Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Klepk995    171

moja c-330m ładnie podnosi na tej wzmacnianej pompie ale jedna rzecz mnie irytuje opadanie podnośnika po podniesieniu może ktoś coś w 330m wykombinował żeby temu zapobiec

mtracz    71

Zapewne zrobił przegląd i remont podnośnika. Uszczelki na tłoku cylindra podnośnika, lub(także) uszczelnienia rozdzielacza.

bushmaster    27

chłopaki nie chche mi się dziś tego tematu czytać ale kolega zapytał mnie dziś w robocie czy te wzmocnione pompy hydrauliczne do C-330 to mają faktycznie lepszą wydajność czy to pic na wodę?

Temat przeczytam jutro, ale będę wdzięczny za odpowiedź i wrazie co namiar na dobry okaz.

Wiadomość z agroFakt.pl

Roki212    83

A powiedzcie jeśli podnośnik jest sprawny to o ile mogą opaść ramiona podnośnika z podczepionym np. kultywatorem po podniesieniu do góry tak załóżmy w ciągu 10 minut?

wyrebski1    35

jak jest sprawny to nie powinny spadywać ramiona tak mi się zdaje no chyba, że można sobie zadać pytanie w ilu procentach jest sprawny.

ukasz    58

żeby podnośnik w ciapku nie opadał jest niemożliwe... po remoncie jak sprawdzałem z obciążnikiem około 400kg po godzinie było jakieś 15cm więc wynik doskonały

Klepk995    171

my jak kupiliśmy c-330m to podnośnik trzymał i nie opadał a potem jak wymieniliśmy pompę tak trzymanie się skończyło i opada i teraz ciągle myślę co zrobić by z powrotem trzymała ale nic jeszcze nie wymyśliłem

miki20    2

Witam koledzy. Mam mały problem z moim podnośnikiem w c330, konkretniej z rozdzielaczem, A mianowicie jak chcę coś podnieśc i wajchę od podnośnika daję do przodu i w prawo to nie chce ona dojśc do końca, co powoduje że podnośnik kiepsko(czyt. wolno) działa. Pompy to wina nie jest bo na zimnym oleju dusi silnik. Przypuszczam, że może to byc wina tej sprężyny w rodzielaczu, która odbija tą wajchę spowrotem. Co wy na to? Na co jeszcze zwrócic uwagę, bo poprostu nie chce mi się tego 50 razy zorkręcac. Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Edytowano przez miki20

Maniek101    103

Siema, potrzebuje pilnej porady, piszesz że ta pompa hylmet wzmociona jest dobra, ale podczas zakupu nie było tej z hylmeta tylko kupiłem tą http://www.sklepdlar.../25/produkt.htm

Jak myślicie będzie dobra? płaciłem za nią 290zł... i nie wiem czy wymieniać na tego hylmeta wzmocnionego czy zostawić?!

Edytowano przez Maniek101

Junkers    42

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/350013-hydraulika-c-330/

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/350002-hydraulika-c-330/

Proszę bardzo, odwieczne problemy zażegnane, stara pompa sprzed kilkunastu lat okazała się być dobra.

Na wężu do tulei podnośnikowej będę jeszcze zakładał zawór dławiąco-zwrotny jednokierunkowy z nastawialnym dławieniem, coś wpodobie do tego -> http://allegro.pl/zawor-hydrauliczny-dlawiacy-1-2-i2233494667.html

, w celu regulacji szybkości opadania różnych maszyn, bo teraz upadają jak kamień w wodę. Całość ma już za sobą ok 30h pracy i jest dużo lepiej i wygodniej od oryginału.

Junkers    42

Musiał bym kupować 2 euro złącza żeńskie, 2 złączki gwint 22 żeby zrobić przejściówki, bo mam wyjścia na gwint (starego typu) i jeszcze owijarkę żeby zobaczyć.

Na pewno masz dobrze podpięte węże??

Dzisiaj kupiłem dokładnie to -> http://allegro.pl/za...2217229656.html

i sobie reguluję prędkość opadania każdej maszyny, mogę nawet całkowicie przykręcić i maszyna nigdy nie opadnie :) przetestowane przy siewniku 3 metrowym obładowanym do pełna.

Mam jeszcze pytanie: po co są te dziurki pod aluminiowym dekielkiem na 8 śrub pompy hydraulicznej?? Jeśli by je zaspawać to co by się wtedy działo?? Przecież jest zawór zewnętrzny i pompy nie rozsadzi??

Edytowano przez Junkers

Junkers    42

To jak, nikt nie wie po co są te dziurki w dekielku pompy hydraulicznej, jak by dać do zaspawania (aluminium) te dziurki i dodatkowo jeszcze te wyfrezowania wokół oringów zaspawać?? :)

Żeby olej szedł trybami i nigdzie indziej nie uciekał, szczególnie jak się rozgrzeje <_<

Roki212    83

Nie kombinuj hehe bo przekombinujesz, jeśli są to na pewno one są potrzebne. Jak je zaspawasz to nie zdziwię się jak będzie te oringi rozrywało

Roki212    83

Roki, jak Twój tłok z dodatkowym pierścieniem?

Sprawdził się jak wcześniej podnośnik opadał szybko około pół godzinki i kultywator stał już na ziemi to teraz po takim samym czasie opadnie max 2 lub 3 cm

Farmexpert    52

i czy ktos ma taką http://www.allegromat.pl/aukcja102137 pompe i czy moze o niej cos powiedziec

Tu masz także dokładnie tą pompę:

http://farmexpert.pl/pompa_hydrauliczna_pzas20_podnosnik_aluminiowa_wzmocniona_25_5_l_min_do_ursus_c_330_hylmet_produkt3467.aspx

Co można o niej powiedzieć?

Pompa cieszy się powodzeniem u osób "bardziej wymagających".

Jakościowo bardzo dobry produkt.

rami    6

wiesz a uszczelkę pod dekłem siłownika jest założona nowa i oringi i uszczelniacz na pompie też są zrobione

Klepk995    171

Sprawdził się jak wcześniej podnośnik opadał szybko około pół godzinki i kultywator stał już na ziemi to teraz po takim samym czasie opadnie max 2 lub 3 cm

a co zrobiłeś w swojej c-330 że ci tak pomału opada ?? u mnie jest tak że lekkich maszyn nie trzyma i opadają na przykład pusty rozsiewacz do nawozów od razu opadanie a jak coś ciężkiego jej zapnę to trzyma bardzo długo na przykład poznaniaka 5 trzymała jakieś 3 godziny bo potem go opuściłem

bobytempelton    158

@Roki212 pamiętasz wymiary tego uszczelniacza? bo trochę szkoda czasu i nerwów na pasowanie i sztukowanie w sklepie, a tak by był wymiar, tylko kupić i dotoczyć rowek.

A te aluminiowe pompy są dobre dopóty są dobre, lekki luz drgania itd. i pękają jak szkło, w żeliwnych tylko o-ringi spluje.

Roki212    83

Klepk995 w mojej galerii masz foto tłoka po przeróbce z zastosowaniem uszczelniacza.

Uszczelniacz to 56x70x10 U2 http://www.sklep.rin...30.html?page=24 pierwszy od góry. Toczysz rowek na średnicę 56 mm i szerokości 10,5-11 mm

Edytowano przez Roki212

Klepk995    171

dobry pomysł miałeś z tą przeróbką a na dwa pozostałem miejsca dawałeś też takie uszczelniacze czy już oryginalne ??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez versus
      jak mozna wzmocnic podnosnik w 60-ce????
    • Przez dawid12
      Witam mam problem z podnosnikiem w T-25.Ciągnik podnosi tylko lekkie maszyny(pajak,obsypnik).A ciezejszych niepodnosi wcale albo podniesie i nietrzyma.Pompa została wymieniona uszczelki na siłowniku tez.I tu jest problem bo juz niewemy co to moze byc.
    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)

Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez pawelll48
      A więc tak jak w temacie...W przyszłości chciałbym zmienić opony w Ursusie C-330M na jakieś szersze,ale nie wiem jakie mogą być,żeby pasowały na oryginalną felgę.Jest to przydatne iż każdy wie że 30'stka na orka a tym bardziej na wiosnę i na mokrych terenach ma wielkie kłopoty...(w tym roku jeszcze mam orkę na podmokłych terenach i wiem że nie obejdzie się bez jakiś kłopotów[zaczynam teraz przed zimą ponieważ na wiosnę nie wjadę,a na wiosnę wjadę kultywatorem ])
      Z góry Wszystkim Dziękuję za odpowiedzi i Pozdrawiam
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.