Polecane posty

simson2812    423

A to pokrętło po prawo do czego służy bo nigdy tego nie ruszalem bo bylem przekonany ze to od ciśnienia


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

To z tego co wiem jest od szybkości podnoszenia i opuszczania, jak szybo olej bedzie przeplywal regulujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie pokretlo w c330 z prawej strony jest od regulacji cisnieniowej polozenia dzwigni rozdzielacza w pozycji dociazania czyli max do tylu i w prawo dociazania tzn np jakbyśmy pracowali z maszyną przyczepiana i ciagnik by sie slizgal to próbujemy to maszyne podnosic ale na tyle ile jest to potrzebne wiec regulujemy cisnienie stad nazwa (regulacja cisnieniowa) zwiększając cisnienie zwiększamy udzwig . ktoś moglby powiedziec po co to dociazenie przeciez to samo mozna zrobic w pozycji podnoszenie mic bardziej mylnego jesli by pracować w pozycji podnoszenie dlurzszy czas mocno zagrzewa sie olej moglby sie nawet zagotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zamiast cudować w nieskończoność z podkładkami proponuję na wiertarce stołowe zrobić nowe osadzenie i dać nową kulkę, wtedy będzie szczelne, i uważać na tą śrubę - kiedyś ją zerwałem to nigdzie jej kupić nie mogłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czego tu nierozumiesz regulacji cisnienia jak w każdym ukladzie hydraulicznym im ono większe tym większy udźwig tylko w tym przypadku w konkretnym obiegu . "dociazania "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

a fabrycznie ile jest podkładek podłożonych?? u mnie nigdy nie ruszane to a pompa głośno chodzi to nie wiem ale pewnie już trzeba wymieniać pompę


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Która firma z Tucholi najlepiej regeneruje rozdzielacze bo znalazłem chyba ze trzy [rozdzielacz do c 330 ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radoslav    6

Kiedyś dzwoniłem do firmy Hydro-Dział z tucholi, odebrał jakis facet furiat. Podejście żenujące, tylko krytykować potrafi. Nie polecam, ale jak naprawia nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

Pompa zimową porą może hałasować z powodu gęstego oleju. Co do rozdzielacza najlepiej zmierzyć ciśnienie jak nowy to ma być ok 110 podczas podkładania pod zawór nie należy przesadzić u mnie potrafiło zrywać klin na pompie po założeniu pompy wzmacnianej na rozdzielaczu głównym ustawione na 135 a od tura 120 i wszystko śmiga jak należy. Sam koszt regeneracji rozdzielacza nie mały nowego też ale przy nowym przynajmniej mamy pewność że ileś czasu wytrzyma osobiście kupiłem 5 lat temu nowy i nie żałuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Pompa chodziła głośno jak było ciepło


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksch    2

Witam w sobotę wymieniłem pompę hydrauliczną dawała 120 atm przy 2500obr/min okazało się że jest pęknięta obudowa nową ustawiłem na 120 atm przy 800 obr/min na zimnym oleju nie wiem czy nie za wysoko proszę o opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ustawiasz  ciśnienie , przy jakich obrotach  jest osiągane  - to  zalezy  od  sprawności  pompy i  całego układu , gęstości oleju itp .

Nowa  pompa  , zimny olej  - to i przy małych obrotach  osiąga , co  wcale nie  znaczy, że przy  wyższych obrotach  ciśnienie  będzie większe 

Powinno się ustawiać  na  ciepłym oleju.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Panowie czy o was przy włączeniu pompy czuć lekkie obciążenie po silniku?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

niewyczuwalne, czyli można powiedzieć zerowe


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

U mnie delikatnie czuć to


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Witam. Posiadam C 335 M dziś zakupiłem pompę, oryginalna chodzi od 89r a ciągnik sporo pracuje z podnośnikiem przewracarki, zgrabiarki, podorywka, pięlęgnacja itp. oraz ciężki siewnik 3m, postanowiłem wymienić pompę, założyłem dziś jutro wymienię jeszcze uszczelnienia na tłoku (były wymieniane jakieś 8-9 lat temu i składam. Jestem ciekaw jak będzie z podnoszeniem czy się poprawi, siewnik z 150kg ziarna było ciężko podnieść na gorącym oleju oczywiście czy rotacyjną 1,65m, rozdzielacz nie wpływa na siłę podnoszenia?

 

Jak regulujecie ciśnienie robocze pompy?

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

zobaczę jak poskładam, znaczy pewnie dopiero się przekonam jak się dobrze zagrzeje np. przy rozsiewaczu może w tym tygodniu, będziemy kombinować dalej bo głównie chodzi mi o to żeby chociaż z 200 kg ziarna + siewnik 3m udało się podnieść na względnie niskich obrotach tj. ok. 1000


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sprawdzic cisnienie jakie wytwarza pompa manometrem. Ten manometr wpina sie np w wyjscie na rozdzielacz na blotniku? Od jakiegos czasu powoli podnosi podnosnik filter czysty jest podejzewam rozdzielacz bo jest z 78 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Mój rozdzielacz jest z 75 i mial jeszcze fabryczne plomby i ma sie super, mechanik mi go wyczyscil, zmienione główne uszczelniacze sprężynę na głównym ciegle bo pekla i dzwignie bo juz kulka byla wyrobiona i teraz dziala super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez wymieniałem sprezyne bo pekla pompe wymienialem pare lat temu. Musze wpiac manometr ale u mnie nie ma rozdzielacza na blotniku . Ten manometr wkrecic na wyjsciu z rozdzielacza na hydraulike zewnetrzna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Witam, mam problem z podnoszeniem w c-330 przy ustawieniu wajchy w pozycję do podnoszenia tura (pozycja środkowa na rozdzielaczu) podnosi się jednocześnie i tur i tylny podnośnik dodatkowo nie wiem czy to ma znaczenie ale to drugi problem tur się zapowietrza I nie wiem co może być tego przyczyną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj