Polecane posty

Tomazi3p    44

Witam! Mam nagły problem z podnośnikiem, mianowicie 3tyg temu wymieniałem olej w skrzyni (Hipol) przy okazji zmieniłem oringi na pompie+dorobiłem uszczelkę pod dekiel pompy. W takim stanie wysiałem całość PK i N na oziminy, 400kg w ZAFce bez problemu dzwigał aż miło. Dziś przy kultywatorowaniu też szło elegancko, podnosił super, ale jak dokończyłem poprzeczniak to już nie byłem w stanie go podnieść. Obojętnie czy niskie czy wysokie obroty. Rozebrałem podnosnik, simmeringi OK- 2 na pompie, i dwa na cylindrze. Złożyłem prowizorycznie i chciałem spróbować podniesc kultywator i wywrotkę- wywrotka, na niskich obrotach w miarę podnosił, kultywator-za pierwszym razem podniósł, później już nie. Suma summarum podjechałem pod talerzówkę ciąganą(podłączyłem tylko wąż od hydrauliki)- i tutaj też zonk-brak sił aby podnieść. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Rozdzielacz czy pompa? Sorry wielkie za tyle tekstu. Pozdrawiam

Edytowano przez Tomazi3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego jak pojechałem na pole też z kultywatorem to też go nie mogłem podnieść winą były tuleje na wałku tym z frezami a niedawno było coś podobnego i winą był rozdzielacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Jak masz możliwość to zmierz ciśnienie :)


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Właśnie nie specjalnie mam możliwośc sprawdzenia ciśnienia. Jutro za dnia zajrzę do rozdzielacza i zobaczę co i jak. Bo awaria powstała można powiedzieć nagle, bez jakiś objawów wczesniejszych

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Zajrzyj pod regulację ciśnienia w rozdzielaczy może sprężyna pękła


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Witam, w mojej  c 330 opada podnośnik, zmieniony jest cylinder i wszystkie uszczelnienia, pompa jest w stanie bardzo dobrym. Rozdzielacz czasami się przycina tzn. luźno przesuwa się te dźwignię od rozdzielacza podnośnika i czasami jak się podnosi to rozdzielacz nie zejdzie sam w pozycje neutralną tylko trzeba ręką stuknąć tą rączke i wtedy wróci. pewnie sprężyna jest pęknięta, albo rozciągnieta. Czy da się te spręzyne zmienić bez  wyciągania rozdzielacza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel8891    0

Wczoraj zabrałem się za remont podnośnika, wymieniłem cylinder, tłok i pierścienie. Niestety jest gorzej niż było, podnośnik po jakimś czasie opada nawet pod własnym ciężarem. Dzisiaj znowu wszystko rozebrałem sprawdziłem dopasowanie tłoka do cylindra i jest ok po włożeniu tłok (bez pierścieni) bardzo wolno opada. Zdziwił mnie jedynie duży luz w zamkach pierścieni 0,4mm, to chyba trochę za dużo. Jeździłem z cylindrem po sklepach, ale niestety nie udało mi się nic dobrać. Czy taki luz w zamkach może się przyczyniać do tak szybkiego opadania podnośnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Uważam że to jest o wiele za duzy luz pierścieni Ten cylinder się nie nagrzewa zbytnio więc można tam dopasować pierścienie żeby wcale luzu nie miały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

... a jak myślisz? Im większa szczelina tym szybciej opada podnośnik. Najlepszą opcją jest całkowite złączenie się pierścienia ze sobą po włożeniu tłoka do cylindra, lecz w rzeczywistości nierealne.

W każdy rowek wchodzą dwa pierścienie. Trzeba szczeliny ustawiać tak, aby nie były w linii prostej lecz przesunięte względem siebie o minimum 900.

 

Można dokonać modyfikacji tłoka poprzez zastosowanie oryginalnego tłoka od C-335 lub dotoczenie w obecnym trzeciego rowka i zastosowanie w nim uszczelniacza, jak jest w C-360. Konieczną rzeczą przy tej modyfikacji jest fazowanie otworu w cylindrze, ponieważ uszczelniacz w krótkim czasie ulega zniszczeniu.

 


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel8891    0

Najlepiej byłoby dorobić pierścienie z luzem w zamku 0,1mm albo mniejszym, tylko muszę popytać czy ktoś się tego podejmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

A swoją drogą to co za gó.....o teraz robią że nowe pierścienie taki luz mają !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

U mnie tak się działo z podnośnikiem jak przy zakładaniu pokrywy źle utrafiłem tym kolankiem od pompy w przewód zasilający. Przez to pompa ciągneła powietrze i tak się działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Pompa nie ma nic wspólnego z opadaniem ramion podnośnika do tego stopnia, że można ją całkowicie wyrzucić po podniesieniu ramion i nie opadną nawet o 1 mm.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Zgadza się nie opadnie jeśli będzie nabity olejem. A jeśli pompa ciągnie powietrze i nabije siłownik powietrzem to napewno opadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Zgadza się nie opadnie jeśli będzie nabity olejem. A jeśli pompa ciągnie powietrze i nabije siłownik powietrzem to napewno opadnie.

 

Pompa będzie pompowała powietrze? Kolego takich głupot to chyba na tym forum jeszcze nie czytałem.

Co do autor to zacznij od rozdzielacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A może ktoś poradzi... wiadomo że podnośnika się nie ma potrzeby odpowietrzać ale od roku czy nawet dłużej mam powietrze pod tłokiem albo w innym miejscu układu. Amortyzacji w ciapku nie montowałem ale wieszaki zachowuja się jakby wisiały na sprężynie. Bez obciążenia to końcówki cięgien z 5-10cm skaczą przez to :P jak dla mnie to troche dziwne ale w miare dźwiga i trzyma ten podnosnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to właśnie może być oznaką zasysania powietrza przez pompę. Może filtr jest zatkany i pompa ciągnie na uszczelnieniach przewodu ssawnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jak mi pompa kiedyś ciągneła na tych uszczelnieniach to wyła niemiłosiernie. Filtr też czyściłem a pompa 100atm daje bez wysiłku... zresztą mi tam więcej niepotrzeba do rekreacyjnego używania tego traktora ale te powietrze po prostu mnie zastanawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Jest zestaw tłok z tuleją dostarczany przez techrol z napisem produkt polski z bardzo dobrze dopasowanymi pierścieniami. Mechanik się dziwił jak tak można taki zdobyć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Gdzies tu czytalem o wymianie oringow czy uszczelnien w rozdzielaczu i nie moge odnalezc ktos moze wskazac co i jak zrobic bo opada przod i tyl reszta wymieniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wisien102    3

Witam, jacyś pseudo mechanicy robili mi podnosnik kupilem nową pompę tłok cylinder i pierścienie
Podnośnik dalej opada powiedzieli ze jest zjebany rozdzielacz kupiłem tez rozdzielacz
Podnośnik dalej opada jak naleje cały opryskiwacz wody to co chwila muszę go do góry podciągnąć mało tego rozdzielacz przy większych obrotach wydaje dziwne dźwięki "jęczy "
I bezczelnie twierdzą że tak to już jest z tą 30 podnośnik opada
Mi ręce opadają sam bym to zrobił ale czasu nie miałem teraz jak mam wydaje mi się ze juz raz za to zapłaciłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj