Polecane posty

mickas092    500

Olej jest nowy HIPOL wiec raczej dobry taki jaki lejemy cały czas :P No własnie z tą dzwignia to slinik nie przygasnie jka ja przesune do przodu :P Czyli pompa?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Na rozdzielaczu wybierasz pozycje "na środku" i dajesz w bok w prawą stronę i musi na małych obrotach przygasnąć albo pompa zajęczeć nie ma bata. U mnie w 328 siedzi pompa od nowości "43 lata" . Tam to nie ma problemów z podnośnikiem naciskasz dźwignie na podnoszenie albo maszyna idzie w górę albo przód w niebo :P


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

A pod siedzeniem nie masz wyjścia? Tak pytam bo mój rozdzielacz jest niewiarygodny :P ciężko znaleźć punkt podnoszenia :P


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

kolego jakub16 dzięki za foto i jak się domyślam to miejsce przez Ciebie wskazane to nieraz tam ludzie wyprowadzają zewnętrzną hydraulikę dobrze rozumuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

tak tak dokładnie jak mówisz :P


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Zrobiłem mały test : Przy 800obr/min na zimnym silniku przesunąłem dzwignie rozdzielacza do przodu - silnik nawet nie przygasł , nic :P Cały czas 800obr/min :P Pompy tez nie było słychac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77
Po wymianie pompy u nas owijarkę dźwiga na wolnych obrotach bez problemów, a po naciśnięciu dźwigni hydrauliki zewnętrznej przygasa silnik :P

 

 

kolego a mierzyłeś ciśnienie jakie masz??? U mnie jest dokładnie tak jak opisujesz, pompa jest nowiutka. Owijarkę dźwiga bez problemów na wolnych obrotach. Tylko nie wiem czy te 175 bar przy maksymalnych obrotach silnika to nie za dużo. Nie chce rozwalić nowiutkiej pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Ostatnio mierzyłem ciśnienie przy 330 jak miałem pełne obroty to pokazało 165 atm mechanik mówił że jest dobrze jak na 5 letnią pompę. @semos jeśli nie chcesz tracić pieniędzy to zmniejsz o 10 będzie bezpieczniej. Jeśli miałbyś nowy rozdzielacz to proszę bardzo ale szkoda załatwić nową pompę.


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

zmniejszyłem do 150, i zobaczę jak się będzie podnośnik spisywał, jeśli będzie słaby do owijarki to podkręcę na większe ciśnienie. Na chwilę obecną na zimnym oleju dźwiga bardzo dobrze do samej góry przy ok. 1400-1500 obr silnika. Zobaczymy co będzie w sezonie jak się olej rozgrzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

A nie możesz na czas transportu podnieść i zabezpieczyć łancuchem?A jak będziesz kupował pompe to kup wzmacnianą i będziesz miał spokój.Mój ciapek talerzówke 450 kg pompa wzmacniana z 1998 roku i spokojnie podnosi.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

a mój ciapek bez niczego dźwiga agrometa pionnier 340 kg

ale długość ponad 2 metry

dodam pompa oryginał zresztą jak i cała hydraulika

ciapek 1982 rok


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

pany mam takie pyt.?

czy jest duży problem aby wymienić rozdzielacz w ciapku ?,

myślę że to właśnie rozdzielacz, gdyż na zimnym w miare trzyma, lecz na rozgrzanym w oczach opuszcza, co kilkanaście sekud trzeba podnosić...

jeśli ktoś miał podobny problem to dajcie znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

A nie Wiesz gdzie on jest ;) . Pod siedzeniem ta kostka co jest w niej dźwignia od podnoszena to rozdzielacz tylko oryngi dobrze powkładać i założony nowy. A popuszczać to też równie dobrze może na cylindze, dawno pierścienie zmieniałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

z tego co wiem to chyba z 15 lat temu...

czyli do kompletu proponujesz wymienić cylinder z pierscieniami,

orientujesz sie może w kosztach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

jeśli podnosi dobrze a jedynie opuszcza to proponuje zobaczyć stan cylindra i może od razu go nie wymieniać jeśli rys nie ma ale pierścienie to na pewno bym wymienił, przyczyn opuszczania może być naprawdę wiele pierw zajął bym się dołem a później jak coś rozdzielacz który kosztuje ok 500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

kolego tu masz przykładowe ceny http://www.sklep-grene.pl/index.php/cPath/460_1148_464_921 ale ten sklep za tani to nie jest więc myślę że w u siebie w jakimś sklepie kupisz taniej

 

kolego tu masz przykładowe ceny http://www.sklep-grene.pl/index.php/cPath/460_1148_464_921 ale ten sklep za tani to nie jest więc myślę że w u siebie w jakimś sklepie kupisz taniej ja szczerze nie pamiętam po ile płaciłem a po za tym to zmienia się. Ja u siebie wymieniłem pompę wtedy jeszcze zwykłą następna w planach jest wzmocniona bo założyłem tura i pierścienie tłok i cylinder pozostał ale ostatnio zauważam że niestety rozdzielacz już szwankuje a no i założyłem nowe uszczelniacze w skrzyni tam gdzie przychodzi wlot od pompy bo jeśli je przytniesz lub coś to też olej będzie uciekał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orzel    0

Cześć wszyskim mam problem bede wymieniał pompe podnosnika u C-330 z turem chce kupic pompe aluminiowa wzmocniona vg=20cm3/obr Q=25,5dm3/obr. i czy przy aluminowej pompie o takich parametrach nie beda pekac węże . obecnie mam pompe żeliwna i słabo podnosi tura z obornikiem zeby podnies musze dużo gazowac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Kwestia ustawienia ciśnienia /150bar = 15Mpa/ na zaworze w rozdzielaczu podnosnika, na tej pompie tur bedzie funkcjonować o niebo lepiej.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

taka jest już najmocniejsza?> ile taka kosztuje? czy zegar do ustawienia ciśnienia na zaworze przeciążeniowym to droga zabawka, czy ogólnodostepna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja mam zalozona ta pompe i jakos po dizs dzien nic nie pękło, a podnosnik jest błyskawiczny.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj