Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gregorek    0

Witam Panowie

Nie natknąłem się na forum z problemem jaki dotknął moją 30-tkę ( problem z podnośnikiem)

Z powodu wymiany mech. różnicowego musiałem zdjąć górną pokrywę podnośnika .

Po zmontowaniu wszystko było ok. po kilkunastu minutach pracy w polu zauważyłem, że podnośnik słabiej podnosi, aż po ok.1ha zupełnie przestał działać.Załamany i wku...ny zgasiłem silnik ,kiedy po chwili zapaliłem ciągnik , ku mojemu zdumieniu podnośnik znów podnosi ( tak jak przed remontem tzn. dobrze i szybko)

Szczęśliwy wyjechałem w pole i sytuacja się powtórzyła i znów zgasiłem silnik i odpaliłem i w porządku ( na chwilę )

Pompa i rozdzielacz raczej sprawne (nie było problemów )filtr wyczyszczony , olej czysty, świeży .

Czy takie objawy mogą być gdyby pompa zassała jakieś zanieczyszczenie np. kawałek uszczelki, silikonu itp. ???

Proszę o wskazówki

 

Chciałbym jednocześnie zaznaczyć, że podczas naprawy mech. różnicowego nie "grzebałem" przy żadnym elemencie podnośnika (tzn.pompa,rozdzielacz,cylinder)i jedynym punktem ingerencji był wspomniany wcześniej oring na kolanku ssącym pompy, który z uwagi na niezbyt wygodny montaż pokrywy podnośnika mógł się uszkodzić.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez milanreal1
Pisanie posta pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A zmieniłeś oring na ssaniu pompy tzn miedzy kolankiem co ssie olej od filterka ? i czy ci lekko wpadła pokrywa czy wcisnołeś śrubami? przy okazji zmień wszystkie uszczelki


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorek    0

Witam

Pokrywa nie wskoczyła zbyt lekko, więc oring (nowy) mógł się uszkodzić, ale wtedy raczej w ogóle słabo by podnosił.

Podsumowując wygląda to tak : pompa podnośnika pompuje i jest ok. po kilku-kilkunastu minutach jest gorzej (jakby zapychał się jakiś kanał) po czym wystarczy na chwilę zgasić silnik (tak jakby spadające ciśnienie w układzie odblokowywało ów kanał)i po ponownym odpaleniu "ciapka" jest wszystko ok.(na pewien czas oczywiście)

 

Dziękuję za zainteresowanie i proszę o kolejne wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorek    0

Witam Panowie

Rozwiązałem już problem z podnośnikiem.

Jak już wcześniej pisałem podczas remontu spuściłem olej do ostatniej kropli, który stał w pojemnikach dwa tygodnie, następnie wlałem go do skrzyni(oprócz oczywiście tego brudnego z dna ok.8l.który zastąpiłem świeżym)

A tak błahym powodem było zanieczyszczenie filtra (na maxa), tym bardziej dziwne że po ok. pół godziny pracy w polu.

Nie wiem skąd wziął się ten brud w tak krótkim czasie ? w każdym razie wyczyściłem i jest ok.

 

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianowski    0

A patrzałeś ile jest oleju hydraulicznego w skrzyni biegów? Może coś z tłokiem lub pierścieniami na tłoku pompy hydraulicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3pmarek    0

o jakie oringi i na jakim tłoku Ci chodzi.... (tam są 4 pierścienie metalowe, jedynie przychodzą dwa oringi jeden pod tuleje a drugi za na końcu tulei i obydwa zostały wymienione dziś na nowe.

miałem ten sam problem kupilem nowa pompe i nowy tłok i teraz bela ok 600 kg na wolnych obrotach podnosi i nie opuszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17d    0

Witam, powiedzcie mi od czego jest pokrętło przy rozdzielaczu pod siedzeniem, i jak powinno być ustawione? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Od dociążenia ciapka :D jak wykręcisz to jest odciążony a jak wkręcony to dociążony czy jakoś tak :lol: poprzekręcaj na maxa i się przejedź powinieneś poczuć różnice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jag    0

Witam :)

Mam takie pytanie, chciałbym do mojego ciapka dołożyć z przodu podnośnik i chciałbym jeszcze zrobić wyjście hydrauliczne do kiprowania przyczepy, rozdzielacz mam pod siedzeniem i chciałbym przenieś go na błotnik i żeby przerobić go na 3sekcyjny (jeden do podnośnika tył, drugi przód, a trzeci do kiprowania). Jest coś takiego możliwe w c330, jeśli tak to jak to dokładnie zrobić.

Z góry dzięki za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Oczywiście że jest możliwe, ale każdy ucieka z rozdzielaczami z błotnika , np. między błotnik a siedzenie,lub w twoim przypadku do ładowacza czołowego z prawej strony kierownicy, poprostu wygodniej, błotnik czysty , można się oprzeć i pobujać czy polansować z zimnym łokciem :lol: . Od czego chcesz ten rozdzielacz tj. u cyklopa czy mniejszy?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antekpirat    0

witam mam problem z c330

Owinolem moze z 4 belki i przestala dzialac chydraulika Co moze byc?

Na drugi dzien wszystko dziala ale tylko na zimnym oleju

Pompa?

Dodam ze wywalilem rozrdzielacze orginalne i jest jeden2 sekcyjny ktory steruje wszystkim

tzn podnosnikiem i hydrauliko zewnetrzno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

Kolego przyczyn może być wiele, nieszczelności w układzie, może na tych rozdzielaczach, może od przeciążenia wyrzuciło simeringi pod dekielkiem pompy, może mało oleju, pierścienie na cylindrze wydarte lub rysy na nim i gdy olej się rozgrzeje to ucieka. Przyczyn może być wiele naprawdę. Proponuje zmierzyć ciśnienie zaraz za pompą i na wyjściu z rozdzielaczy i szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Poco mierzyć ciśnienie skoro go niema? oringi w pompie na 99.5% koszt ok z innymi uszczelkami do 20zł


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

A ja mam dziwny moim zdaniem problem. Wymieniłem dzisiaj rozdzielacz w ciapku na ten po regeneracji i sprawdzałem jak się sprawuje. Podpiąłem owijarke (450kg) i podnosi bez problemu na małych obrotach, a przodek ledwo się trzyma ziemi taki to ciężar. Ale po kilku sekundach zaczyna bardzo szybko opuszczać. Dlaczego? Dziwne jest moim zdaniem to, że jak podniesie to trzyma jakieś 5 sekund i zaczyna szybko opuszczać. Najrozsądniej chyba zająć się tłokiem w pierwszej kolejności skoro pompa dźwiga bez problemu i zakładam, że nie sprzedali mi trefnego rozdzielacza. Co wy o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackkk1988    7

Odswieże temat. Dzis zalozylem do ciapka 2 wyjscie na hydraulike jako eurozłacze. Mam na błotniku rozdzielacz, ale mialem jedno zwykle wyjscie, a to ze mam 2 rozdzielacz to mailem 2 rurke i blache do mocowania to kupilem gniazdo euro. Zalozylem i mam teraz jedno na euro a drugie na zwykłe. Robił ktos tak ? Uzywam (pożyczam) rożnych przyczep i raz takie koncowki euro. Trzeba bylo przekrecac. A tak bedzie wygodnie mysle.

 

19547923.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

82975242.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowano przez jackkk1988

[CE] [DE]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Chłopaki opiszcie mi dokładnie co, gdzie i jak odkręcić, żeby wymienić oringi, pierścienie, aby usprawnić pompę. Jeśli ktoś może to dobrze byłoby krok po kroku. Bo tamtych miejsc jeszcze nie miałem okazji rozbierać.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablos292    0

Jak Wasze trzydziestki radzą sobie z podnoszeniem owijarki do bel (Sipma Z-274)?? Bo u mnie podnosi ją na max obrotach sinika tak z 5 cm od ziemi i wyżej już nie może... Chcąc ja wyżej podnieść musi druga osoba pomagać ja podnieś.

 

Drugi problem to taki, że po podniesieniu w czasie transportu opada, jadąc po drodze krajowej trzeba co jakieś 500 metrów zatrzymywać sie i znów ja podnosić bo opada w dół.

 

Co może być przyczyna tego niedomagania, a może ta owijarka jest po prostu za ciężka na C-330. Wg. instrukcji waży 470kg. Dodam, że wymiana oleju na nowy i czyszczenie filtra nic nie dało. Bardzo ciekawi mnie jak jest u Was. Czy traktor (C-330) daje rade podnieś owijarkę bez problemu????

Kolego nie wiem czy to wiesz?? ale mozesz owijać bele przez skrzynie, wbijasz 5 albo 6 i skrzynia bardziej bardziej i szybciej napędza pompę, będzie wyła jak cyklop.wbijasz 5 albo 6, potem wajcha od skrzyni w neutralnym położeniu a przekażnik wylanczasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Nie pomyliło się tobie z c-360, 4011 lub 355. W C-330 to nie możliwe, ciekawe jak włączysz bieg i dalej w miejscu chcesz stać? (chyba że owijasz w czasie jazdy??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturo111    0

Witam

 

Mam pytanie trochę z innej beczki...ale tez dotyczy podnośnika, a dokładniej rozdzielacza. Otóż ciekawi mnie czy w każdym ciapku jest tak, że gdy w trakcie podnoszenia rozłączę 2 stopień sprzęgła( po prostu odłączę napęd pompy) to opada podnośnik. zastanawia mnie to trochę bo ciągnik jest w domu od zawsze i jakoś nie wiem czy tak jest wszędzie czy ja mam po prostu nie do końca sprawny rozdzielacz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie tez tak jest i to raczej w każdym jest.

Edytowano przez zenekc330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

proste że w kazdym II stopien sprzęgła odpowiada za rozłączenie WOM-u a co za tym idzie i napędu pompy hydraulicznej, a dodatkowo licznika motogodzin tez :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo121234    0

nie wiecie moze czy wałek na którym są umieszczone ramiona ciegieł mozna przełorzyć o jedną freze do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A masz olej i czysty filterek? na pusto podnosi? czy nie ma różnicy


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam753    25

można przełożyć o 2 frezy do góry bo ja przekładałem bo też mi mało podnosiło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

ja tak miałem przy 3p że mało podnosił a belka prawie ciągnęla się po ziemi to o 2 frezy podniosłem do góry i heja teraz ok


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj