Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kaseton    2

Witam. Co to moze byc zw czasami wyje mi tak jakby pompa tzn to wyje w tych przewodach metalowych co ida do rozdzielacza tego co na blotniku i jak rusze ta wajcha od rozdzielacza na blotniku so przodu lub do tyllu to czasami ustaje to brzeczenie. Co to moze byc ?

simson2812    356

Mocne ciśnienie na rozdzielaczu.

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Wiadomość z agroFakt.pl

kaseton    2

Ale na tym co na błotniku czy pod siedzeniem? bo kiedyś odkręciłem ten zawór taki z boku rozdzielacza pod siedzeniem to tam jest sprężynka i jakieś podkładki.

cześć

dla wszystkich zainteresowanych. jeśli chcecie zmienić tłok podnośnika na tłok z manszetkami czyli wyrzucić ten z metalowymi pierścieniami to nie musisicie ekstra gdzieś zamawiać takiego tłoka. taki tłok podnośnika pasuje od c330m. ma on wtedy dwie manszety gumowe i jeden pierścień metalowy

pozdrawiam

toobek    40

Cześć RobertLewicz niestety mylisz się tłok do C-330M jest taki sam jak do C-330. Pewnie chodzi Ci o tłok od C-335 wtedy jest z manszetami. Niestety takie manszety w cylindrze od C-330 (C-330M) nie zdają egzaminu, ponieważ obcina je dziurka w cylindrze ograniczająca wysuw tłoka. 

Pytanie do całego forum siedzącego w tym temacie.

Co sądzicie o takim czymś ?

https://www.olx.pl/oferta/silownik-tuleja-podnosnika-c330-CID757-IDhSRWd.html#f0a5a1dcb5

Tłok opiera się o pierścień segera i "powinien" zadziałać zawór bezpieczeństwa w rozdzielaczu, oczywiście dziurka ograniczająca wysuw tłoka w cylindrze jest zlikwidowana. Jestem ciekawy czy to wytrzyma?

Edytowano przez toobek

Roki212    88

Wytrzyma od ponad roku mam w swoich dwóch 30-stkach takie rozwiązanie.

Otwory w tulei zaspawane od środka i wyszlifowane i na końcu tulei wytoczony rowek na dwa pierścienie segera W70 

Tłok z dotoczonymi rowkami na dwa uszczelniacze.

Tłok opiera się o pierścienie i otwiera się zawór w rozdzielaczu i podnośniki trzymają  ;)

76fd0f530f167b29.jpg

7e4527b58de5849f.jpg

Ktoś podłapał już pomysł i chce zbić na tym kasę  :lol:

Edytowano przez Roki212

stempos1980    45

koledzy mam taki problem z wodom w oleju w skrzyni a mianowicie którędy może się dostawać woda do oleju hydraulicznego.Ciągnik nieposiada kabiny.pomużcie

zetorki12    2356

No ciekawe , biorąc pod uwagę to że olej jest lżejszy od wody , to w skrzyni masz samą wodę  :P  . Szkoda jednak że do szkoły miałeś pod górkę :D :lol: . Więc , albo wlałeś wody zamiast oleju , albo cud :ph34r: .

ZETOR TEAM

AlaCapone    4516

Tylko pytanie jest zasadnicze: czy kolor jest biały w domyśle przeźroczysty, jak woda, czy mętny a nawet mleczny?

Jeśli mleczny to wskazuje na wymieszanie oleju z wodą.

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę pamiętać.

mariuszd93    489

To że  olej biały  , a  raczej siwy,  nie  musi znaczyć że jest tam woda 

Może podpinałeś  hydraulikę  zewnętrzną   do jakiejś  maszyny,  która  wcześniej pracowała  z  traktorem,  co ma  inny rodzaj oleju  w hydraulice ?

;)

AlaCapone    4516

Woda może dostać się wszelkimi możliwymi szczelinami i nieszczelnościami, zarówno w skrzyni biegów, jak również tylym moście (uszkodzone uszczelki, niedostatecznie dokręcone pokrywy, zużyte tuleje górnego wałka podnośnika, dekielek nad blokadą tylnego mostu, uszkodzony oring filtra oleju, czy nawet uszczelnienie rurki wchodzącej w pokrywę, itd...).

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę pamiętać.

mariuszd93    489

Ta gumowa  harmonijka na lewarku nie porwana? to najprostsza droga ...

niezależnie od przyczyny rozgrzej  go w miarę   mocno i spuść  ten olej , wymiana  na pewno nie  zaszkodzi .

;)

Czosneek    1

Witam mam problem z moim Ursusem C330, mianowicie gdy chce podniesc podnosnik to muszę pare razy poruszać tą dźwignią do podnoszenia żeby zaczął podnosić, dodam że na zimnym silniku a tym bardziej w zimie objaw ten jest nasilony, w lecie gdy robię podorywkę i ciągnik jest rozgrzany podnosi za max 2 razem, natomiast na zimnym już gorzej a w zimie jest tragednia, ale wkoncu podniesnie, co to może być? dziękuje za pomoc

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez -U-R-S-U-S-
      Witam,
      mam pytanie jak można najprościej założyć, zamontować jakieś wydajne ogrzewanie kabiny do URSUS-a C-360, posiadam kabinę taką nowszą bardzo podobna do kabin produkowanych przez Naglaka.
      pozdrawiam,
      Wesołych świąt
    • Przez c330ursus
      Fajnie się pracuje maszyną która fajnie wygląda. Dlatego zakładam ten temat bo chyba każdy coś zmienił w swojej C-330. Choćby najgłupszy szczegół ale ciągnik już lepiej wygląda piszcie nawet takie szczegóły (oczywiście coś większego niż śrubka czy podkładka <_< )

Ja zaczne:

Radio
      Kontrolka hamulca
      tapicerka na syficie

Nie wiecie jak umyć opon żeby były umyte ja na tym zdjęciu (link poniżej)
      http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image40045.html

przynajmniej te z tyłu bo zwykłą wodą pod ciśnieniem i płynem do naczyń sie nie da <_<
    • Przez c330ursus
      Zamierzam kupić glebogryzarkę do mojego Ursusa C-330 tylko nie wiem ile metrów może być żeby C-330 ją pociągną i jakie zapotrzebowanie mocy na ile metrów glebogryzarki?

Takie mam na oku Która waszym zdaniem będzie najlepsza i którą uciągnie Ursus C-330

http://www.allegro.pl/item346301100_glebog...anio_slask.html

http://www.allegro.pl/item338616663_glebog...sus_zetor_.html

http://www.allegro.pl/item345489219_glebog..._90mokazja.html

I jeszcze będę potrzebował wałek przekaźnika, ponieważ jest to moja pierwsza maszyna na wałek Coś takiego będzie pasować?

http://www.allegro.pl/item344553143_walek_przekaznika.html
    • Przez maxifarmer
      zakupiłem nie dawno mf-a 6180 i mam z nim kilka problemów otóż:
      -rewers elektrohydrauliczny nie przełącza się prwidłowo tzn, raz wejdzie a raz
      -podnośnik się zacina
      -czasem trace wspomaganie
      -często mróga kontrolka od ciśnienia oleju i jednocześnie włącza się kontrolka usterki właśnie przy przełączaniu rewersem
      nie wiem co może być przyczyną tych usterek, zaobserwowałem również to że te usterki zaczynają się dziadz dopiero po kilku minutach pracy dopuki ciągnik się nie nagrzeje to wszystko działa poprawnie
      mam kilka chipotez a mianowicie, może to być wina oleju w skrzyni (skrzynia zalana jest Agrolem ponieważ z takim olejem był zalany i przy wymianie zalałem takim samym), lub może filtrów,
      nie sądzę aby była to kwestia elektroniki ponieważ te objawy raczej związane są z olejem
      proszę wypowiadajcie się
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??