Skocz do zawartości

Polecane posty

Radoslav    6

Kiedyś dzwoniłem do firmy Hydro-Dział z tucholi, odebrał jakis facet furiat. Podejście żenujące, tylko krytykować potrafi. Nie polecam, ale jak naprawia nie wiem.

Grzesiek84    12

Pompa zimową porą może hałasować z powodu gęstego oleju. Co do rozdzielacza najlepiej zmierzyć ciśnienie jak nowy to ma być ok 110 podczas podkładania pod zawór nie należy przesadzić u mnie potrafiło zrywać klin na pompie po założeniu pompy wzmacnianej na rozdzielaczu głównym ustawione na 135 a od tura 120 i wszystko śmiga jak należy. Sam koszt regeneracji rozdzielacza nie mały nowego też ale przy nowym przynajmniej mamy pewność że ileś czasu wytrzyma osobiście kupiłem 5 lat temu nowy i nie żałuje

simson2812    356

Pompa chodziła głośno jak było ciepło

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Wiadomość z agroFakt.pl

ksch    2

Witam w sobotę wymieniłem pompę hydrauliczną dawała 120 atm przy 2500obr/min okazało się że jest pęknięta obudowa nową ustawiłem na 120 atm przy 800 obr/min na zimnym oleju nie wiem czy nie za wysoko proszę o opinię.

mariuszd93    489

Ustawiasz  ciśnienie , przy jakich obrotach  jest osiągane  - to  zalezy  od  sprawności  pompy i  całego układu , gęstości oleju itp .

Nowa  pompa  , zimny olej  - to i przy małych obrotach  osiąga , co  wcale nie  znaczy, że przy  wyższych obrotach  ciśnienie  będzie większe 

Powinno się ustawiać  na  ciepłym oleju.

;)

simson2812    356

Panowie czy o was przy włączeniu pompy czuć lekkie obciążenie po silniku?

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

AlaCapone    4516

niewyczuwalne, czyli można powiedzieć zerowe

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę pamiętać.

simson2812    356

U mnie delikatnie czuć to

proxy8441    72

Witam. Posiadam C 335 M dziś zakupiłem pompę, oryginalna chodzi od 89r a ciągnik sporo pracuje z podnośnikiem przewracarki, zgrabiarki, podorywka, pięlęgnacja itp. oraz ciężki siewnik 3m, postanowiłem wymienić pompę, założyłem dziś jutro wymienię jeszcze uszczelnienia na tłoku (były wymieniane jakieś 8-9 lat temu i składam. Jestem ciekaw jak będzie z podnoszeniem czy się poprawi, siewnik z 150kg ziarna było ciężko podnieść na gorącym oleju oczywiście czy rotacyjną 1,65m, rozdzielacz nie wpływa na siłę podnoszenia?

Jak regulujecie ciśnienie robocze pompy?

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony.

Sprzedam zgrabiarkę taśmową SIP EKSAKT-3 cena 1199zł || Śrutownik bąk 7,5 kW, wirnik pionowy, boczny wylot, od góry zasypywany, niski, mało używany cena 1499zł

proxy8441    72

zobaczę jak poskładam, znaczy pewnie dopiero się przekonam jak się dobrze zagrzeje np. przy rozsiewaczu może w tym tygodniu, będziemy kombinować dalej bo głównie chodzi mi o to żeby chociaż z 200 kg ziarna + siewnik 3m udało się podnieść na względnie niskich obrotach tj. ok. 1000

My siejemy, a Bóg daje plony.

Sprzedam zgrabiarkę taśmową SIP EKSAKT-3 cena 1199zł || Śrutownik bąk 7,5 kW, wirnik pionowy, boczny wylot, od góry zasypywany, niski, mało używany cena 1499zł

Chciałbym sprawdzic cisnienie jakie wytwarza pompa manometrem. Ten manometr wpina sie np w wyjscie na rozdzielacz na blotniku? Od jakiegos czasu powoli podnosi podnosnik filter czysty jest podejzewam rozdzielacz bo jest z 78 roku.

bartekd91    3

Mój rozdzielacz jest z 75 i mial jeszcze fabryczne plomby i ma sie super, mechanik mi go wyczyscil, zmienione główne uszczelniacze sprężynę na głównym ciegle bo pekla i dzwignie bo juz kulka byla wyrobiona i teraz dziala super.

Tez wymieniałem sprezyne bo pekla pompe wymienialem pare lat temu. Musze wpiac manometr ale u mnie nie ma rozdzielacza na blotniku . Ten manometr wkrecic na wyjsciu z rozdzielacza na hydraulike zewnetrzna?

PK007    14

Witam, mam problem z podnoszeniem w c-330 przy ustawieniu wajchy w pozycję do podnoszenia tura (pozycja środkowa na rozdzielaczu) podnosi się jednocześnie i tur i tylny podnośnik dodatkowo nie wiem czy to ma znaczenie ale to drugi problem tur się zapowietrza I nie wiem co może być tego przyczyną ?

Tomazi3p    44

Witam! Mam nagły problem z podnośnikiem, mianowicie 3tyg temu wymieniałem olej w skrzyni (Hipol) przy okazji zmieniłem oringi na pompie+dorobiłem uszczelkę pod dekiel pompy. W takim stanie wysiałem całość PK i N na oziminy, 400kg w ZAFce bez problemu dzwigał aż miło. Dziś przy kultywatorowaniu też szło elegancko, podnosił super, ale jak dokończyłem poprzeczniak to już nie byłem w stanie go podnieść. Obojętnie czy niskie czy wysokie obroty. Rozebrałem podnosnik, simmeringi OK- 2 na pompie, i dwa na cylindrze. Złożyłem prowizorycznie i chciałem spróbować podniesc kultywator i wywrotkę- wywrotka, na niskich obrotach w miarę podnosił, kultywator-za pierwszym razem podniósł, później już nie. Suma summarum podjechałem pod talerzówkę ciąganą(podłączyłem tylko wąż od hydrauliki)- i tutaj też zonk-brak sił aby podnieść. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Rozdzielacz czy pompa? Sorry wielkie za tyle tekstu. Pozdrawiam

Edytowano przez Tomazi3p

Miałem coś podobnego jak pojechałem na pole też z kultywatorem to też go nie mogłem podnieść winą były tuleje na wałku tym z frezami a niedawno było coś podobnego i winą był rozdzielacz

simson2812    356

Jak masz możliwość to zmierz ciśnienie :)

Tomazi3p    44

Właśnie nie specjalnie mam możliwośc sprawdzenia ciśnienia. Jutro za dnia zajrzę do rozdzielacza i zobaczę co i jak. Bo awaria powstała można powiedzieć nagle, bez jakiś objawów wczesniejszych

simson2812    356

Zajrzyj pod regulację ciśnienia w rozdzielaczy może sprężyna pękła

kaseton    2

Witam, w mojej  c 330 opada podnośnik, zmieniony jest cylinder i wszystkie uszczelnienia, pompa jest w stanie bardzo dobrym. Rozdzielacz czasami się przycina tzn. luźno przesuwa się te dźwignię od rozdzielacza podnośnika i czasami jak się podnosi to rozdzielacz nie zejdzie sam w pozycje neutralną tylko trzeba ręką stuknąć tą rączke i wtedy wróci. pewnie sprężyna jest pęknięta, albo rozciągnieta. Czy da się te spręzyne zmienić bez  wyciągania rozdzielacza??

pawel8891    0

Wczoraj zabrałem się za remont podnośnika, wymieniłem cylinder, tłok i pierścienie. Niestety jest gorzej niż było, podnośnik po jakimś czasie opada nawet pod własnym ciężarem. Dzisiaj znowu wszystko rozebrałem sprawdziłem dopasowanie tłoka do cylindra i jest ok po włożeniu tłok (bez pierścieni) bardzo wolno opada. Zdziwił mnie jedynie duży luz w zamkach pierścieni 0,4mm, to chyba trochę za dużo. Jeździłem z cylindrem po sklepach, ale niestety nie udało mi się nic dobrać. Czy taki luz w zamkach może się przyczyniać do tak szybkiego opadania podnośnika?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez -U-R-S-U-S-
      Witam,
      mam pytanie jak można najprościej założyć, zamontować jakieś wydajne ogrzewanie kabiny do URSUS-a C-360, posiadam kabinę taką nowszą bardzo podobna do kabin produkowanych przez Naglaka.
      pozdrawiam,
      Wesołych świąt
    • Przez c330ursus
      Fajnie się pracuje maszyną która fajnie wygląda. Dlatego zakładam ten temat bo chyba każdy coś zmienił w swojej C-330. Choćby najgłupszy szczegół ale ciągnik już lepiej wygląda piszcie nawet takie szczegóły (oczywiście coś większego niż śrubka czy podkładka <_< )

Ja zaczne:

Radio
      Kontrolka hamulca
      tapicerka na syficie

Nie wiecie jak umyć opon żeby były umyte ja na tym zdjęciu (link poniżej)
      http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image40045.html

przynajmniej te z tyłu bo zwykłą wodą pod ciśnieniem i płynem do naczyń sie nie da <_<
    • Przez c330ursus
      Zamierzam kupić glebogryzarkę do mojego Ursusa C-330 tylko nie wiem ile metrów może być żeby C-330 ją pociągną i jakie zapotrzebowanie mocy na ile metrów glebogryzarki?

Takie mam na oku Która waszym zdaniem będzie najlepsza i którą uciągnie Ursus C-330

http://www.allegro.pl/item346301100_glebog...anio_slask.html

http://www.allegro.pl/item338616663_glebog...sus_zetor_.html

http://www.allegro.pl/item345489219_glebog..._90mokazja.html

I jeszcze będę potrzebował wałek przekaźnika, ponieważ jest to moja pierwsza maszyna na wałek Coś takiego będzie pasować?

http://www.allegro.pl/item344553143_walek_przekaznika.html
    • Przez maxifarmer
      zakupiłem nie dawno mf-a 6180 i mam z nim kilka problemów otóż:
      -rewers elektrohydrauliczny nie przełącza się prwidłowo tzn, raz wejdzie a raz
      -podnośnik się zacina
      -czasem trace wspomaganie
      -często mróga kontrolka od ciśnienia oleju i jednocześnie włącza się kontrolka usterki właśnie przy przełączaniu rewersem
      nie wiem co może być przyczyną tych usterek, zaobserwowałem również to że te usterki zaczynają się dziadz dopiero po kilku minutach pracy dopuki ciągnik się nie nagrzeje to wszystko działa poprawnie
      mam kilka chipotez a mianowicie, może to być wina oleju w skrzyni (skrzynia zalana jest Agrolem ponieważ z takim olejem był zalany i przy wymianie zalałem takim samym), lub może filtrów,
      nie sądzę aby była to kwestia elektroniki ponieważ te objawy raczej związane są z olejem
      proszę wypowiadajcie się
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??