Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mickas092    325

Olej jest nowy HIPOL wiec raczej dobry taki jaki lejemy cały czas :P No własnie z tą dzwignia to slinik nie przygasnie jka ja przesune do przodu :P Czyli pompa?? :P

jakub16    118

Na rozdzielaczu wybierasz pozycje "na środku" i dajesz w bok w prawą stronę i musi na małych obrotach przygasnąć albo pompa zajęczeć nie ma bata. U mnie w 328 siedzi pompa od nowości "43 lata" . Tam to nie ma problemów z podnośnikiem naciskasz dźwignie na podnoszenie albo maszyna idzie w górę albo przód w niebo :P

Wiadomość z agroFakt.pl

jakub16    118

A pod siedzeniem nie masz wyjścia? Tak pytam bo mój rozdzielacz jest niewiarygodny :P ciężko znaleźć punkt podnoszenia :P

Grzesiek84    12

kolego jakub16 dzięki za foto i jak się domyślam to miejsce przez Ciebie wskazane to nieraz tam ludzie wyprowadzają zewnętrzną hydraulikę dobrze rozumuje ?

mickas092    325

Zrobiłem mały test : Przy 800obr/min na zimnym silniku przesunąłem dzwignie rozdzielacza do przodu - silnik nawet nie przygasł , nic :P Cały czas 800obr/min :P Pompy tez nie było słychac :P

semos    11
Po wymianie pompy u nas owijarkę dźwiga na wolnych obrotach bez problemów, a po naciśnięciu dźwigni hydrauliki zewnętrznej przygasa silnik :P

kolego a mierzyłeś ciśnienie jakie masz??? U mnie jest dokładnie tak jak opisujesz, pompa jest nowiutka. Owijarkę dźwiga bez problemów na wolnych obrotach. Tylko nie wiem czy te 175 bar przy maksymalnych obrotach silnika to nie za dużo. Nie chce rozwalić nowiutkiej pompy.

jakub16    118

Ostatnio mierzyłem ciśnienie przy 330 jak miałem pełne obroty to pokazało 165 atm mechanik mówił że jest dobrze jak na 5 letnią pompę. @semos jeśli nie chcesz tracić pieniędzy to zmniejsz o 10 będzie bezpieczniej. Jeśli miałbyś nowy rozdzielacz to proszę bardzo ale szkoda załatwić nową pompę.

semos    11

zmniejszyłem do 150, i zobaczę jak się będzie podnośnik spisywał, jeśli będzie słaby do owijarki to podkręcę na większe ciśnienie. Na chwilę obecną na zimnym oleju dźwiga bardzo dobrze do samej góry przy ok. 1400-1500 obr silnika. Zobaczymy co będzie w sezonie jak się olej rozgrzeje.

adrian2    0

A nie możesz na czas transportu podnieść i zabezpieczyć łancuchem?A jak będziesz kupował pompe to kup wzmacnianą i będziesz miał spokój.Mój ciapek talerzówke 450 kg pompa wzmacniana z 1998 roku i spokojnie podnosi.

Davidastra    0

a mój ciapek bez niczego dźwiga agrometa pionnier 340 kg

ale długość ponad 2 metry

dodam pompa oryginał zresztą jak i cała hydraulika

ciapek 1982 rok

lulak    4

pany mam takie pyt.?

czy jest duży problem aby wymienić rozdzielacz w ciapku ?,

myślę że to właśnie rozdzielacz, gdyż na zimnym w miare trzyma, lecz na rozgrzanym w oczach opuszcza, co kilkanaście sekud trzeba podnosić...

jeśli ktoś miał podobny problem to dajcie znać.

sebe1033    62

A nie Wiesz gdzie on jest ;) . Pod siedzeniem ta kostka co jest w niej dźwignia od podnoszena to rozdzielacz tylko oryngi dobrze powkładać i założony nowy. A popuszczać to też równie dobrze może na cylindze, dawno pierścienie zmieniałeś ?

lulak    4

z tego co wiem to chyba z 15 lat temu...

czyli do kompletu proponujesz wymienić cylinder z pierscieniami,

orientujesz sie może w kosztach ?

Grzesiek84    12

jeśli podnosi dobrze a jedynie opuszcza to proponuje zobaczyć stan cylindra i może od razu go nie wymieniać jeśli rys nie ma ale pierścienie to na pewno bym wymienił, przyczyn opuszczania może być naprawdę wiele pierw zajął bym się dołem a później jak coś rozdzielacz który kosztuje ok 500zł

Grzesiek84    12

kolego tu masz przykładowe ceny http://www.sklep-grene.pl/index.php/cPath/460_1148_464_921 ale ten sklep za tani to nie jest więc myślę że w u siebie w jakimś sklepie kupisz taniej

kolego tu masz przykładowe ceny http://www.sklep-grene.pl/index.php/cPath/460_1148_464_921 ale ten sklep za tani to nie jest więc myślę że w u siebie w jakimś sklepie kupisz taniej ja szczerze nie pamiętam po ile płaciłem a po za tym to zmienia się. Ja u siebie wymieniłem pompę wtedy jeszcze zwykłą następna w planach jest wzmocniona bo założyłem tura i pierścienie tłok i cylinder pozostał ale ostatnio zauważam że niestety rozdzielacz już szwankuje a no i założyłem nowe uszczelniacze w skrzyni tam gdzie przychodzi wlot od pompy bo jeśli je przytniesz lub coś to też olej będzie uciekał.

Piterr    0

Witam mam problem z podnosnikiem w C330. Mianowicie po podniesieniu turem 4 bel sianokiszonki ładowacz przestał podnosić. Na wolnych obrotach ani drgnie a przy około 1400 zaczyna się powoli dźwigać.Niewiem czy to pompa czy może coś innego np. rozdzielacz. Dodam iż ciągniki ma 23lata( pompa nie była jeszcze wymieniana) i tura mam przy nim od około miesiąca. I jeszcze jedno moje spotrzeżenie ,natomiast przy zimnym jak i czasami przy ciepłym oleju miałem parerazy taki przypadek że wciskając podnoszenie wogule tylne ramiona nie reagowały a jak znajdowały się w pozycji uniesionej to opadały, dopiero po kilkukrotnym przesunięciu dźwigni w stan podnoszenia ramiona zareagowały.Czekam na jakieś diagnozy z waszej strony.Za odp. z góry dzięki.

zdruj77    1

no tyle lat w ciapku to raczej pompa swoje już zrobiła ja obstawiam na nią do wymiany

Grzesiek84    12

moje odczucie i doświadczenie z tym ciągnikiem obstawia na pompę ponieważ pewnie do tej pory mało dźwigałeś więc wytrzymywała ale tur daj jej rade załóż wzmocnioną

Piterr    0

Z tego co czytałem w tym temacie i z waszych wypowiedzi to chyba jednak będzie pompa. Dzisiaj będę zamawiał tylko spotkałem się z dwoma rodzajami pomp wzmacnianych jedne są aluminiowe a drugie żeliwne te aluminiowe są wydajniejsze którą z tych dwuch typów wybrać?Oto link do stronki z tymi pompami.

http://www.allegro.pl/item687064735_pompa_...ier_gratis.html

Witajcie mam takie pytanie wiec jak swwoim ciapkiem podnosze np talezówke to przy ok 1600 obr/min i wiecej zaczyna krecic sie wałek wom sprawdziłem bez podnoszenia i na tych obrotach sie nie kreci prosze o pomoc PILNIE

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez versus
      jak mozna wzmocnic podnosnik w 60-ce????
    • Przez dawid12
      Witam mam problem z podnosnikiem w T-25.Ciągnik podnosi tylko lekkie maszyny(pajak,obsypnik).A ciezejszych niepodnosi wcale albo podniesie i nietrzyma.Pompa została wymieniona uszczelki na siłowniku tez.I tu jest problem bo juz niewemy co to moze byc.
    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)

Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez pawelll48
      A więc tak jak w temacie...W przyszłości chciałbym zmienić opony w Ursusie C-330M na jakieś szersze,ale nie wiem jakie mogą być,żeby pasowały na oryginalną felgę.Jest to przydatne iż każdy wie że 30'stka na orka a tym bardziej na wiosnę i na mokrych terenach ma wielkie kłopoty...(w tym roku jeszcze mam orkę na podmokłych terenach i wiem że nie obejdzie się bez jakiś kłopotów[zaczynam teraz przed zimą ponieważ na wiosnę nie wjadę,a na wiosnę wjadę kultywatorem ])
      Z góry Wszystkim Dziękuję za odpowiedzi i Pozdrawiam
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.