części od ursusa dostaniesz.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

ja mam 10540 i jestem zadowolony jest nowszy od 12145 a też jak szukałem to też miałem taki dylemat jak Ty którego zetora wybrać, 10540 jest słabszy i ma 4 cylindry a nie 6 w transporcie jest krótki wiec trochę podskakuje na dołkach ja mam szybka skrzynie w swoim 42km/h jak by mu w transporcie brakowało mocy w polu idzie dobrze, silnik ma bardzo podobny do serii 8011 8045 tylko ma założony interculer, turbo i trochę nowsza inna pompę wtryskowa ja mam wersje z " 2 podbiegami" pod obciążeniem tj coś takiego jak w 8011 żółw /zając tylko2 stopniowy, pewnie ma słabszy podnośnik od 12145 z agregatem uprawowo siewnym 3m biernym musisz założyć sobie dodatkowe obciążenie na przód, ja do agregatu i pługa na przedni tuz zakładam dodatkowy obciążnik bo przód podnosi (tak z 400kg), kabina cicha ciepła, dobra widoczność, i drzwi (duże) otwierają się na tylni błotnik co ułatwia wsiadanie, dodatkowo siedzenie na powietrze wiec nie jest źle siedzenie pasażera na błotniku, napęd i blokada załączana jest elekto-pneumatycznie kompresor cały czas pracuje, jedynym mankamentem w 10540 i tej serii jest to ciężko pala jak jest zimno poniżej -5, moim zdaniem rozruch w tego typu ciągnikach powinien być na 24V tak jak w 12145. ja mam świece żarowe grzałkę w bloku i rozrusznik szybkoobrotowy i nie jest źle na bazie tego modelu zbudowane są Forterry wiec sporo części pasuje od nich i sa może trochę droższe niż do modeli starszych, ja ma swojego 4lata (na 35hektarów) po za olejami i filtrami nic nie robiłem założyłem aby nowy rozrusznik szybkoobrotowy Magnetona bo stary oryginalny miał zwarcie i wymagał remontu, i zaraz po kupnie wymieniłem pompkę zasilająca ręczna paliwowa bo ciągła gdzieś powietrze i teraz właśnie wymieniam pierścienie w kompresorze bo zaczął pluć olejem a tak bez żadnych zastrzeżeń a ma 4200MGH


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forterraturbo   
Gość forterraturbo

Ja wybrałbym 105 dlatego , że tak jak piszą koledzy wyżej nowocześniejsza konstrukcja , kabina o dużo lepszym komforcie . Dobry o wszystkich prac , są nowsze od 12145 . Do starszych zetorów wszędzie dostaniesz części , ale większość dealerów dysponuje bogatą paletą części zamiennych do 105 i pochodnych tej serii. Kabina - główny atut ,warto szukać z przednim tuzem gdyż przody są trochę słabo dociążone . Duzo lepsza skrzynia niektóre pojada nawet ok.40km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj