Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kruszek    0

U mnie ciapek nie podnosi już tak szybko jak kiedyś. Teraz musze dodać więcej gazu, zeby podniósł coś cięższego. Albo np. jak jest przechylony ciągnik to czasem też nie chce podnieść. Musze zjechać na coś równiejszego i wtedy podniesie. Czemu tak sie dzieje i czym jest to spowodowane? Dajcie mi jakieś wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

Jest jakiś odrębny wlew oleju do pompy podnośnika czy wystarczy wlać do silnika?

Edytowano przez Kruszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarface    2

witam

 

kolego Kruszek olej dolewasz przez skrzynie biegów odkręcasz śrubę 32 przy dźwigni zmiany biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jest jakiś odrębny wlew oleju do pompy podnośnika czy wystarczy wlać do silnika?

O zgrozo czy ty wiesz co mówisz?

Ja bym z twoją wiedzą nie dopuścił cię nawet do mycia ciągnika.

Poczytaj trochę na forum albo w ogóle w internecie i dopiero zadawaj pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

witam man c-330 z turem ale mam slabe cisnienie na oryginalnej pompie i mam problemy z podniesieniem big bagow

obecnie cisnienie mam 12MPa i kupilem 2 dni temnu taka pompe w agromie http://moto.allegro.pl/pompa-hydrauliczna-c-330-c-330-wzmocniona-tuchola-i2020158038.html

 

czy ona wsytarczy bo znalazlem na allefgro taka pompe i zastanawiam sie czy tej nie oddac i kupic taka jak na allegro http://moto.allegro.pl/pompa-hydrauliczna-ursus-c-330-wzmocniona-pl-prod-i2027428693.html

bp vhcia

bo chcialbym uzyskac cisnienie 18MPa wtedy pewnie podniose 500 kg na srednich obrotach a nie gaz w podloge

Edytowano przez Lukaszjarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Którą pompę byś nie założył to da takie ciśnienie na jakie układ jest ustawiony zaworem bezpieczeństwa.

Pytanie jak długo rozdzielacz wytrzyma duże ciśnienie.

A jak trzyma ci układ hydrauliczny? Nie opadają narzędzia lub tur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

rozdzielacz jest ok wszytko trzyma tylko mam zwykla pompe oryginalna i z ładowaniem nawozu mam problem i chce mocniejsza pompe i ustawic rozdzielacz na 18MPa mechanik mowil ze te 16-17 powinno byc

tylko teraz sie okazalo ze tej pompy co kupilem 16 to max a ta druga ma takie cisnienie nominalnie

Edytowano przez Lukaszjarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Rozumiem co chcesz zrobić i dlaczego mocniejszą pompę. Ale ja bym z 16MPa nie przesadzał bo pompa będzie zasilać tura jak i tylny podnośnik, a tam cylinder może tego nie wytrzymać.

Załóż nową pompę i dopiero reguluj ciśnienie, bo może się okazać że nie będzie trzeba.

A pytałem o trzymanie narzędzi bo chciałem wykluczyć nieszczelności które by powodowały brak siły podnoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

z tym jest wszystko ok bo wymienialem wszystkie oringi w rozdzielaczu i pierscienie na tloku . a maszyn na tylnym tuzie praktycznie nie woze chyba ze tylko jak sadze i obrabiam 5 arow ziemniakow . ten ciagnik mi jest glownie potrzebny do ladowania nawozu do rozsiewacza . i teraz tylko zalozyc ta pompe co kupilem czy wymienic na ta wydajniejsza i troszke drozsza ??

a statra pompe chce wykorzystac do wspomagania bo tez chce teraz zrobic przy okazji remontu podnosnika i silnika

Edytowano przez Lukaszjarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Ja mam już dwa lata pompkę ALU na 4 otwory montażowe - PZS-A-S 20WZM i legalnie można zauśic ciągnik jak się przykręci zawór bezpieczeństwa za mocno.. Ustawiłem zawór na 16 Mpa przy 1000obr i podnosi, to co potrafi, krokodyl obornika 1,3m, szufla piasku 1,5m (3/4 pojemności). 2 bele sianokiszonki (żadne tam zielone "błocko" tylko bela 350...400kg).

post-2064-0-07846600-1325855621_thumb.jpg

Edytowano przez Legat997

Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Kolego każda dobra pompa i ta oryginalna zdusi ciągnik na wolnych obrotach jak dokręcisz zawór bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

no kolega ma racje , dobra pompa zdusi silnik na wolnych obrotach


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djmisiu65    0

Mam pytanko. Czy ujemne temperatury mogą jakoś oddziaływać na olej przekładniowy? bo chciałem zmienić pompe na mocniejszą zmieniłem nie działała włożyłem starą dalej nie podnosi a olej który spuściłem przy rozbieraniu bardzo mnie zaniepokoił. filtr czyściutki bo nowy zamontowane wszystko dobrze. (po 3 razach to wymieniałem pompe w 20 minut i znałem to na pamięć ;)) Oczywiście przed zmianą wszystko było dobrze tylko potem naszły te minusowe temperatury no i teraz niewiem bo w sumie olej zimny czyli gęsty to tym bardziej powinien podnosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0    3

Temperatura ma wpływ na gęstość, a jeśli gęstość jest zbyt duża to pompa nie pociągnie, zależy jeszcze jaki olej masz. Moja 30 jak postoi na mrozie dłuższy cas to przy -10 nie podnosi dopiero po jakich 15 minutach po odpaleniu zaczyna działać. a więc pompa raczej będzie dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djmisiu65    0

o właśnie o takie coś mniej więcej mi chodziło ;) no a nie wpadłem na ten pomysł żeby po jakimś czasie działania spróbować... choć to w sumie logiczne ;) zobaczę co się będzie działo jak będzie dalej problem to będziemy kombinować dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Zwracajcie też uwagę na ten kruciec z pompy hydraulicznej który wchodzi w korpus tylnego mostu, musi być prostopadle w dół, i tak dokręcony aby pokrywa sama wpadła a nie blokował ją kruciec, bo jak dociągniecie pokrywę śrubami to zepsujecie tego o-ringa w gnieździe korpusu.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djmisiu65    0

no wiem o tym pompy hydrauliczne w ciapku wymienialiśmy już dość kilka razy za każdym razem sprawdzamy/wymieniamy te oringi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ja założyłem do 330 pompę do podnośnika wzmacnianą i mam nadzieje że pędzie dłużej pracował niż te nie wzmacniane po co trochę mi się psuły lub takie dobre te pompy sprzedawali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam albo i nie ja tak zrobilem bo nawet po wymianie pompy kiepsko bylo a rozdzielacz to droga rzecz wiec zaslepilem zawor bezpieczenstwa i jest super jak nie podniesie narzedzia z tylu to przod podnosi i tak kilka lat i nic zlego sie nie dzieje uwaga tylko z maszynami typu przyczepa bo jak sie przytrzyma za dlugo to bumm moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Wystarczyło podkręcić zawór i tyle, nie powinno się zaślepiać zaworu bezpieczeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawor jest kulowy a nie tloczkowy i jesli gniazdo kulki zrobi sie jajowate a tak moze byc to zadne podkrecanie podkladki nic nie pomagaja przynajmniej na wolnych obrotach olej nadazy umykac.u mnie przynajmniej tak bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Witam, po 30 latach przyszedł czas na wymianę pompy, z nową i wyregulowanym rozdzielaczem podnosi jak burza tylko, że wyje jak cholera. Po prostu nie do zniesienia, nawet w polu nie idzie wytrzymać.

Jaka może być przyczyna? Wina pompy czy może za duże ciśnienie ustawione? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj