Polecane posty

wyrebski1    103

Tzn dzisiaj w ogóle nie działał podnośnik, potem za chwilę działał, nie wiem co jest. Dokładnie to jest C-330M z podnośnikiem "Agrocontrol" a więć jest inny niż w typowej 30-tce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Miałem tak też i winny była zluzowana nakrętka na pompie olejowej tryb był luźno i 2 razy też zginoł podnośnik a potem był aż w końcu całkiem tryb spadł z pompy, sprubój podpiąć coś pod hydraulikę czy działa jeśli nie to pompa ewentualnie tryb od pompy się odkręcił tak czy owak pokrywę z podnośnikiem trzeba będzie ściągać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

musisz sprawdzić pompę bo to napewno jej wina że raz jest ciśnienie raz słabnie a potem znów nie ma, może króryś oring przepuszcza i temu syczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Czyli bez rozbierania i dostania się do pompy nie da się? Dzisiaj wyczyściłem filtry ale nic to nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

raczej się nie da musisz ściagnąć pokrywe i tam zobaczyć co i jak zaczynając od tych oringów w które wchodzi kolanko ssawne pompy i idąc coraz dalej aż do przewodu metalowego który idzie od pompy do rozdzielacza(spodkałem się z lekkim pęknięciem tego przewodu koło pompy przy nakrędce i olej uciekał i tez nie podnosiło wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domin902    2

Na początek proponuje sprawdzić stan oleju przekładniowego!!!Gdy jest za mało tak się właśnie dzieje!!

Następnie przyczyną takich zachowań podnośnika hydraulicznego może być popsuty rozdzielacz lub zużyte pierścienie uszczelniające w układzie na cylinder-tłok!!!

To tyle co mogę powiedzieć bo za dobrze nie znam się na podnośnikach.

Życzę powodzenia pozdro!!!!


Kierownicę ujął w dłoń, Przeżegnał się, beret na skroń, W stacyjce kluczyk raz i dwa, I spalin kłąb i silnik gra. Już na polu za łanem łan, I wykonany za planem plan. A w sercu radość albo gniew. Słoneczko mu gdzieś zza drzew!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

jest już multum takich tematów na forum i na prawde nie chce mi się znów wypisywać możliwych powodów-poszukaj dobrze a znajdziesz na pewno


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolik13    1

Witam. mam pytanie co może być przyczyną tego że podnośnik w c 330 nie trzyma.w zime robiłem remont tłoczyska wymieniłm pierscionki oraz regenerowałem rozdzielacz,pompa jest w porządku. co może być przyczyną że nadal nie trzyma...

pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domin902    2

Dziwne tyle rzeczy naprawiłeś i nadal opuszcza zaproponuje prostą rzecz sprawdż stan oleju przekładniowego.


Kierownicę ujął w dłoń, Przeżegnał się, beret na skroń, W stacyjce kluczyk raz i dwa, I spalin kłąb i silnik gra. Już na polu za łanem łan, I wykonany za planem plan. A w sercu radość albo gniew. Słoneczko mu gdzieś zza drzew!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolik13    1

Domin902 stan oleju jest w normie.nie opada on szybko. opada tylko wtedy dgy jest pod obciążeniem...podnosi bez zastrzeżeń..tylko denerwuje mnie to że opada...podczas gdy jade z pługiem 3 skibowym musze co chcile go kontrolować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

moze cisnienie rozwalilo uszczelniacz w pompie u mnie tak samo bylo i olej zamiast trzymac to sie wracal i popuszczal, musisz odkrecic srobki na okolo pompy co trzymaja taki dekielek i tam beda te uszczeleczki


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

po podniesieniu odcinany jest olej w cylindrze od pompy wiec to nie ma nic wspólnego. a czy wymieniałeś też cylinder-może ma rysky i nie jest szczelny?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolik13    1

no cylindra nie wymieniałem...ale był przeglądany i człowiek który robił przy tym podnośniku powiedział że jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miscola    0

Moim zdaniem, wina rozdzielacza. Może nie trzymać zawór kulkowy ustalający ciśnienie w układzie hydraulicznym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

więc jak rozumiem to podnosi dobrze ale opada-nie trzyma a w 330 jest układ zamknięty dopuszczasz ujmujesz oleju do cylindra więc pompa nie ma nic wspolnego zostaje tylko rozdzielacz i najczęściej cylinder ale jak szybko opada podniesiesz i ile czasu , a ten pług to zwykły polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolik13    1

sebe1033 pług to 3 grudziądzki nie wiem ile on dokładnie waży. jak go zapne i podniose , zgasze ciągnik to minie około 40 minut i opadnie całkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

pług waży 308 kg bo miałem taki

i jak 40 minut Ci opada to czym sie martwisz

jakbyś miał 60 to byś wiedział co to opadanie

ja na Twoim miejscu nic bym nie szukał

a wina to na bank rozdzielacz lub tłoczysko

pompa niema nic do opadania


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek6804    4

Niedługo bede zmieniał cylinder i tłok od tylniego podnośnika i mam pytanie czy trzeba go moze jakos docierać np. przez podnoszenie lekkich ładunków?? czy mozna od razu dzwigac np. po 1000kg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj