Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krolik13    1

Witam. mam pytanie co może być przyczyną tego że podnośnik w c 330 nie trzyma.w zime robiłem remont tłoczyska wymieniłm pierscionki oraz regenerowałem rozdzielacz,pompa jest w porządku. co może być przyczyną że nadal nie trzyma...

pomóżcie

Domin902    2

Dziwne tyle rzeczy naprawiłeś i nadal opuszcza zaproponuje prostą rzecz sprawdż stan oleju przekładniowego.

krolik13    1

Domin902 stan oleju jest w normie.nie opada on szybko. opada tylko wtedy dgy jest pod obciążeniem...podnosi bez zastrzeżeń..tylko denerwuje mnie to że opada...podczas gdy jade z pługiem 3 skibowym musze co chcile go kontrolować...

Wiadomość z agroFakt.pl

Massey1993    15

moze cisnienie rozwalilo uszczelniacz w pompie u mnie tak samo bylo i olej zamiast trzymac to sie wracal i popuszczal, musisz odkrecic srobki na okolo pompy co trzymaja taki dekielek i tam beda te uszczeleczki

ahme999    115

po podniesieniu odcinany jest olej w cylindrze od pompy wiec to nie ma nic wspólnego. a czy wymieniałeś też cylinder-może ma rysky i nie jest szczelny?

krolik13    1

no cylindra nie wymieniałem...ale był przeglądany i człowiek który robił przy tym podnośniku powiedział że jest ok

miscola    0

Moim zdaniem, wina rozdzielacza. Może nie trzymać zawór kulkowy ustalający ciśnienie w układzie hydraulicznym :)

sebe1033    62

więc jak rozumiem to podnosi dobrze ale opada-nie trzyma a w 330 jest układ zamknięty dopuszczasz ujmujesz oleju do cylindra więc pompa nie ma nic wspolnego zostaje tylko rozdzielacz i najczęściej cylinder ale jak szybko opada podniesiesz i ile czasu , a ten pług to zwykły polski

krolik13    1

sebe1033 pług to 3 grudziądzki nie wiem ile on dokładnie waży. jak go zapne i podniose , zgasze ciągnik to minie około 40 minut i opadnie całkiem.

Davidastra    0

pług waży 308 kg bo miałem taki

i jak 40 minut Ci opada to czym sie martwisz

jakbyś miał 60 to byś wiedział co to opadanie

ja na Twoim miejscu nic bym nie szukał

a wina to na bank rozdzielacz lub tłoczysko

pompa niema nic do opadania

Jacek6804    4

Niedługo bede zmieniał cylinder i tłok od tylniego podnośnika i mam pytanie czy trzeba go moze jakos docierać np. przez podnoszenie lekkich ładunków?? czy mozna od razu dzwigac np. po 1000kg??

damian18    3

tak jak kolega pisze i nie zapomnij zmienić oleju albo przynajmniej go dokładnie przefiltrować

Jacek6804    4

Olej 3 dni temu zmieniałem. Więc jutro pewnie zmienię tłok i cylinder, bo teraz to strasznie opuszcza sprzęty;/ Dobra dzięki za odp.

Roki212    83

tylko patrz zeby nie zaczeło opuszczać jeszcze szybciej po wymianie niż przed wymianą :) sam to przerabiałem u siebie, przy kupnie tulei i tłoka patrz i dobieraj tak aby tłok jak najciaśniej pasował do tulei wtedy ok będzie, osobiście jak robiłem byłem w 3 sklepach i nie mogłem dobrać bo tlok był ciągle za luźny takie dziś części robią :lol: dopiero po dostawie innej partii części dobrałem :)

kielbasa    1

pisałem z Roki'm o tym wczoraj... wymienialiśmy się naszymi doświadczeniami :lol: w obydwóch przypadkach trafił się taki tłok kupowany razem z cylindrem i pierścieniami, że miał taki luz jakby tam pracował przez ostatnie 25 lat :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma to jak komunistyczne zapasy, wtedy to były części a nie takie dziadostwo jak teraz.

Jacek6804    4

Weźnie pod uwagę ze zamki pierścieni trzeba ustawić o 180stopni w stosunku do poprzedniego. Bo inaczej bedzie przepuszczał, tak samo jak w silniku, jak się ustawi źle pierścienie to bedzie przepuszczał powietrze i słaba kompresja bedzie, podobnie jak tu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się