Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariuszd93    559

Myślałeś  4 miesiące żeby to napisać ?  właśnie przerabiałeś  w szkole  ten  temat? 

Co ten twój post ma  wnieść  do tematu? problem już dawno  rozwiązany  - a ty sie niepotrzebnie produkujesz  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

siema mam pytanko, 3 tygodnie temu ząłozyłem nowa pompe hydrauliki warynskiego, wszytkie nowe uszcelniacze nowy tłok i nowy cylinder, problem polega na tym ze podczas siewu, nagle przestał dobrze podnosic musze mocno gazowac aby choc do połowy podniósł. jak jest olej zimny to jescze w miare podnosi ale jak sie rozgrzeje to juz lipa. gdzie szukac przyczyny? olej był niedawno wymieniany, to mozliwe ze nowa pompa poszła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Może tak być, a może jakiś uszczelniacz poszedł...


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

U mnie byl ten sam problem. Zacina sie rozdzielacz w którymś momencie idzie obciążenie zawór przelewowy nie puszcza i wypycha oring na pompie. Wymieniony tlok i tulej a filtr? Olej tez by się zdal nowy jak jest wiekowy. Na moje nowy rozdzielacz oring na pompę i musi chodzić. Mnie i gość sprawdzał powietrzem rozdzielacz i wszystko gites. Ale jednak hydrauliczne ciśnienie działa inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Mi po zmianie rozdzielacza i zmianie pierścieni na uszczelniacze na tłoku przy podnoszeniu czegoś ciężkiego przód wędruje w górę. Rozdzielaz Archimedesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

witam, przyczyna awarii była peknieta obudowa pompy, stało sie tak poniewaz ktos kiedys pod zawór bezpieczenstwa w rozdzielachu napchał za duzo podkłądek i to nie tych małych a grubych, ja zakładajac nowa pompe powinienem sprawdzic cisnienie, nie zrobiłem tego zawor sie zacioł i pompe rozwaliło, to tak na przyszłosc dla wszytkich badajcie cisnienie w układzie hydraulicznym po załozeniu nowej pompy szcegolnie tych wzmacnianych, ja teraz kupiłem pompe hylmetu aluminiowa zobaczymy jak ona beddzie sie sprawowac. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vandal    0

Witam mam pytanie odnośnie tłoku do podnośnika hydraulicznego, chciałbym go wymienić i mam dylemat czy wymienić go na taki który ma 6 pierścieni czy założyć 4 pierścienie i dodatkowo zamiast tych dwóch dodatkowych pierścieni włożyć pierścień uszczelniający?  Robiliście coś takiego u siebie?  Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderXY    42

Było już o tym pisane na forum trzeba tylko poszukać w tematach traktujących ciągniki marki Ursus.


Być Polakiem to powód do dumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezar    0

dajesz nowy tłok żeby wytoczyli Ci rowek na dodatkowy pierścień uszczelniający gumowy od Ursusa C-335, wtedy masz 4 metalowe i 1 gumowy i podnośnik trzyma jak należy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderXY    42

Nadal będą pojawiać się podobne tematy, bo nie ma chęci (być może zdolności) na przeczytanie podobnych tematów.


Być Polakiem to powód do dumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey87    3

Witam. Mam pewien problem z podnosnikiem w c330 a mianowicie. miałem zaczepiony opryskiwacz 400l zalany do pełna. Podnioslem jadę na pole po drodze oczywiscie lekko opadł wiec chcę podniesc do góry i okazuje sie że nie chce podnieść. Gaz w podłogę i nic. Myślę sobie ze chodzil cały dzien i olej sie rozgrzał wiec niechce juz podnosic. Odstawiłem na podwórko. Na drugi dzien sprawdziłem najpierw filterek ten z prawej strony, był troche zabrudzony ale przeczyscilem. Próbuje podnieść i nadal nie chce aby lekko tylko go dryga na 0,5cm. Poruszałem troche wajchą od podnosnika i przy ktoryms razie zadziałało. Wypryskalem 1 opryskiwacz i znów zalałem do pelna chce podniesc, podnosi i jakoś w połowie podnoszenia przestał podnosic po ulaniu jakichś 200l z trudem ale podnosił. Wymieniłem tłok i cylinder podnosnika ale to nic nie pomogło a w dodatku podnosnik dalej opuszczał. miałem zapasowy rozdzielacz wiec go przemienilem i dalej to samo. W czym może być problem? Dodam że 3 lata temu wymieniałem rozdzielacz, Witam. Mam pewien problem z podnosnikiem w c330 a mianowicie. miałem zaczepiony opryskiwacz 400l zalany do pełna. Podnioslem jadę na pole po drodze oczywiscie lekko opadł wiec chcę podniesc do góry i okazuje sie że nie chce podnieść. Gaz w podłogę i nic. Myślę sobie ze chodzil cały dzien i olej sie rozgrzał wiec niechce juz podnosic. Odstawiłem na podwórko. Na drugi dzien sprawdziłem najpierw filterek ten z prawej strony, był troche zabrudzony ale przeczyscilem. Próbuje podnieść i nadal nie chce aby lekko tylko go dryga na 0,5cm. Poruszałem troche wajchą od podnosnika i przy ktoryms razie zadziałało. Wypryskalem 1 opryskiwacz i historia sie powtórzyła z tym że juz nie chciał w ogóle zadziałać. Wymieniłem tłok i cylinder podnosnika ale to nic nie pomogło a w dodatku podnosnik dalej opuszczał. miałem zapasowy rozdzielacz wiec go przemienilem i dalej to samo. i tłok z cylindrem to chodził przez tydzień dobrze, że nawet nie opuszczał na podniesionym. a teraz nie dosc ze opuszcza to i czasem przestaje podnosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

U mnie objawy były podobne, wymieniałem oringi z tyłu pompy średnio 2 razy do roku, aż zmieniłem na nową pompe i jest w porządku. Ale jak mówisz zmieniłeś pompe i dalej to samo. Zobacz czy gdzieś jest może jakaś nieszczelność (pieni  sie olej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adizetor    37

U mnie to samo, że uniesie na parę cm i koniec. A tura podnosi, co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matie996    0
Napisano (edytowany)

Mam pytanie czy ta dziura przy filtrze oleju powinna być? Ursus zaczął mi wolniej podnosić i już glupialem czy ona tam była czy nie

post-216836-0-92267500-1495661008_thumb.jpg

post-216836-0-57309600-1495661037_thumb.jpg

post-216836-0-34339400-1495703644_thumb.jpg

post-216836-0-32003500-1495710076_thumb.jpg

Edytowano przez matie996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Może nic to nie wniesie do tematu ale sprawdźcie sobie czy nie obrobiły się frezy na wałku który trzyma wieszaki. Kiedyś sąsiad miał taki przypadek nic niby nie było widać, czasem trochę podnosił czasem nie różne cuda wianki . Wymienił całą hydraulikę i na koniec po długiej już pracy i próbach podnoszenia wałek puścił i podnośnik już nie pamiętam z czym był ale opadł. Wałek dosłownie był okrągły, dopóki coś było to blokowało się miejscami i podnosił trochę i czasem. Tak więc taka sugestia. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Pierwsze primo dolej oleju, jak udało ci sie sprawdzić filterek nie spuszczając oleju to masz go za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

witam

może mi ktoś napisać do czego służą te dwa otwory ponieważ z jednego cieknie mi olej jak dodaje gaz 

i nie wiem czy one maja być takie otwarte czy jak?

post-110331-0-79660800-1495884182_thumb.jpg

Edytowano przez grzesiek21491

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

To są otwory gwintowane i przykrecona jest pompa olejowa od spodu. Nie ma tam żadnych uszczelnień, ale nie powinien się pokazywać tam olej. Albo obluzowała Ci się pompa, albo masz nieszczelnosc na wyjściu z pompy (lub też samej pompy i rozbryzguje olej pod ciśnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli one powinny być zamknięte ?

chodzi o to że ja mam ciągnik sam z podnośnikiem c330 i pod spodem mam zbiornik na olej a te 2 otwory są otwarte i jak dodaje gaz to olej wypływa cała szerokością tego otworu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

Trochę dziwne że plynie nimi olej. Chlapać czy pocic z nich to się może. Wkręć po prostu tam sruby m8 i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey87    3

A wiec problem zażegnany. Wystarczyło wymienić 2 oringi i simering w pompie i działa jak nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj