Polecane posty

Manio1523A    0

Albo możesz walić młotem lub kupić nowe, wybór należy do ciebie. Nie wiem czy po prostowaniu nie osłabi się to ramię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mogli byście mi powiedzieć co może być przyczyną?

A mianowicie zrobiłem podnośnik oprócz tych oringów w pompie. Podnosił szybko, trzymał bardzo długo ciężar na ramionach. A po pewnym czasie słabo podnosi i szybko opuszcza, a i olej jest lekko spieniony.

To jest 328/30 podnośnik 28 wszystko jest szczelnie, nie wiem co może być?


Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

w mojej c330 dzieją sie dziwne rzeczy z podośnikiem a mianowicie: włączam pompe chce podności a tu lipa. No to odchaczam z powrotem te brony i wjeżdzam pod wiate i sprawdzm jeszcze raz czy podnosi i co...? śmiga jak ta lala. i z powrotem pod brony i dalej było ok (z pola zjechałem z bronami w górze) i to nie jeden raz tak miałem Co może być przyczyną takiej sytuacji? myslę ze podczas jazdy coś się tam załączyło i zaczeło działać ale co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a patrzyłeś ile masz oleju w tylnym moście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommag21    0

Może miałeś zbyt niski poziom oleju w skrzyni lub mógłbyć zapowietrzony układ hydrauliczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

wymieniłem cylinder, tłok z pierscieniami bo mi opuszczał podnosnik, wymieniłem przy okazji zapasową zregenerowaną pompe i teraz bardzo słabo podnosi, jak zimny jeszcze w miare ale po rozgrzaniu to juz prawie wcale.

co za przyczyna, jak myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

My też parę lat temu wymieniliśmy na nową pompę bo zdawało się że ta już jest lipna bo ciężko miała z belami sianokiszonki. Nowa nawet 5 godzin nie popracowała :) - przeprosiliśmy starą pompę i dalej chodzi na oryginalnej :) Teraz to takie buble robią że szok

Na twoim miejscu oddał bym starą do regeneracji a nową wypier.... na złom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

tylko ze ta co teraz załozyłem to oryginał, kilka lat temu zregenerowana i czekała sobie do teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

to jest nic u mnie w pronaze nowym pompa padla po 37 mth z czego ostatnie 3 mth oral pierwszy raz i plug w polu zostal ale taka zjebe dostali w serwisie i traktor dzis odwiozlem i juz naprawili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

ale z tego wynika ze przyczyna tkwi wyłacznie w pompie, czy moze w czyms innym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

witam panowie a ja mam takie pytanko co może być przyczyna tego że jak jest zimny ciągnnik jak odpale to jak podnosze to podnosi strasznie powoli i szarpie jak sie delikatnie rozgrzeje olej dźwiga jak głupi . Dodam pompa oryginał 1982 tak samo jak i cały podnośnik ??


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

Przyczyn moze byc wiele

- sprawdz filtr oleju do podnosnika-siateczka z boku korpusu skrzyni

- uszkodzony oring w pokrywie podnosnika

- nieszczelnośc pomiedzu pompą a podnośnikiem-tuleja-tłok

 

Jesli 1 opcja jak powyzej -filtr bedzie Ok ,czeka cie wyjącie podnośnika i oględziny

 

ps Czy Olej jest spieniony w skrzyni???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

więc tak, okazało sie że był przerwany zimering pod zębatką pompy.

był tak jakoś wypchnięty, aż się seger zabezpieczający troche wygiął.

wymieniłem zimering, sprawdziłem oringi-ok, złożyłem.

było wszystko ok.przez ok godz. potem znów to samo, cięzko podnosi,po chwili juz wcale.

zostawiłem sprzet na polu i zjechałem.

zaraz znowu rozkręcanie ;)

 

filterek czysty, a olej własnie jakby spieniony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Davidastra jeżeli na zimnym oleju słabo działa zwłaszcza podczas mrozów znaczy to że olej Masz zużyty/nieprawidłowy bo jak rozumiem po rozgrzaniu wszystko w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Z tym ,że na początku nie chce podnosic to po dłuższym postoju ciagnika powinno się podniesc bez obciazenia podnosnik , stanąć na ramionach i opuscic - to wyeliminuje zapowietrzenie układu ;) - tak pisza w instrukcji obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

----->>LULAK

 

musisz ponownie zdjąć pokrywę podnośnika jesli nadal wywaliło ci oring w pompie to prawdopodobnie pompa do wymiany ewentualnie masz już wytarty wałek napędzający pompę-przeciek pomiędzy oringiem albo nie dokładnie dokręciłeś połaczenia pomiędzy pompą a tuleją podnośnika - ale też nie mozna wykluczyć że podczas zakładnaia pokrywy nie przyciołeś oringa -zalecane jest po kazdym zdjeciu pokrywy wymienic oring.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

ale nie wywalają oringi tylko zimering, ten pod zębatką,

pytanie tylko czemu...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati200    3

u mnie wczorej zrobilo się tak samo wiec nie wie co mu jest też nie chce podnosić ursus c 330m :) ale jak zdejmę pokrywę to zobaczę ale teraz nie mam czasu :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

więc tak mogły paść oringi na pompie pod dekielkiem z tyłu, lub bardzo brudny filtr oleju, mogła również szczelić rurka która podaje olej na rozdzielacz (sam tak miałem) a jeśli to nie pomoże to rozdzielacz. Pozostaje przed zdjęciem dekla zmierzyć ciśnienie powinno być ok 120bar może trochę niższe jak starsza pompa no i wtedy szukać przyczyny ściągając dekiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

czy masz spieniony olej??? w skrzyni???

więc tak -filtr wyczyszczony wiec zdejmij sprawdz oring na zębatce pompy pewnie ci go deko wypchało,nawet jak nie wypchało nie zaszkodzi wymienić-sprawdz luz na ęzbatce pompy.Wymień oring pod pokrywą podnosnika -zalecane aby dac nowy -tylko jak bedziesz zakładał uważaj abys go nie przycioł-uszkodził.Sprawdzić połaczenia pomiedzy pompą a tulejką podnosnika jesli byłby uszkodzony rozdzielacz -puszczał to raczej by tez podnosił wiec raczej odpada rozdzielacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAREKWAWA    0

Witam , panowie mam taki problem otóż w moim ciapku jak olej jest zimny to pompa podnosi jak wsciekła a jak porobie z godzine z kultywatorem to słabnie aż wogóle nie podnosi , olej ostygnie i znowu jest ok. CO może być tego przyczyna że tak sie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj