Polecane posty

Kicu    70

Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.

Proszę o pomoc!!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

a tlok i cylinder wymieniales. ja tak mialem w 360 3p jak sie nagrzal olej to podniusl i nic nie ptrzymal zaraz opadalo, wymienilem tlok(wszyskie uszczelki) i cylinder i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kicu    70

Tłoku i cylindra nie wymieniałem ale jak tata rozbierał to mówił ze w jakimś zaworze sprężynka jest pęknięta ale to chyba nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na miarke oleju zapewne tam jest mala ilośc.U mnie tak było w c-360.Jak zimny to elegancko szło a jak sie rozgrzał to wogule nie podnosiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kicu    70

Nie patrzyłem bo dzisiaj sie tak porobiło jak kończyłem orać jak 2 poniedzialek będę jechał bronować to zobaczę czy na zimnym sie tak też dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Pompa nie ma nic do opadania, jeśli podnosi to pompa dobra.

 

wg. mnie Cylinder-tłok albo rozdzielacz albo jakaś nieszczelność po drodze. Mój ma prawie trzydzieści lat i poza kilkoma pompami w hydraulice wszystko oryginalne.a i jeszcze zawór przeciążeniowy skręcony :P


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1
Ja stawiam na niedobór oleju w skrzyni Pozdrawiam.

Na 100% nie...jak by nie bylo oleju to by wogle nie podniosl..mysle ze tłok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie zgodze sie ale nie truj mi kolego bo nie napisałem ze nie ma wogule oleju,tylko jest niedobór wiesz co to znaczy????

Jak jest zimny to i na małym poziomie ci podniesie.Jak sie nagrzeje to opada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

czy dobrze podnosi????? np pług do góry???? jesli tak to stawiam na rozdzielacz....

 

generalnie warto sprawdzić czy olej w skrzyni nie masz spieniony oraz filtr......z boku moze być zgnieciony ale to działo by się w trakcie podnoszenia-powolne podnoszenie........

 

Tłoku i cylindra nie wymieniałem ale jak tata rozbierał to mówił ze w jakimś zaworze sprężynka jest pęknięta ale to chyba nie to.
...jak juz tyle było zrobione trzeba było wymienić przynajmniej pierscienie ( nie zaszkodziłoby razem z tłokiem) a wiesz dlaczego ...bo to trochę roboty jest ze zdejmowaniem...w 2 osoby bo w jednego to lipa...oraz to ze podczas zakładania mozna krzywo nałożyć korpus podnośnika-uszkodzenie oringiu w bloku -wpust kolankowy z pompy.

 

 

jak olej jest nie spieniony to nie jest to sprawa oleju-poziomu

-spieniony efekt spręzynowania góra dół podnośnika -uszkodzony oring

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

@rafiii dobrze pisze,ja jak orałem 360 to napoczatku fajnie podnosił,a pozniej strasznie powoli trzeba było chwile poczekac aż pług dzwignie wkurzające to jest,koles gadał że chyba za mało oleju i to przez to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

U mnie jest tak że jak jest jak sie ciapka zaraz odpali to muszę jakieś 30 sek czekać aż zacznie podnosić (wina jest na pewno niskiego poziomu oleju a i być może pompa jest do bani już 12 lat bez wymiany) ale jak sie już ciapek nagrzeje to już wtedy jest katastrofa trzeba wkręcić ciapka na 1800 2000 obr żeby zaczoł podnosić plug 5 do podorywki (ale mojemu dziadkowi tłumacz zrobić trzeba to nie dopóki sie na amen nie zesra to tak zostanie)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Może to głupie pytanie ale chce wiedzieć po co jest druga dziura w ramieniu od podnośnika ta która jest bliżej ciągnika. Wiem ze jesli podczepi się do niej podnośnik to ramie jest niżej ale czy udzwig sie wtedy zmniejsza\zwieksza? I jakie to ma zastosowanie w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Chyba chodzi mu o dziure w "belce" ta w ktora zaczepia sie łacznik pionowy-nie znam fachowej nazwy ;)

A odnosnie Twojego pytania @pablo21 to faktycznie opuscisz nizej, ale udzwig sie raczej zmniejszy, bedzie mial ciezej podniesc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

To chodzi o tą dziurę co się cięgło zakłada??Jeśli tak to czemu temat sie nazywa"Ramiona podnośnika c-330"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Powinno być cięgna TUZa raczej....

 

 

Opuści niżej ale i niższe będzie położenie maksymalne cięgien.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

tommy chodzi mi o to co jest na zdjęciu tylko że w ciapku są 2 dziury nie trzy.

post-3102-1200226273_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak to się nie zmienia? Im bliżej osi obrotu zmniejsza się udźwig ale wzrasta wysokość podnoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

No tez tak myslalem ale w praktyce to jest tak mala roznica ze sie jej prawie nie odczuwa... ale masz racje po czesci

 

Nie krzycz!Wyłącz caps look

Edytowano przez tommy66692
Pisanie posta duzymi literami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam 3 otwory do normalnych prac mam na środkowych, jak sieje nawozy na zboże które jest już duże zakładam na najdalej oddalone od ciągnika aby podnosił wyżej, a na najbliżej kiedy potrzebuje aby opuszczał bardzo nisko np. kiedy obcinam zbocza kosiarką. Czym bliższej dziury użyje tym udźwig jest mniejszy, zwykle jednak mam na środkowych gdyż zapewnia optymalną wysokość opuszczania i podnoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

A czy prędkości podnoszenia się nie zmieniają? Bo to mnie zastanawia?


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj