Polecane posty

Patrick345    141

Ja po niezłych dziurach na łańcuch jeżdżę i się jeszcze nie urwał.


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Dobra, nie będę zakładał kolejnego tematu, więc zapytam tutaj: Ile kosztuje generalka podnośnika w 330 (pompa, regeneracja rozdzielacza {o ile się da i ile kosztuje} I wszelakie uszczelniacze) Jeszcze jedno pytanko, czy sam dam radę to zrobić i ile czasu mi to zajmie?? Ciapek jest z lat 70-tych - prawdopodobnie nigdy nie ruszany tył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrz    0

Witam,

 

Mam ciekawe pytanie, mianowicie u znajomego przy ursusie c-330 została wymieniona pompa hydrauliczna bo bardzo słabo podnosił. Teraz podnosi lepiej, ale jak tę gałeczkę się przydusi niecałkiem w prawo (przy podnoszeniu) to ciągnik się przydusza i o dziwo zaczyna jechać do przodu ;) . Jak ma założony ciężar na podnośnik to przy próbie podniesienia też ciągnik rusza do przodu (wtedy to czy gałka jest w pełni przechylona czy do oporu).

Jak ktoś wie co to może być to proszę o podpowiedź,

Z góry dziękuję

 

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrz    0

Właśnie - dziwny. Ciągnik stoi na luzie, i przy próbie uniesienia zaczyna jechać. Sam nie wiem co to może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

Może coś się przestawiło w rozdzielaczu.Mam C-330 od kąd pamiętam ale podobnego przypadku nie miałem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
explorer    0

Podnosnik w moim ciapku podnosi tyko do polowy

prosze o pomoc

Edytowano przez tommy66692
Pisanie posta duzymi literami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

Kolego nie pisze sie posta wielkimi literami, to jest łamanie regulaminu!

Po za tym temat założyłeś nie w tym dziale, opanuj sie, przeczytaj regulamin bo bedziemy musieli sie pożegnać :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

i pewnie ostatnio jechałeś z czymś ciężkim albo poskakałeś ,ja tak miałem ciężka maszyna podskoczył na dołku i niżej podnosił no ale się robiło ,i znów to samo aż podnosił tylko do wysości przekażnika .Przyczyna urwane/wyrobine frezy na wałku (co sa na nim ramiona) koszt 100 albo 200 zł niepamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amorki    1

.Przyczyna są urwane wyrobine frezy na wałku jak napisał Sebe (co sa na nim ramiona) koszt tej naprawy to około 200-250zł bo bodajrze są dwa rodzaje wałków tańsze i droższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no i jeszcze trzeba oprócz tego wału wymienić tą dźwigienkę łącząca wał poprzez tego pręta z tłokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

explorer se jaja robił więc nie wiadomo czy jego podnośnik do połowy podnosi czy to kolejne kłamstwo!!!


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spaker    0

darek16, możliwe ale będzie to wiadomość dla innych userów. Dla potwierdzenia mojemu wujkowi też tak się stało, a winą było, jak wspomnieli wcześniej koledzy, raczej wyrobione frezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

jak po smarowaniu dalej bedzie sie zacinal -musisz kupic kompletny wieszak-nie kupisz samej korby

ps

nawet sprzedawcy tego nie rozumieja -sama korba nie jest czescia zamiennną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funekrp    0
U mnie jest tak że jak jest jak sie ciapka zaraz odpali to muszę jakieś 30 sek czekać aż zacznie podnosić (wina jest na pewno niskiego poziomu oleju a i być może pompa jest do bani już 12 lat bez wymiany) ale jak sie już ciapek nagrzeje to już wtedy jest katastrofa trzeba wkręcić ciapka na 1800 2000 obr żeby zaczoł podnosić plug 5 do podorywki (ale mojemu dziadkowi tłumacz zrobić trzeba to nie dopóki sie na amen nie zesra to tak zostanie)

Witam ja mam problem z pokrywą pompy przy c 360 stara pokrywa mi pękła i kupiłem z allegro inną ale tą co kupiłem nie ma dziur na siłownik, rozdzielacz jest inny i ma zaślepione dziury na ramiona i mam pytanko da to się jakoś przerobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Oczywiscie zgodze sie ale nie truj mi kolego bo nie napisałem ze nie ma wogule oleju,tylko jest niedobór wiesz co to znaczy????

Jak jest zimny to i na małym poziomie ci podniesie.Jak sie nagrzeje to opada.

Jeżeli jest za mały poziom oleju to nie ma znaczenia czy jest on zimny czy gorący. Podnośnik podniesie do pewnego momentu i dalej nic bo pompa nie może już zasysać oleju (poziom poniżej kosza ssącego). Więc nie rozumiem dlaczego na zimnym oleju miałby podnosić a na ciepłym już nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Różnica gęstości (ciepły olej jest rzadszy) i pompa może nie osiągać takiej wydajności jaką ma przy gęstym oleju, przez co niżej podnosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jezeli poziom oleju obniży się poniżej kosza ssącego to nie ma znaczenia czy będzie on ciepły (rzadki) czy zimny (gęsty). Podnośnik i tak nie będzie dalej podnosił bo pompa nie będzie zasysać oleju. Temperatura oleju ma wpływ jedynie na szybkość podnoszenia jeżeli pompa jest nieco zużyta. Rzadszy olej powoduje, że pompa nie osiąga wydajności bo "przepuszcza" olej miedzy kołami zębatymi a korpusem co w powyższym poście zaznaczył kolega @wsk125ccm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miscola    0

Słuchajcie koledzy. Witam wszystkich. Jestem tu nowy. Czytam Was, czytam i tak się zastanawiam, co ma piernik do wiatraka. Chłopak pisze, że stało się tak na dwóch ostatnich kółkach i potrzebuje pomocy bo nie wie co jest. Co ma do rzeczy ciepły olej, czy zimny jeśli przez ileś tam kółek podnośnik działał? Działał przecież na ciepłym oleju. ........ Słuchaj kolego, nie wiem, czy może to być rozdzielacz, wiem natomiast, że bardzo często w ciapkach przyczyną takiego stanu rzeczy jest uszkodzenie semeringa (uszczelniacza) na osi pompy, pod kołem zębatym. Wtedy część oleju ucieka nieszczelnością, pompa traci moc i jedynie przy bardzo dużych obrotach jest w stanie cokolwiek unieść, ale na pewno nie talerzówkę. Nie ma to nic do rzeczy czy pompa jest nowa, czy stara. Wydaje mi się, że to jest wada tych pomp. Niedawno z tej właśnie przyczyny wymieniłem ją i znów mam to samo z nową. .............Starą próbowałem uszczelniać w tym miejscu kilka razy z miernym skutkiem. ........ I tu mam pytanie do kolegów. Może ktoś wie jak to zrobić skutecznie, bo jeżeli chodzi o oringi na tylnym deklu to mam sposób nie do zdarcia. Jeśli kogoś interesuje mogę podpowiedzieć. Pozdrawiam :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miscola    0
Pompa nie ma nic do opadania, jeśli podnosi to pompa dobra.

 

wg. mnie Cylinder-tłok albo rozdzielacz albo jakaś nieszczelność po drodze. Mój ma prawie trzydzieści lat i poza kilkoma pompami w hydraulice wszystko oryginalne.a i jeszcze zawór przeciążeniowy skręcony :lol:

Napisałem już posta na temat pompy, ale nie zwróciłem uwagi, że podnosi. I popieram kolegę w 100%. Pompa nie ma nic do opadania jeśli podnosi. To raczej rozdzielacz, bo cylinder chyba tak szybko by się nie zepsuł, chociaż?????????? Ale na pewno żaden tam ciepły, czy zimny olej, albo jego niedobór. Przepraszam, ale to bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miscola    0
darek16, możliwe ale będzie to wiadomość dla innych userów. Dla potwierdzenia mojemu wujkowi też tak się stało, a winą było, jak wspomnieli wcześniej koledzy, raczej wyrobione frezy.

A olej w skrzyni jest :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
explorer    0

1.darek16 ja już zmądrzałem nie robie sobie jaj

 

2.oleju ma dosyć

 

3.to już nieaktualne mieliście racje to były frezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miscola    0
Witam,

 

Mam ciekawe pytanie, mianowicie u znajomego przy ursusie c-330 została wymieniona pompa hydrauliczna bo bardzo słabo podnosił. Teraz podnosi lepiej, ale jak tę gałeczkę się przydusi niecałkiem w prawo (przy podnoszeniu) to ciągnik się przydusza i o dziwo zaczyna jechać do przodu :D . Jak ma założony ciężar na podnośnik to przy próbie podniesienia też ciągnik rusza do przodu (wtedy to czy gałka jest w pełni przechylona czy do oporu).

Jak ktoś wie co to może być to proszę o podpowiedź,

Z góry dziękuję

 

Pzdr.

Witam to ciekawy problem. :D Mam swoją teorię na ten temat. Chciałbym tylko wiedzieć który to rocznik ma ta 30? W ciągnikach starszej daty była taka funkcja " napęd WOM od kół", to według mnie jest jedyne miejsce gdzie może połączyć się hydraulika z kołami. Jeżeli była by włączona ta opcja to, może choć nie wiem dlaczego, mogło by dojść teoretycznie do uruchomienia kół przez pompę, ale do tego musiała by się przyczynić wada w montażu. A może przy okazji było coś robione z kołem zębatym napędu pompy. Koło to znajduje się na tym samym wałku co WOM. I tylko dlatego widzę taką możliwość. Wtedy właśnie ciągnik nawet na luzie, oczywiście według mojej teorii, mógłby ruszyć. Pozdrawiam! Piszcie jeśli to bzdury :lol: :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miscola    0

Witam. Koledzy jak uszczelnić pompę od podnośnika w 30, żeby non stop nie wywalało simeringa? Pompa ma pół roku, a ja robię już ją trzeci raz. Ps. Jeżeli chodzi o oringi na tylnym deklu jest super sposób. Z tamtej strony pompa będzie szczelna na wieki :lol:. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mir36    0

uszczelnianie pompy nie mas sesu jesli nie sprawdzisz rozdzielacz tego pod siedzeniem w min jest zawor bezpieczeństwa i on odpowiada za cisnienie w ukladzie hydraulicznym prawdopodobie jest zaciety i pompa wytwarza za wysokie cienienie przesto wysadza tobie ten symening.jesli masz czym sprawdzic ciśnienie na hydraulice zewnwtrznej to to zrob jeli jest wyzsze niż 160 atm.to masz przyczyne wysadzania uszczelniacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj