Polecane posty

semos    77

trochę za duży zakres a co za tym idzie mała dokładność pomiaru, raczej szukaj czegoś max. 200 bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orzel    0
taka jest już najmocniejsza?> ile taka kosztuje? czy zegar do ustawienia ciśnienia na zaworze przeciążeniowym to droga zabawka, czy ogólnodostepna?

pompa kosztowała 346zł + przesyłka 6zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Witam mam problem z podnosnikiem w C330. Mianowicie po podniesieniu turem 4 bel sianokiszonki ładowacz przestał podnosić. Na wolnych obrotach ani drgnie a przy około 1400 zaczyna się powoli dźwigać.Niewiem czy to pompa czy może coś innego np. rozdzielacz. Dodam iż ciągniki ma 23lata( pompa nie była jeszcze wymieniana) i tura mam przy nim od około miesiąca. I jeszcze jedno moje spotrzeżenie ,natomiast przy zimnym jak i czasami przy ciepłym oleju miałem parerazy taki przypadek że wciskając podnoszenie wogule tylne ramiona nie reagowały a jak znajdowały się w pozycji uniesionej to opadały, dopiero po kilkukrotnym przesunięciu dźwigni w stan podnoszenia ramiona zareagowały.Czekam na jakieś diagnozy z waszej strony.Za odp. z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

no tyle lat w ciapku to raczej pompa swoje już zrobiła ja obstawiam na nią do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

moje odczucie i doświadczenie z tym ciągnikiem obstawia na pompę ponieważ pewnie do tej pory mało dźwigałeś więc wytrzymywała ale tur daj jej rade załóż wzmocnioną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Z tego co czytałem w tym temacie i z waszych wypowiedzi to chyba jednak będzie pompa. Dzisiaj będę zamawiał tylko spotkałem się z dwoma rodzajami pomp wzmacnianych jedne są aluminiowe a drugie żeliwne te aluminiowe są wydajniejsze którą z tych dwuch typów wybrać?Oto link do stronki z tymi pompami.

 

http://www.allegro.pl/item687064735_pompa_...ier_gratis.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam takie pytanie wiec jak swwoim ciapkiem podnosze np talezówke to przy ok 1600 obr/min i wiecej zaczyna krecic sie wałek wom sprawdziłem bez podnoszenia i na tych obrotach sie nie kreci prosze o pomoc PILNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

u mnie w 360 cały czas się kręci nawet jak jest wyłączony ale wtedy mogę go ręką zatrzymać ... ale co Ci to przeszkadza w talerzówce ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadzac to nie ale mam nadzieje ze to nic powaznego jak pisałem bez załaczania podnosnika ten objaw nie wystepuje zapraszam do dalszych wypowiedzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Jak go dasz radę zatrzymać ręką to nic poważnego ja tak miałem jak zrobiłem remont skrzyni i podnośnika ale po jakimś czasie to znikło, widocznie musiało się coś dotrzeć :D


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie bo z lewej strony ssilnika w ciapku za filtrem oleju jest taki dekiel przykrecony do silnika 1 sruba na srodku. i OSTATNIO zaczeło mi z tego dekla sączyc sie olej . i wiec czy moze ktos wie czy tak jest jakas uszczelka i czy trudno ja wymienic ?? proszeo o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hedonity    4

Wałki są umieszczone współśrodkowo - nie wiem jak to opisać - jak olej jest gęsty to i tak mimowolnie jednak mogą się się kręcić nawet jak są wyłączone. Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

hedonity pomogę

 

wałek od pompy to rura w której jest wałek wom więc jedna jest w drugiej a kręci się szczególnie gdy jest mało oleju tzn dużo poniżej normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
A nie wiecie bo z lewej strony ssilnika w ciapku za filtrem oleju jest taki dekiel przykrecony do silnika 1 sruba na srodku. i OSTATNIO zaczeło mi z tego dekla sączyc sie olej . i wiec czy moze ktos wie czy tak jest jakas uszczelka i czy trudno ja wymienic ?? proszeo o odp

Mi tez sie saczyc ostatnio zaczeło ale Starszy kupił uszczelke i wymienił wymiana raczej trudna nie jest zakładasz tylko nowa i tyle tak mi sie wydaje przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To normalne, złap ręką za wom to się zatrzyma jakoś po trybie olej z pompy spływa czy coś takiego i on praktycznie bezwładnie się kręci :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Witam!

Dzisiaj zaczepiam do mojego C-330 siewnik podnoszę a tu nic, dopiero przy sporych obrotach. Myślałem ze mało oleju ale to nie to, po prostu jak podnoszę to jakby w skrzyni słyszę takie sykanie-co jest? Jakiś przewód od pompy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

jak po podniesieniu nic nie opada to pozostaje tylko pompa.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

@tomi382 w c330 masz dwa współśrodkowe wałki i nie musisz mieć wom-u włączonego. sprawdź ciśnienie jakie daje pompa i napisz na forum. jeżeli nie wiesz jak je zmierzyć był gdzieś jeden temat o podnośniku w trzydziestce i tam poszukaj.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

te objawy pasują raczej na problem z rozdzielaczem tym pod siedzeniem, mam podobnie, a próbowałeś gdy podniesiesz w różnych pozycjach dzwigni, np opuszczasz i dzwignię w bok lub w położeniu środkowym zostaw dzwignię czy wtedy też opada? możesz jeszcze podłożyć z 1-2 podkładki pod zawór przeciążeniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

tak bez mierzenia ciśnienia to raczej ryzykowne to podkładanie podkładek, bo można uszkodzić pompę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

1 podkładka nie zasdzkodzi, a z czasem sprężynka zapewne robi się słabsza i 1 - 2 podkładki "da" fabryczne ustawienie, sam podłożyłem 2 podkładki i dzwiga bele na kolcu że czasami zawór przepuszcza ale duużo mocniejszy teraz mam podnośnik :) jak to ojciec określił tak mocny jak był gdy była nowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj