Skocz do zawartości

Polecane posty

MasterRoj    81

Lużne połaczenia kolanek przy pompie, wyrobione uszczelnienia pompy, nieszczelność przy filtrze hydraulicznym lub zanieczyszczenia na drodze oleju do pompy, niewłaściwy montaż.

Jak ustawiłeś wykorbienie przy rozdzielaczu( w strone góry czy w strone dołu)?

Obstawiam że uszczelnienia pompy dokonały żywota.

Masz może stary rozdzielacz na zbyciu?

Edytowano przez MasterRoj

chomiuk123    93

No nie wiem pompa na wiosne zmnieniana jak dam gazu to jest wszystko w porzadku bele kiszinki na pelnych obrotach podnie sie powieaz zalozylem wzmacniane silowniki dodam ze jak ze chyba dzies dostaje sie powietrze poniewaz rozdzielacz syczy przy robocie moze byc żle załozona pompa prosze o odpowiedz

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moja odpowiedź jest taka: najpierw naucz się pisać po polsku.

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    575

No właśnie. Bo oczy bolą. A potem zmierz ciśnienie jakie jest na wyjściu na siłownik. Na moje oko to masz gdzieś wyciek i nie jest powiedziane że to pompa.

chomiuk123    93

Moja odpowiedź jest taka: najpierw naucz się pisać po polsku.

Sorry mam dyslekcje i moge gdzies popelnic bład kazdy czlowiek moze chyba nie

Nikita_Bennet    100
...ponieważ c330 opuszczał mi maszyny i wymieniłem oringi na pompie, cylinder, tłok z pierścieniami i po podczepieniu glebogryzarki podnośnik opuszcza. Co może być tego przyczyną ? Dodam że podnośnik na wolnych obrotach podnosi ładnie. Proszę o radę :) Z góry dziękuję !

My wymieniliśmy tłok, cylinder z pierścieniami i parę innych rzeczy i też zostawioną maszynę na parę godzin opuszcza.

Nie robiliśmy rozdzielacza i nie wiem czy on nie jest winien opuszczaniu. Tylko gdzie teraz dobrze robią rozdzielacze to jest pytanie ;)

max696    8

Lisek66

Za opuszczanie w c330 winne mogą być dwie rzeczy, cylinder i rozdzielacz. Tańszy w naprawie będzie cylinder wiec zacznij od niego.

U mnie po wymianie cylindra i tłoka nadal opuszcza i winny jest za to właśnie rozdzielacz(na rozgrzanym oleju opuści kosiarkę osę w ok 10min) ale po 37 letnim rozdzielaczu nie oczekuje cudów:]

baksik    0

Czy wyłączenie pompy hydraulicznej wajchą obok włączania WOM spowoduje niewielki wzrost mocy na kołach, bo nie będzie musiało napędzać pompy ? Czy pompa hydrauliki pracuje cały czas jak nie jest wyłączona ?

Tomazi3p    44

Jakiś tam wzrost na pewno będzie, lecz raczej nie odczujesz go. Jak nie jest potrzebny to pompę lepiej wyłączać-lepiej dla pompy, dla oleju i poniekąd dla kieszeni-paliwo. A pompa pracuje tylko wtedy gdy ją włączysz

adhock    1

Witajcie,

Chciałbym się zabrać za remont podnośnika w moim ciapku. Po 40 latach użytkowania już bidula odmawia posłuszeństwa :) . Powiedzcie mi proszę jakie podstawowe rzeczy trzeba w nim wymienić, względnie oddać do regeneracji?

denis667    0

Rozdzielacz pod siedzeniem. lepiej do regeneracji ale jak się znasz to możesz sam zregenerować.

A wymieniać to : pompę hydrauliczną,tłok uszczelniacze tłoka cylinder i to wszystko.

I jeszcze zregenerować rozdzielacz na błotniku.

Edytowano przez denis667

max696    8

@denis667

Możesz powiedzieć jak zregenerować rozdzielacz pod siedzeniem, bo pierwszy raz słyszę aby samemu można było to zrobić, bez odpowiedniego sprzetu.

max696    8

Wymiana uszczelniaczy nic nie da, bo główną role tam ma tłok z frezowanymi rowkami który porusza się w korpusie rozdzielacza, a regeneracja prawdopodobnie polega na tym że korpus zostaje rozwiercony, i jest robiony nowy tłok, przynajmniej tak mi się wydaje.

mtracz    71

W sklepie oddajesz stary i bierzesz po regeneracji. Kosztuje coś połowę nowego, nowy około 600zł.

Mam taki problem, otóż po podczepieniu kombajnu ziemniaczanego do trzydziestki bardzo słabo podnosi rozdzielacz na błotniku, to znaczy raz podniesie raz nie, czasami podniesie na wolnych obrotach a czasami mimo dużych obrotów nie podnosi. Tylny układ zawieszenia podnosi bardzo dobrze. Mam z związku z tym pytanie czego może być to wina, czy rozdzielacza na błotniku czy też może być za słabe ciśnienie oleju.

kamyk82    1

Jeżeli podnośnik pracuje bez zarzutu to przyczyna leży po stronie rozdzielacza na błotniku.

Jest jeszcze jedna sprawa, kiedy mam opuszczony tuz i chcę podnieść kombajn rozdzielaczem na błotniku to się nie da, ale gdy podnoszę tuz do góry to kombajn na tłoku również się podnosi. A może to wina tłoku w kombajnie, chociaż jak odkręciłem tą śrubkę co jest na tłoku i chciałem podnieść to olej leciał mocnym strumieniem.

1490    5

Witam mam problem z podnośnikiem a mianowicie jak chcę podnieść np .opryskiwacz to najpiere opada a potem powoli podnosi a czasem nie mgę przesunąć dzwigni w rozdzielaczu muszę szarpnąć  dzięki za podpowiedzi pozdrawiam

Santus    0

siem mam pytanie bo znajomy ojca cos mowil ze jak wymienial cos przy podnosniku dal przewod jakis bezposrednio do skrzyni i podnosi podnosnik jak glupi jaka to moze byc modyfikacja bo bardzo mnie to zaciekawilo  [nie pytalem o sczegoly bo bylem zajety robieniem remontu ciapka] ?? :huh:

Edytowano przez Santus

Santus    0

tak powiedzial nie przeslyszalem sie dlatego sie pytam czy jest cos takiego mozliwe czy idzie cos ominac czy co ?

mariuszd93    489

Nie  ma  jak  tam  nic  pominąć  pompa  ssie   ze  skrzyni  , ciśnieniowy  przewód  z  pompy  wchodzi  do  rozdzielacza  i tyle  nie  ma  takiej opcji . 

Musiałeś  coś  źle  zrozumiec ,   moze  chodziło  mu  zewnętrzną  hydraulikę  że  podpiął się  bezpośrednio  z  rozdzielacza  ,  pomijając  ten dodatkowy   rozdzielacz  na  błotniku .

W  sterowaniu  podnośnikiem  nie  da  się  niczego  pominąć 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się