Polecane posty

harpagan    0

Witajcie wszyscy,może wiecie co jest bezposrednia przyczyna opadania podnosnika z zapieta maszyna? (kosiarka,zgrabiarka),podnosnik podniesie na maksymalna wysokosc,potem opada dosc znacznie w ciagu 10 min opadnie na sam dół,czy to wina siłownika?pompa byla wymieniona 2 lata tem,pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Może nie trzyma na pierścieniach i już są podrobione.Albo wina rozdzielacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konarek    0

napewno nie jest to wina pompy :rolleyes:

w pierwszej kolejnośći zdejmij pokrywę podnośnika i sprawdz jak tłok trzyma się w cylindrze siłownika

jak przechylisz cylinder i tłok wypadnie beż rzadnego mocniejszego pukania to napewno wine bedą miały uszczelki a jak nie to to sprawdż oring na wlocie oleju do siłownika. A jak rzadne z tych rzeczy to rozdzielacz bedzie miał winę :unsure:

Pozdrawiam! :rolleyes:


sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł
|PW| **Przedmiot mogę wystawić na Allegro**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

albo bedziesz miał takie szczęście jak ja kiedyś że wymienisz wszystko na nowe i zacznie szybciej opadać niz przed wymianą :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

pablosowi coś się chyba pokićkało. W c-360 można coś takiego zrobić, ale nie w c-330. A co do podnoszenia owijarki to moja 30-stka podnosi na małych obrotach na pełną wysokość. Waga owijarki 470 kg, podnoszenie przy obrotach 1000 obr/min.

A czy ktoś potrafi odpowiedzieć na mój problem z podnośnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Tak jak napisałeś musisz zajrzeć do tłoka skoro rozdzielacz sprawny chociaż po regeneracji to nie to samo co nowy. Ja swój regenerowałem i wytrzymał pół roku więc lepiej kupować nowe częsci. Zależy jeszcze kto regeneruje i jak! Co do pompy napewno jest sprawna skoro podnosi bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Noi co Krzysztofie było w końcu? u twojego ciapka winą że nie podnosił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
harpagan    0

Dziekuje panowie za pomoc,obym nie musial kupowac nowego rozdzielacza bo cena zwala z nóg,pozdrawiam.

Edytowano przez harpagan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

Noi co Krzysztofie było w końcu? u twojego ciapka winą że nie podnosił ?

podnosić to podnosił bardzo dobrze i szybko tylko opadał w oczach, wyjołem cylinder i dopasowywałem tłok od różnych producentów do cylindra i jakoś jest, ale i tak opada nie tak jak przedtem ale opada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konarek    0

Dziekuje panowie za pomoc,obym nie musial kupowac nowego rozdzielacza bo cena zwala z nóg,pozdrawiam.

Rzeczywiście cena zwala z nóg ale ja w przeciągu ostatnich 2-ch mies. wymieniłem cylinder,pompe na wzmocnioną,i rozdzielacz wszystko było tak wyrobione że nie było innego wyjścia

teraz podnosi na min. obrotach co tylko chce i nie opada ani mm. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:


sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł
|PW| **Przedmiot mogę wystawić na Allegro**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

to skąd wziołeś tak doskonale dopasowany tłok do cylindra :blink: ja u siebie po sklepach nie mogłem znaleźć aby ok było bo wiem że u mnie tam właśnie przepuszcza bo rozdzielacz nowy i oringi tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

A może warto by kupić również nowy cylinder? Skoro nowe tłoki luźno chodzą w starym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Wczoraj wymienialismy cały układ podnosnikowy w ciapku,;wzmacniana pompa,wałek z frezami,rozdzielacz,oringi,tuleje,olej,tłok i inne duperele,Przed remontem z wielkim bólem unosiła owijarke(480kg)a teraz po remoncie jest niewiele lepiej unosi tez owijarke ale przy obrotach 1600 a przed romontem na 2000obr musiała miec zeby ja podniesc.Myslelismny ze owijarke po remoncie bedzie unosic na 800obr ale sie rozczarowalismy,Jak myslicie co moze byc przyczyna ze po remoncie tak słabo unosi?Wszystkie czesci nowe sa załozone,moze to jakis wadliwy rozdzielacz lub cos innego

Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

Może masz za słabe ciśnienie na rozdzielaczu zobacz na tabliczce od rozdzielacza jakie ma ustawione B) Oryginalnie powinno być 10 lub 11 MPa B)


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Witam!I proszę o pomoc !

 

W naszym Ursusie c 330 zacina się podnośnik . Na przykład gdy podniesie się maksymalnie lejce nie da się opuścić ich już do dołu dzisiaj brat miał przewracać siano zajechał na łąkę i nie mógł nic zdziałać czyli nie mógł opuścić podnośnika w żadnej pozycji więc przyjechał do domu tato nawet nie wiedział co się stało :huh: ale szarpnoł za przewracarkę do góry i jakoś sama opadła :( Czy mogło to się stać z powodu przeciążenia bo wczoraj owijaliśmy nią bele z owijarką metal tachu 450kg więc miała ciężko proszę o pomoc dodam jeszcze że nie da się go opuścić nawet przy zgaszonym ciągniku :mellow: Pozdro

 

 

 

Od razu sory zamiast 330 kliknąłem 4011-362

Edytowano przez bobcat2250

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Witam ponownie. Mam mały problem. Mianowicie mając zaczepiony opryskiwacz nagle opadł a raczej runął na ziemie i nie chciał podnieść. Podnosi ale tylko kilka milimetrów nad ziemie. Co mogło się stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Olej był dolewany , trzy miesiące temu był kupiony rozdzielacz więc chyba może to być tylko filtr.Ale na razie tato pojechał siano grabić ;)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

a ja mam takie pytanie-mam rozdzielacz na błotniku i nie trzyma mi w położeniu "podnoszenie", tzn trzeba przytrzymywać dźwignię a kiedyś tak nie było i tak samo przy "opuszczaniu"? Czy coś już się dzieje z rozdzielaczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekvegas    0

wywaliło któryś z dwóch oringów w tulei

 

Możesz napisać konkretniej jakie oringi w której tulei. U mnie przy podnoszeniu trola ładowacz spadł na ziemię i podnośnik nie obciążony podnosi się kilkanaście cm. Przy większych obrotach podskakuje i opuszcza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

Trzeba sprawdzić oringi i odrazu pierścienie, co do oringów jeden duży masz w pokrywce od czoła cylindra tam gdzie wsadza sie tłok i mniejszy u góry na łączeniu z korpusem. Najpierw zerknij w rozdzielaczu na zawór przeciążeniowy może to jego wina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj