Polecane posty

Tak postaram się ustawić te kolanko na 90* i powolutku wkładać powinno się udać.

 

 

Właśnie w tym miejscu gdzie wchodzi kolanko ssawne od pompy chcę wszystko powymieniać uszczelki i wkładkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

woziłem obornik turem wszystko działało,

opuściłem i już nie podniósł ,wieszaków też nie podnosi

 

co się stało może wywaliło uszczelniacz na pompie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Skoro nie reaguje tył ani przód to pompa, bądź rozdzielacz(jeżeli masz na jednym podnośnik i tura). Przeczytaj ten temat od początku i będziesz wiedział co zrobić.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

tak mam tura podłączonego pod rozdzielacz pod siedzeniem,

chyba raczej pompa bo co by mogło wywalić w rozdzielaczu

żeby przestał działać nagle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

sadze ze wywaliło ci oring -tak czy inaczej warto wymienić na nowy -albo masz pęknięty przewód jak nie zdejmiesz podnosnika wszyscy zostaniemy wrózbitami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

najszybciej oring, żeby przewód pękł to było by słychać jak olej sie z niego wydostaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

odpaliłem ciapka żeby podjechać i złapałem za dźwignię a tu podnosi

wyjołem filtr był brudny i pęknięty czyżby podeszło coś pod zawór ?

no i teraz wszystko działa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam!mam problem podnoszeniem tylko nie wiem co mu szkodzi moze byc przyczyna olej bo w skrzyni mam superol? ciekawe czy on nie jest dobry czy pompa juz do d*py tak naprawde powinien byc hipol ale niby superol jest gesciejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

napisz dokładniej jaki masz problem z podnośnikiem, superol raczej nie powinien byc powodem twojego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal    7

witam!mam problem podnoszeniem tylko nie wiem co mu szkodzi moze byc przyczyna olej bo w skrzyni mam superol? ciekawe czy on nie jest dobry czy pompa juz do d*py tak naprawde powinien byc hipol ale niby superol jest gesciejszy?

 

 

Więc tak, W skrzyni powinien być hipol.

Ile ta twoja maszyna ma lat? Była juz wymieniana pompa?

Proponował bym Ci sprawdzenie ilości oleju w skrzyni jesli będzie to sprawdzenie filtra, znajduje sie obok blokady po prawej stronie, masz takie wypuklenie w kształcie koła.

Jesli to nic nie pomoże, będziesz musiał wyjąć pompe, można ja we własnym zakresie szybko zregenerować i to małym kosztem, mianowicie w pompie masz 2 gumki "simeringi" od przeciążenia mogło je wydmuchać i to może być powodem słabego podnoszenia.

Wiadomo że nie będzie to chodzić jak nowe ale napewno będzie dużo lepiej podnosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak pompa jest już stara to nie warto bawić się w jej naprawę lepiej wymienić na nową ja będę robił podnośnik w sobotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

tak jak kolega wyżej napisał zacznij od tego filterka a jak to nie pomoże to ściągaj "czape" i szukaj przyczyny, kiedyś miałem takie coś że pompa podnosiła dobrze a podnośnik nic i przyczyną były zdarte frezy na wałku od ramion podnośnika, ale pewnie u ciebie pompa daj ja do sprawdzenia jak lipa to kup nową


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal    7

Moim zdaniem jak pompa jest już stara to nie warto bawić się w jej naprawę lepiej wymienić na nową ja będę robił podnośnik w sobotę.

 

 

Nowa zwykła pompa kosztuje ok 200 zł, wzmacniana ok 400.. A nie koniecznie kolega który ma ten problem może mieć w tej chwili pieniądze.

A wymiana simeringów to koszt rzędu 10 zł, więc jeśli Kolega nie będzie bardzo jej nadwyrężał to wytrzyma do wiosny a może i dlużej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

ja mam 30-stke i podnośnik słabo mi podnosi ale to nie jest wina pompy!!!! to wina rozdzielacza , przed wymianą radze sprawdzić jakie daje ciśnienie na zewn. hydr. podepnij pod przyczepe czy pod coś co będzie wymagało dużego ciśnienie i na wolniutkich obrotach spróbuj podnieść i zobaczysz czy to rzeczywiście pompa, a jeśli na zewn. hydr. też źle podnosi to również nie koniecznie może oznaczać to zużycie pompy może być zużyty bezpiecznik!!!!! my tak mieliśmy przy c-360 słabo podnosił i zewn. hydr była słabiutka hmm noto cóż by innego jak nie pompa heheh jakież było nasze zdziwienie jak z nową pompą również miał słabą hydr. heh :D po wymianie bezpiecznka do 60-tki chyba 60 czy 80 zł nie pamiętam hydr. jak nowa i to na starej pompie . A do skrzyni to sie powinno lać hipol ponieważ jest to olej przekładniowo hydrauliczny a superol silnikowy ( ale ursusy to twarde sztuki na superolu też bedzie byle w skrzyni było mokro ) Pozdro


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

 

Jesli to nic nie pomoże, będziesz musiał wyjąć pompe, można ja we własnym zakresie szybko zregenerować i to małym kosztem, mianowicie w pompie masz 2 gumki "simeringi" od przeciążenia mogło je wydmuchać i to może być powodem słabego podnoszenia.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ja pytałem w sklepie z częściami to gościu powiedział że nie kupi się tych oringów ,jedynie coś pokombinować , a propo tej wymiany tj. roboty w hu...

nie wiem kto wymyślił taki dostęp do pompy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kupi sie takie simeringi, w @gremlin poszukaj w jakimś innym sklepie bo na pewno są do kupienia takie oringi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orzel7    0

mógł by ktoś dokładniej opisać jak zajrzeć do filtra i jak go odczyścić?? bardzo proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

temat wielokrotnie wałkowany PANOWIE!!!!!!!!! sprawdz uszczelniacz na pompie -pierscienie i tlok a potem bierz sie za rozdzielacz-...-przerabialem to... jesli pompa daje cuga podnosi ale szybko opada ..to rozdzielacz..BANK!!!!!!- nawet jak pierscienie sa deko wytarte to przy malych obrotach nic sie nie da zrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

po prawej stronie w kabinie w skrzyni masz taki dekielek na dwóch śrubach, odkręcasz go i wyjmujesz filtr, możesz oszysćić w wodzie, benzynie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Ale jak będziesz kupował pompe to mimo wszystko radze sobie ją wymówić że wrazie czego żebyś mógł ją oddać jeśli okaże sie że to nie pompa, i rozbierz swoją starą pompe u mnie jak ją rozebraliśmy to te simeringi nie tyle były zużyte co pocięte/zsiekane :D (niewiem dlaczego takie były)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a po co wymawiać do oddania, przecież do c330 innej pompy się nie kupi, a jak już ją zalejesz olejem to ciężko będzie oddać, chyba ze wadliwa może być to już co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj