Zaloguj się, aby obserwować  
Andrzej11111

Co wybrać

Polecane posty

Andrzej11111    328

Witam !!

Planuję kupić rozrzutnik obornika 6t zastanawiam się nad dwoma firmami :

- Sipma Ro 600 Zefir

- Metal-Fach N 267/1

Jakie są wasze opinie na temat tych rozrzutników jeśli macie taki to jak się sprawuje czy polecilibyście go , jesteście zadowoleni ??

Rozrzutnik będzie pracował z ciągnikiem Zetor Proxima 85 Prosze o odpowiedz :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Ja bym wybrał metal fach kolorystycznie by pasował i mój kolega jest jego użytkownikiem i bardzo chwali sobie go, pracuje z MF 3070 (90km)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Witam . Ja tez się zastanawiam , zastanawiam i chyba zdecyduję się na tego n267/1 ewentualnie na 267 (8T).

 

Pierwszy model to 6 tonowy który można doposażyć w nadstawy siatkowe np o wys 40 cm ( koszt ok 2 tyś), ładowność się zwiększy do ok 7.5 tony.

 

Cena 267/1 to 38 tyś netto

Cena 267 to 43 netto .

 

Tytan 8 plus z adapterem pionowym i zasuwą to koszt 47 netto a ładowności ma 6.5 T z tym że też można go samodzielnie doposażyć w nadstawy własnej produkcji i ładowność będzie miał 8 T albo lekko ponad .

 

Co wybrać ??

 

Jak z pracą takimi pionowymi wałkami na polu o szerokości 15 metrów ??


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Metal-Fach jest na podwoziu tandem, czyli istnieje możliwość ścierania się opon na asfalcie w ciasnych zakrętach. Nie wiem jednak jak to jest na prawdę.

Wydaje mi się, że podwozie Zefira będzie lepsze. Większe koła mają mniejsze opory na asfalcie i na polu też.

Metal-Fach jest lżejszy i ma mniejszą przestrzeń ładunkową w porównaniu do Sipmy (750 kg różnicy w masie). Plusem Zefira może być też możliwość zamiany opon ciągnik - rozrzutnik (opony 18,4-34).

Popularnym rozrzutnikiem jest Ursus (dawniej Warfama) N-218 (6 t). Jest on znacznie lżejszy od ww. maszyn, ale też ma znacznie mniejszą pojemność ładunkową.

Ursus N-266 (8 t) ma drewniane burty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

I kosztuje 46 tyś netto .

 

Co do sipmy to ja raczej nie polecam , duży dealer sipma w mojej okolicy nie poleca ani rozrzutników ani przyczep , nie wiem czy na innych markach ma większą marżę ale trochę prawdy można się doszukać w tym co mówi .


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej11111    328

Zdecydowałem się jednak na Metal-Fach 6 ton i mam pytanie czy adapter wyposażony w cztery wałki dobrze będzie rozkładał materiał czy bedzie rzucał bardziej do środka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, chce kupić nowy rozrzutnik obornika 8-10 ton, w cenie od 30 do 50 tyś zł netto, co mi możecie polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj