Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pierścienie wymień, a cylinder jak nie ma jakiś rys to może śmiało zostać.

POL1    28

Pierw wymień pompe , nowe pierścienie nie wiadomo jak spasują z starym cylindrem.

Może być większa nieszczelność jak jest do tej pory.

Jak Ci podnośnik opada to nie koniecznie muszą być pierscienie.

Wiadomość z agroFakt.pl

ursusmarcin    0

Sęk w tym, że podnośnik nie opada. Muszę bardzo gazować aby podniósł. Próbowałem podnieść tasmówkę do siana, podniósł

ale z wielkim trudem. Po zgaszeniu ciagnika podnośnik w ciągu 10 może 15 minutach nie opadł.

Kiedyś podczas rozkrecania dekla podnośnika zauważyłem, ze na cylindrze podnośnika (nie pamiętam ale dokładnie to chyba był taki dekielek, który dokręca się do podnośnika) odpadł kawałek gwintu przy śrubie i teraz nie wiem czy może jest to przyczyna nieszczelności? Ale z kolei podnosnik nie opada a jest tylko problem z podniesieniem. Mam zamiar kupić wzmocnionz żeliwną pompę

a przy okazji wymienić pierscienie tłoka i sprawdzić co było pęknięte. Być może pęknięcie nie ma wpływu na podnoszenie.

ukasz    58

tylko że pompa niema nic wspólnego z opadaniem. Kolega dobrze zaczyna najpierw pierścienie (jeżeli cylinder i tłok ok) i trzeba sprawdzić jak niema poprawy to niestety rozdzielacz.

POL1    28

Jesli nie dzwiga to tylko pompa.

Może tez być oring , albo nie szczelność między nim a króćcem od pompy co wchodzi w niego.

Co do opadania albo rozdzielacz albo nieszczelność w tłoczysku.

Roki212    83

Jak słabo podnosi, ale podnośnik po podniesieniu nie opada to wymień samą pompę do cylindra nie zaglądaj. Bo właśnie jeśli nie opada a tam zaczniesz ingerować to potem będzie opadał i zaczną się kolejne problemy i będziesz pytał co nie tak...

Inna sprawa jak by opadał to można pierścienie wymieniać, a tak nie radzę:)

Edytowano przez Roki212

ursusmarcin    0

Jak podniesie to nie opada ( przy taśmówce do siana ), próbowałem podnieść kosiarkę rotacyjną i nie dał rady.

Najpierw kupię pompę i zdiagnozuję tłoczysko, później zobaczymy.

POL1    28

Tylko pompe kup porządną a nie jakiś badziew , typu THM :blink:

Proponuję taką jak ja mam. http://www.farmexpert.pl/pompa_hydrauliczna_pzas20_podnosnik_aluminiowa_wzmocniona_25_5_l_min_do_ursus_c_330_hylmet_produkt3467.aspx

albo coś tańszego.NP. HYLMET.

Tylko że ta co podałem linka na wolnych obrotach podniesie Ci tą rotacyjną w momencie do góry, nie wspomne jak podnosi przy obrotach ciągnika np.1800 :D ta pompa to prawdziwy "diobeł"

Edytowano przez POL1

Roki212    83

Pompę śmiało wymieniaj, oringi przy pompie i na króćcu ssawnym nad filtrem także oczywiście o czyszczeniu filtra nie wspomnę.

I tak jak pisałem jak chcesz aby nie zaczął opadać nie zaglądaj do cylindra i nic z nim nie rób, znam kilka osób co chciało tak jak ty sobie wymienić i zaczął opadać właśnie po tym zabiegu...

ursusmarcin    0

Dziękuję za dobre rady, miałem kupić zeliwną pompę wzmacnianą, ta którą mi podałeś jednak trochę kosztuje ale się zastanowię.

Czytałem na tym forum, że pompy aluminiowe pękają czy to prawda?

W takim razie do tłoka nie bedę zaglądał, mimo to zdjagnozuje to pękniecie i podejmę decyzję aby kolejnym razem nie rozkręcać.

POL1    28

nie wiem czy pękają czy nie ale pierwsze słyszę, ale jak bym jeszcze kupował kiedyś taką to tylko taką , to tak jak jezdzisz 1.9TDI PS 130KM a po jakimś czasie zakładasz CHIP-a i masz 160KM .

Taka tu masz róznice.

Wiem że jest trochę kasy ale na prawde warto , bo bez gazowania masz tą rotacyjną w momencie w powietrzu.

U mnie śmiga już któryś sezon i nie mam z nią żadnego problemu.Jak było na początku tak jest do dzisiaj.

Edytowano przez POL1

Roki212    83

Pompa z linku bardzo dobrze podnosi, tylko osobiście mam do niej mieszane uczucia. Po dwóch sezonach u mnie nadawała się do wymiany bo zaczęła słabo podnosić, po rozebraniu okazało się że jest rozbita na osi i ośka ma duży luz promieniowy. Teraz mam o wydatku 22,9 l/min i już kilka lat ok.

POL1    28

Dziwne , bo u mnie już chyba z 5 lat smiga bez zarzutu , może na jaką kijową trafiłeś.

Po za tym masz gwarancje na nią 24mc.

Ja tyle miałem wiec , kupowałem ją w Agromie.

W wyglądzie troszku minimalnie inna ma takie fazki i wybrzuszenia na obudowie.

Ale wydajność 25.9

Być może teraz troszku inna technologia jest i zmienili obudowe.

andrzej78    14

Proponuję nie kombinować z zaworem bezpieczeństwa bez pomiaru ciśnienia manometrem,zdarza się że w nowych rozdzielaczach po kilku latach trzeba regulować zawór,zbyt wysokie ciśnienie może uszkodzić pompę ale częściej prowadzi do pęknięcia cylindra,jeżeli jest znacznie porysowana gładź cylindra to jedynie wymiana pomaga (ewentualne drobne rysy można usunąć papierem ściernym).W przypadku małego udźwigu (podnośnik nie opada ) uszkodzona najczęściej jest pompa -najlepiej wymienić ,ale cena ma tu niewielkie znaczenie podstawa to czystość oleju .

Istnieje też możliwość regeneracji pompy ,w zużytej powiększa się luz osiowy,należy obniżyć obudowę pompy o wartość nie większą niż zapadnięcie płytek na wałkach pompy widocznych po zdjęciu dekielka (ważne zachowanie płaskości powierzchni ,bo tego uskoku nie załatwią grubsze pierścienie o-ring).Ja tak zrobiłem-u mnie wystarczyło 0,6mm i 2 lata jest ok,pacuje z rozdrabniaczem ,opryskiwaczem ,owijarką,wywrotką.

Obszarnik    3

Kiedys też mi się wydawało że ta dźwignia z c360 byłaby lepsza, ale tak nie jest. Precyzja podnoszenia w c330 jest duuużo lepsza, ja bym nic nie zmieniał.

ursusmarcin    0

Zamówiłem nową pompę Hylmet :

- pompa hydrauliczna wzmocniona C-330 Ursus

- sprawdzona jakość

- 2 lata gwarancji

- made in POLAND

- waga produktu do wysyłki ok. 5,000 kg

- parametry pompy:

- Vg: 18 cm3/obr

- Q: 22,9 dm3/min /1500 obrotów/

- Q: 40,0 dm3/min /2500 obrotów/

- Kierunek obrotów lewy

- Prędkość obrotowa: 800 - 2500 obr/min

- Ciśnienie nom.: 10 MPa

- Ciśnienie max.: 16 MPa

- Oznaczenie producenta: 42/37-129/2 , PZ2-18T

Jak ją zamontuję dam znać jak pracuje, myślę, że do końca tygodnia uda się ją zamontować.

POL1    28

Jak zamówiłeś w Farm Expert przy wpłacie na konto to w tym tygodniu ta pompa Ci na piątek dojdzie.

Najlepiej jest za pobraniem bo wysyłają odrazu.

Ja płaciłem jak u nich kupowałem odrazu na konto to paczka mi przyszła w piątek a zamawiałem w poniedziałek.

Mało tego nie było 1 rzeczy której zamówiłem i zapłaciłem ale to inna bajka.

Ogólnie wybór dobry.Pompa bedzie śmigać aż miło.

Edytowano przez POL1

ursusmarcin    0

Zamówiłem w , może w tym tyg. będzie. Kupowałem komplet naprawczy "zetor polska"

i wałek rozrządu w FarmExpert szło ok pięciu dni za pobraniem oczywiscie.

Nie wkleiło nazwy"prubiren sklep internetowy"

SipmaZ224    59

Da się jakoś w c 330 przerobić rozdzielacz , aby miał taką dźwignie jak w c 360, lub w c 335, tzn, że przesuwasz i nie musisz trzymać aby podnosiło.... Zwiekszyła by się wtedy o wiele wygoda podnoszenia, u mnie po wymianie rodzielacza na nowy strasznie mocno trzeba tą dźwignie wciskać aby podnośiło, męczy to jak nie wiem :(

Wpuść parę kropel oleju do "głowiczki" która obraca się w rozdzielaczu.

SipmaZ224    59

Damianursus tak skrapla sie zkąś tam na sam dól i potem kapie

Junkers troche oleju sie saczy przez korek spóstu ale czy to mozliwe zeby spod korka dotarł pod zaczep niby jest jakas roznica wysokosci

Chodziłeś do szkoły?

Przecież tego bełkotu nie da się czytać!

Skąd mamy wiedzieć z którego dokładnie miejsca Ci cieknie?

Koledzy podali rożne możliwości, a Ty masz sprawdzić czy któryś dobrze gada.

pooch    58

Ja także mam aluminiową z Farmexpert w swoim ciapku.

Z reguły zamawiam rzeczy z płatnością przy odbiorze i mam na drugi dzień, przy przedpłacie jest różnie, od jednego do chyba najdlużej miałem na czwarty dzień (zamawiałem w piątek, dostałem we wtorek - pewnie zaksięgowali w poniedziałek).

Ogólnie spoko bardzo.

A sprawdzał ktoś z Was co wart jest zamiennik

PZAS20

:

http://farmexpert.pl/pompa_hydrauliczna_pzas20_podnosnik_aluminiowa_wzmacniana_do_ursus_c_330_produkt9947.aspx

??

ukasz    58

taka przeróbka była by mocno skomplikowana, tak samo trudno było by EHR zrobić :lol: . U mnie po kupnie też dość ciężko ta dźwignia pracowała w stosunku do nowego, jednak po jakimś czasie albo się wyrobiło albo się przyzwyczaiłem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez versus
      jak mozna wzmocnic podnosnik w 60-ce????
    • Przez dawid12
      Witam mam problem z podnosnikiem w T-25.Ciągnik podnosi tylko lekkie maszyny(pajak,obsypnik).A ciezejszych niepodnosi wcale albo podniesie i nietrzyma.Pompa została wymieniona uszczelki na siłowniku tez.I tu jest problem bo juz niewemy co to moze byc.
    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)

Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez pawelll48
      A więc tak jak w temacie...W przyszłości chciałbym zmienić opony w Ursusie C-330M na jakieś szersze,ale nie wiem jakie mogą być,żeby pasowały na oryginalną felgę.Jest to przydatne iż każdy wie że 30'stka na orka a tym bardziej na wiosnę i na mokrych terenach ma wielkie kłopoty...(w tym roku jeszcze mam orkę na podmokłych terenach i wiem że nie obejdzie się bez jakiś kłopotów[zaczynam teraz przed zimą ponieważ na wiosnę nie wjadę,a na wiosnę wjadę kultywatorem ])
      Z góry Wszystkim Dziękuję za odpowiedzi i Pozdrawiam
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.