Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
elektrotech    6

Panowie opisze jeszcze raz co moze być... przyda się

 

sciagamy pokrywe podnosnika- odkręcamy pompę - wymiana uszczelniacza -od strony zębatki koszt 3zł -objaw podnosi na tylko wysokich obrotach!!!! jeśli jest piana uwalony oring przy styku pompa-blok skrzyni

 

 

Jesli po wymianie uszczelniacza dalej problem wymieniamy pierscienie-tłok

dalej problem

 

wymiana rozdzielacza

 

najtańsze rozwiazanie.. pompa kosztuje nie malo -przewaznie wywalony oring... ale jesli dobrze podnosi i puszcza to rozdzielacz..niestety i tu koszt... NIE KUPUJCIE POMPY od tak sobie tam niema co sie zniszczyć!!! przewaznie uszczelniacz!!!!

 

kupilem rozdzielacz oddajac stary chyba ze oringii w obudowie ..ale by wtedy cieklo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

a po co wymawiać do oddania, przecież do c330 innej pompy się nie kupi, a jak już ją zalejesz olejem to ciężko będzie oddać, chyba ze wadliwa może być to już co innego.

no wiesz u mnie niema takiego problemu tylko najpierw musze powiedzieć dla przykładu powiem co wyżej pisałem że jak sie okazało że ta pompa w c360 jest jednek dobra to ojciec pojechał i normalnie oddał tą pompe facet zwrócił mu 100% kasy ( ale w domu mówiliśmy że może niechcieć przyjąć spowrotem tej pompy a jeśli by przyjął to żeby ojciec mu dał na flaszke przysłowiową to dał mu 20 zł za to że przyjął te pompe , nie chciał brać ale w końcu wziął )


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal    7

Najpierw sprawdź pompe jak coś to wymień simeringi chyba że masz wolną kase to kup nową pompe a nowa wzmocniona to koszt http://www.allegro.p...ska_nowka.htmla nie kolego 400zł a 100zł różnicy to sporo

 

 

Słuchaj gdy nie jestem czegoś pewny to tego nie mówię, u mnie w miejscowości pompa normalna kosztuje 220 dokładnie a wzmacniana 380, dlatego napisałem "około".

 

 

Jesli to nic nie pomoże, będziesz musiał wyjąć pompe, można ja we własnym zakresie szybko zregenerować i to małym kosztem, mianowicie w pompie masz 2 gumki "simeringi" od przeciążenia mogło je wydmuchać i to może być powodem słabego podnoszenia.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ja pytałem w sklepie z częściami to gościu powiedział że nie kupi się tych oringów ,jedynie coś pokombinować , a propo tej wymiany tj. roboty w hu...

nie wiem kto wymyślił taki dostęp do pompy :D

 

 

Jak sie nie kupi to dlaczego ja kupiłem?! Może Twój sprzedawca akurat takich nie posiada i nie chce żebys kupił u innego, dlatego tak powiedział.

I nie w chu.. roboty, bo wystarczy odkręcic pokrywe pod siedzeniem, wyjąc pompe i odkrecic kilka srubek, i masz na tacy dwa simeringi jak talala, roboty jest na godzine góra dwie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no wiesz u mnie niema takiego problemu tylko najpierw musze powiedzieć dla przykładu powiem co wyżej pisałem że jak sie okazało że ta pompa w c360 jest jednek dobra to ojciec pojechał i normalnie oddał tą pompe facet zwrócił mu 100% kasy ( ale w domu mówiliśmy że może niechcieć przyjąć spowrotem tej pompy a jeśli by przyjął to żeby ojciec mu dał na flaszke przysłowiową to dał mu 20 zł za to że przyjął te pompe , nie chciał brać ale w końcu wziął )

 

 

pompa od c360 i c330 rożni się bardzo więc nie wiem jak można by je pomylić, ale wszystko jest możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

wracając do tematu u mnie jest tak że na wolnych obrotach podnosi słabo a na większych coś koło 1400 dobrze ,czy w tym przypadku wystarczy zmienić oringi jeśli by były uszkodzone?Bo jak dobre to ja bym zostawił oryginalne ale nie wiem czy można ot tak skręcić i spowrotem złożyć?

Oczywiście chodzi o TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zakładasz nowe oringi i skręcasz ale żeby było dobre te oringi to mało prawdopodobne , na przykład w u mnie miedzy tym dekielkiem a pompą idzie jeszcze taka aluminiowa podkładka, identyczna jak folia aluminiowa, ale nie wiem po co ona tam była :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Podejrzewam że to była uszczelka taka jak np. pod głowicą w niektórych samochodach też cienka z jakiegoś tam metalu ,ale jak jej nie ma jest ok ?Czym uszczelniłeś bo podej. że się tego nie kupi chyba że podróbe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dałem folie aluminiową, żyletką powycinałem tak jak powinno być, i narazie chodzi, ale już czuć ze sie oringi znów wyrobiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

Panowie albo coś ja nie rozumie albo jestem nachlany....a nie jestem...

 

partyzantka z uszczelnianiem jest ostateczna gdzie te uszczelnienie jest??

 

ps

 

->>>> Gremlin

 

albo sraczka albo kombajn..zostaw tego tura w spokoju -gadamy o podnosniku!!!!! wymień te cholerne uszczelniacze wystarczy przy zębatce..bo jak wchodzi na obroty to podnosi -to pompa wymiana pare zł+ czas

 

->>> podnosnik działa prawidłowo na ramionach nie puszcza??

 

jesli chodzi o TUR

 

jezeli tur juz to rozdzielacz do wymiany... sory juz sie sam pogubilem w tym---pier ustalmuy co jest z podnosnikiem!a potem zajmiemy sie turem olera jasna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

A co to za różnica tur czy podnośnik ,ta sama pompa go obsługuje jak nie podnosi tur to i podnośnik tyle że na tura idą większe obciążenia

jakie uszczelniacze przy zębatce?w pompie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal    7

A co to za różnica tur czy podnośnik ,ta sama pompa go obsługuje jak nie podnosi tur to i podnośnik tyle że na tura idą większe obciążenia

jakie uszczelniacze przy zębatce?w pompie?

 

Ja miałem podobnie, na małych obrotach tur nie podnosił, tak samo było z tuzem. Wymieniłem oringi i latało jak tralala.

No to chyba, masz tam tylko te 2 orongi.. Nie wiewm, rozkrecałem pompe tylko żeby dostac się do orongów.

A sprawdz sobie jeszcze czy zembatka nie lata w boli, bo jak tak to łożysko tez mogło pójść..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miscola    0

napisz dokładniej jaki masz problem z podnośnikiem, superol raczej nie powinien byc powodem twojego problemu

superol jest za rzadki powinien być hipol, a później można rozmawiać o pozostałych rzeczach. Ps I słuchajcie elektrotecha ten Facet zna się na rzeczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    995

Jak wyżej,lewe ramię (w katalogu dolna dźwignia lewa) jest zgięte w stronę koła w okolicy otworu na wieszak(wygląda jak lekki łuk).Mam pytanie jak mogę to wyprostować - na zimno kilka uderzeń młota 10kg czy nagrzewać w palenisku i dopiero prostować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal    7

Ja bym prostował na zimno, ma gorąco to trochę kłopot. Sam zreszta tak prostowałem, połozyłem ramie na beli dębowej, kilka uderzeń i równiutkie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

ehh takie rzeczy proste i sie pytaja co maja robic,wyciagasz ramie i albo palnikiem grzejesz albo na zimno,mlotem przywalisz i gotowe nie wiem nad czym sie tu zastanawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

szkoda że niema fotki...ja niewiem czy jest sens zabawy -czy podczas prostowania nie bedzie mikropęknięc i czy podczas pracy poprostu nie odleci...chyba nowe duzo nie kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafauc360    0

Wyprostuj i sie nie przejmuj pierdołami.

Na zimno młotem choć jeśli masz troche czasu to podgrzej i na gorąco walnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym prostował na zimno, jednak po takiej czynności materiał jest osłabiony no i może dojść do różnych "skeczy". Poszukaj może gdzieś używane będzie.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

kiedyś mi urwało ciegno -spawałem..tez chciałem zaoszczedzić... ale w jednym momencie bardzo dla mnie sie by zle skończyło ..i bogu dziekuje ze nie w drewnianej jesieonce nie wyladowalem- w rzece - kazde klepanie jednak nie do końca wskazane-ciegno podnosnika jest narazone na tz zrywy itd ...ale to nie jest klepanie blachy.... bedziesz mial pełny opryskiwacz ..i zjedziesz na dól -asfalt urywa sie -pęka pół bidy jesli to tylko opryskiwacz ..a jak ci sie coś stanie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miscola    0

Teoretycznie to mój przedmówca ma rację, ale większość z nas na pewno prostuje. Wybór należy do Ciebie. Jeśli chcesz to młot i parę uderzeń wystarcz (na zimno).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Jam tez w swojeje zgiełem w tym miejscu. Za pierwszym razem tylko wyprostowałem ale długo ni było proste :P . I zastosowałem rozwiązanie jak w Case- poprostu przyspawałem płaskownik pod spodem do tego- cwane rozwiązanie bo i wzmacnia bardzo dobrze miejsce w którym oslabia otwór od ramienia. Przyspawać płaskownik trzeba prostopadle do ramienia :). Moge zrobić fotki jak ktoś nie wie o co chodzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj