Polecane posty

elektrotech    6

temat wieleokrotnie poruszany na forum

moze być oznaka końca pompy- olej gesty jeszcze sobie z tym radzi ale i też zuzyte pierscienioe w tulei podnośnika te 2 elementy trzeba sprawdzić -poziom oleju rozumię ze jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

najpierw idz po kosztach wiec pierscienie sprawdz a jak to nie pomoze to pompa wydatek do ok 300zł ale ja licze ze to pompa bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

ja rowniez wskazuje na pompe na 80%,moze nie beda potrzebne tak duze koszty miejmy nadzieje ze po uszczelnieniu wszystko wroci do normy-sprawdz olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzesinek    0

Dokładnie, dołączam się do diagnozy poprzedników. ;) Sprawdź olej, pierścienie (tłoczysko), później to już tylko pompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAREKWAWA    0

Witam. Zastosowałem się do Waszych porad i wymieniłem pompę na nową , wymieniłem pierscienie na tłoku, przepłukałem całą tą komore trzykrotnie ropą, wymienilem filtr oraz wlałem nowy olej. Złożyłem to dziś do kupy, jak olej był zimny podnosi normalnie ale jak sie rozgrzeje to już nie podnosi. co mam dalej wymienić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Dołącze się do pytania bo rozdzielacz i zawory bezpieczeństwa od nowości (30 lat)nie ruszane. Na gorącym oleju pompa puszcza (pompa sprawdzana jest wszystko w porzadku) a przed kupnem rozdzielacza warto jeszcze by było sprawdzić zawory bezpieczeństwa, nóż, widelec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

a jak przygarujesz siilnikiem to podnosi choc wolno??? - bankowo rozdzielacz- ja kupiłem na wymianę cena 320 zł (stary zdalem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Zgadza się na dużym gazie podnosi. Dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Ja w sprawie podnośnika w c 330 tylko iene pytanie. W moim cieknie olej tuż przy dzwigni podnosnika. Jak myślicie? co mozna poradzić? z góry dzięki. Jak załatwie foto to wam pokażę gdzie dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Jeżeli chodzi o ta dzwignie w rozdzielaczu co podnosisz opuszczasz i tam masz przeciek?? jeśli tak to trzeba wymienić tam uszczelniacz lub oring. Musiałbyś najpierw rozebrać i zobaczyć co tam masz w środku, w starszych typach rozdzielaczy(te bez śruby regulacji ciśnienia) był simering, w nowszym jest oring.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus12    2

mam pytanie odnośnie rozdzielacza pod siedzeniem.podłączyłem wąż pod wyście na wywrot, wywróciłem przyczepę ,ale nie chciał jej opuścić.co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

coś z rozdzielaczem-wajcha na tz spoczynek do przodu -pod cięzarem olej powinien powrócić - złożenie tłoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szops1    1

Witam , ja mam taki problem ze w c-328 mam regulator pod siedzeniem z 330 , noi dzieje się tak ze jak się ją włączy to aż silnik dusi z obciążenia , jak dźwiga to nie dusi jej bo ciśnienie idzie do tłoka , jeśli zaś się nic nie robi to ciśnienie nie ma gdzie uciec i rozrywa rurkę jest zawór ten bezpieczeństwa z kulką on jest nowy dobry , wydaje mi się ze to nie wina tego zaworu , lecz gdy wykręcę go i dam bez kulki to prawie nie dźwiga ale traktora nie dusi , co z tym zrobić , wydaje mi się ze tam nie będzie jakiegoś przepływu i nie ma gdzie ciśnienie uciec gdy pompa jest włączona i się nie dźwiga, proszę o pomoc B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szops1    1

Witam , ja mam taki problem ze w c-328 mam regulator pod siedzeniem z 330 , noi dzieje się tak ze jak się ją włączy to aż silnik dusi z obciążenia , jak dźwiga to nie dusi jej bo ciśnienie idzie do tłoka , jeśli zaś się nic nie robi to ciśnienie nie ma gdzie uciec i rozrywa rurkę jest zawór ten bezpieczeństwa z kulką on jest nowy dobry , wydaje mi się ze to nie wina tego zaworu , lecz gdy wykręcę go i dam bez kulki to prawie nie dźwiga ale traktora nie dusi , co z tym zrobić , wydaje mi się ze tam nie będzie jakiegoś przepływu i nie ma gdzie ciśnienie uciec gdy pompa jest włączona i się nie dźwiga, proszę o pomoc B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Kolego po pierwsze napisz ponownie i ze zrozumieniem o co Ci dokładnie chodzi, bo napisałeś takie masło maślane B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal29    9

Z tego co piszesz to nie ma przelewu gdy dzwignia jest ustawiona na luz, wydaje mi się że nie założyłeś przewodu który się przykręca z góry rozdzielacza i do boku obok zaworu. On właśnie odpowiada za przelew, w orginalnym rozdzielaczu od 328 go nie ma.A ty pewnie te otwory zaślepiłeś i nie ma przelewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szops1    1

no są zaślepione , noi tak jak mówisz jak jest na luz to nie ma przelewu , jeśli dam tą rurkę to będzie ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szops1    1

udało sie , ale nie dawałem tam tej rurki , tylko przewierciłem dziurę w korpusie tam było juz przygotowane i jest ok dzięki za pomoc , koniec tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

A więc mam taki problem co pewien czas na pompie od podnośnika wydmuchuje mi uszczelkę i co za tym idzie nie podnosi trzeba mu bardzo gazować żeby podniósł jaka może być przyczyna tak częstego wydmuchiwania uszczelki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroweres    6

Witam

Muszę cię zmartwić ale masz chyba pompę do wymiany, sam tak miałem ze co miesiąc zakładałem nowy uszczelniacz. Po wymianie pompy problemy znikły...


i życie toczy sie dalej.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

nie zawsze to objaw pompy -wywalony oring -pytanie do autora postu

Jak podnosnik podniesie ciężar na pługi,kultywator trzyma-nie opada szybko np po dłuzszej jezdzie-transport.Podejrzewam że może byc to powoli wina roździelacza pompa pcha na siłę i ten olej gdzieś musi miec ujście i dlatego wywala....Mozna tez sprawdzić czy jak założysz nowy-wybity oring to masz luż na zębatce pompy??na boki góra dół?? po załozeniu podnoszenie jest normalne na niskich obrotach???

ps

nic nie regulowałeś przy podnosniku-rozdzielaczu pod dźwignią jest regulator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

Tak jak założę nowy oring to podnosi normalnie na niskich obrotach a luzów nie ma bo pompa była 3 miesiące regenerowana nie ja nic nic nie regulowałem pod rozdzielaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj