Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz222    2367

Da się jeżeli ma plecak z C-328, tam jest osobny zbiornik na olej do pompy hydrauliki ('zawieszony' za pompą). Trzeba by więc było doprecyzować o jaki model ciągnika chodzi

mariuszd93    489

No i  co  tam  możesz  pominąć? możesz  jedynie  zasilić  pompę  ze  skrzyni  , zamiast  z tej specjalnej miski  , zmieni  to tyle że  pompa  może  zassac wiecej opiłków  i nic  więcej 

;)

Junkers    42

Witam, jakiej pojemnosci zalozyc oddzielny zbiornik na olej hydrauliczny aby starczylo np. na wywrot przyczep?? Mowie oczywiscie c330 :)

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Wiadomość z agroFakt.pl

lukasz222    2367

No i  co  tam  możesz  pominąć? możesz  jedynie  zasilić  pompę  ze  skrzyni  , zamiast  z tej specjalnej miski  , zmieni  to tyle że  pompa  może  zassac wiecej opiłków  i nic  więcej 

Możesz właśnie pominąć tę miskę i o to w tej całej "modyfikacji" podanej przez @Santus pewnie chodziło. Ja bym tego nigdy nie zmienił, bo to ulepszenie jest bez sensu, choćby z podanego przez Ciebie powodu

podol21    0

witam. mam pytanie. Który przewod od hydrauliki jest zasilajacy a ktory powrotny od rozdzielacza błotnikowego. chodzi mi o te przewody co wychodza z rozdzielacza pod siedzeniem

podol21    0

na jakim cisnieniu moze pracowac zeliwna wzmocniona pompa z hydrotoru

na jakim cisnieniu moze pracowac zeliwna wzmocniona pompa z hydrotoru

mariuszd93    489

obawiam  się że  to kiepski pomysł , wydajność  będzie  bardzo  mała.

Co  chcesz  tym  napędzać  ?

;)

tomn95    14

Pielnik do truskawek tam duże obroty są nie potrzebne.

Polskie znaki...

Pozdrawiam kris14

mariuszd93    489

To  na  moje  oko trzeba  zamontować  rozdzielacz  2  sekcyjny  do  hydrauliki  zewnętrznej .

;)

Do napędu silnika hydraulicznego możesz użyć tego rozdzielacza co jest pod siedzeniem tylko będziesz go musiał stale trzymać i nie będziesz miał możliwości podnoszenia TUZ-a w czasie pracy silników. Silniki napędzasz szeregowo podłączając przewody w każdym odwrotnie wtedy będą się kręciły  w przeciwnym kierunku. Będziesz musiał też dorobić swobodny spływ oleju do skrzyni biegów. 

ekwador    11

Michał,  to co piszesz nie jest ani wygodne ani praktyczne bo maszynę trzeba podnosić na uwrociach.

Niech założy dodatkowy rozdzielacz hydrauliki zewnętrznej i pod niego podłączy układ hydrauliczny pielnika.

Z podłączeniem silników podałeś najprostszy i najtańszy sposób, można też podłączyć równolegle z użyciem dzielnika strumienia oleju 50/50 % ale on już kosztuje około 500 zł

Edytowano przez ekwador

Nastały kolejne zmiany na Agrofoto

Najwyraźniej został wprowadzony nowy model rządów, mod przekracza normy społeczne, a Admin daje ciche przyzwolenie nie reagując na to.

Terror  nową wizytówką forum

brawo    1

Mam pytanie, czy do c-328 nada się rozdzielacz ( ten pod siedzeniem ) od c-330. Różnią się ilością otworów ( od c-328 ma 5 otworów a od c-330 ma 4 otwory ) ? 

Ekwador masz racje podałem najprostszą wersje. Wiadomo wygodniej z rozdzielaczem na blotniku i najlepiej z zatrzaskiem. Sam chce taki zakupic do oglawiarki i formownicy.

Brawo

Tak rozdzielacz od c330 nada sie do c 328 jedynie musisz kupic rurke przelewową.

Edytowano przez MichalUrbaniak

mariuszd93    489

Olej  ma  to  do  siebie że  płynie  tam  gdzie  ma  lżej  , przy  większym  obciążeniu  jednego  silnika ,  olej  pójdzie  do  tego  co ma lżej . żeby  to  normalnie  się kręciło potrzebny  chyba  dzielnik  strumienia  oleju 50/50 % . 

O  jakim  pisał 

ekwador

Możliwe  że w  fabrycznych  maszynach  tego  typu  jest  to montowane 

;)

może nie ta temat.

jaki olej do hydrauliki w c 330

co trzeba wymienić,na zimnym podnosi jakoś(normalnie)a na ciepłym silniku(jak ciągnik popracuje przy orce np)ledwo podnosi

mariuszd93    489

Olej  hipol . Trzeba  sprawdzić  pompę na początek i  pierścienie  na  tłoku  podnośnika 

;)

jaki hipol dokładnie bo jest tego troche(najlepiej link)podobno 23l trzeba

pierścień na tłoku był wymieniany jakieś 2 lata temu

może trzeba by teraz nowy cylinder+tłok+pierścienie(wymienia ktoś tłoczysko)

co do pompy i rozdzielacza to jakieś 6lat temu było regenerowane

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez -U-R-S-U-S-
      Witam,
      mam pytanie jak można najprościej założyć, zamontować jakieś wydajne ogrzewanie kabiny do URSUS-a C-360, posiadam kabinę taką nowszą bardzo podobna do kabin produkowanych przez Naglaka.
      pozdrawiam,
      Wesołych świąt
    • Przez c330ursus
      Fajnie się pracuje maszyną która fajnie wygląda. Dlatego zakładam ten temat bo chyba każdy coś zmienił w swojej C-330. Choćby najgłupszy szczegół ale ciągnik już lepiej wygląda piszcie nawet takie szczegóły (oczywiście coś większego niż śrubka czy podkładka <_< )

Ja zaczne:

Radio
      Kontrolka hamulca
      tapicerka na syficie

Nie wiecie jak umyć opon żeby były umyte ja na tym zdjęciu (link poniżej)
      http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image40045.html

przynajmniej te z tyłu bo zwykłą wodą pod ciśnieniem i płynem do naczyń sie nie da <_<
    • Przez c330ursus
      Zamierzam kupić glebogryzarkę do mojego Ursusa C-330 tylko nie wiem ile metrów może być żeby C-330 ją pociągną i jakie zapotrzebowanie mocy na ile metrów glebogryzarki?

Takie mam na oku Która waszym zdaniem będzie najlepsza i którą uciągnie Ursus C-330

http://www.allegro.pl/item346301100_glebog...anio_slask.html

http://www.allegro.pl/item338616663_glebog...sus_zetor_.html

http://www.allegro.pl/item345489219_glebog..._90mokazja.html

I jeszcze będę potrzebował wałek przekaźnika, ponieważ jest to moja pierwsza maszyna na wałek Coś takiego będzie pasować?

http://www.allegro.pl/item344553143_walek_przekaznika.html
    • Przez maxifarmer
      zakupiłem nie dawno mf-a 6180 i mam z nim kilka problemów otóż:
      -rewers elektrohydrauliczny nie przełącza się prwidłowo tzn, raz wejdzie a raz
      -podnośnik się zacina
      -czasem trace wspomaganie
      -często mróga kontrolka od ciśnienia oleju i jednocześnie włącza się kontrolka usterki właśnie przy przełączaniu rewersem
      nie wiem co może być przyczyną tych usterek, zaobserwowałem również to że te usterki zaczynają się dziadz dopiero po kilku minutach pracy dopuki ciągnik się nie nagrzeje to wszystko działa poprawnie
      mam kilka chipotez a mianowicie, może to być wina oleju w skrzyni (skrzynia zalana jest Agrolem ponieważ z takim olejem był zalany i przy wymianie zalałem takim samym), lub może filtrów,
      nie sądzę aby była to kwestia elektroniki ponieważ te objawy raczej związane są z olejem
      proszę wypowiadajcie się
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??