Polecane posty

mechanik osłuchał traktor i stwierdził że rozwaliło przewód doprowadzający olej do pompy albo kolanko w pompie jednak on nie chce wymienic i mam pytanie czy przewud doprowadzający olej do pompy można wymienic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uriel7    0

A gdzie jest ten filtr oleju po prawej stronie kolo pesalu gazu?

Tak zgadza się przypomina trochę puszkę konserwy ,aby go wyciągnąć trzeba zdjąć pierścień zabezpieczający wewnętrzny ,czasami przyssie filtr do korpusu i ciężko go wyciągnąć ale trochę siły i cierpliwości-pomaga ruszanie na boki-po wyjęciu wypłukać w oleju napędowym .Jeżeli ktoś ma jakikolwiek problem z podnośnikiem powinien zacząć od czyszczenia tego filtra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie może wy macie jakiś pomysł bo ja się spotkałem pierwszy raz z takim czyms.Ciągnik jak jest zimno rano i odpale to wyje pompa i słabo dzwiga , jak sie ciagnik rozgrzeje to wszystko ustaje dzwiga szybko i wszystko pracuje cicho.Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Sprawa wyglada nastepujaco. Kupilem nowa pompe zalozylem i podnosi wszystko co lzejsze (agregat, talerzowke, opryskiwacz sadowniczy wypelniony woda) bez ploblemu na obrotach 600. Byl wymieniany takze cylinder i pierscienie, ale opada czyli co winny rozdzielacz? Przed wymiana tez opadalo. Druga kwestia wczoraj nawalilem kamieni na taka platforme zaczepiana do 3 punktu i nie chcial podniesc ani centymetra w gore w czym moze lezec problem?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toobek    57

Pompa nie ma nic wspólnego z tym, że opada. Co do opadania to niestety kupienie dziś dobrze spasowanego zestawu tłok, cylinder, pierścienie graniczy z cudem (o ile to w ogóle możliwe). Było to dokładnie poruszone w tym temacie. Sprawdź zawór przeciążeniowy w rozdzielaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

On też do opadania nic nie ma przynajmniej w tym ciągniku. Jak wspomniałeś komplet tłok/cylinder.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Nie chce bodniesc czegos strasznie ciezkiego. A przez rozdzielacz nie moze opadac skoro na starym cylindrze i tloku tez opadalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czemu jak ciągnik jest zimny olej gęsty to łatwiej ma podnieść ? A jak już ciągnik się solidnie rozgrzeje to do pełnego podnoszenia musi się sporo namęczyć. Jakie mogą być przyczyny pompa cylinder i pierścienie zmienione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Dlaczego? - ponieważ olej jest gęsty i uszczelnia wszelkie szczeliny i nieszczelności.

Po rozgrzaniu olej szczególnie gorszej jakości (a taki stosuje większość rolników) zamienia swoją konsystencję na bardziej płynną (woda) co sprawia, że łatwiej przedostaje się przez wszelkie nieszczelności układu. Druga sprawa im bardziej olej rozgrzeje się (im wyższa temperatura) tym bardziej rozszerza się, czyli jest go więcej - a skutkuje to tym, że podczas podnoszenia jest bardziej podatny na ściskanie.

 

Jeśli założyć, że prawidłowo ułożyłeś pierścienie na tłoku, oraz kupiłeś dobry zestaw to winę za opadanie ponosi rozdzielacz.

Jeśli wymieniłeś pompę, cylinder, tłok z pierścieniami oraz prawidłowo wszystko poskładałeś (podkładki, oringi) a także sprawdziłeś stan filtra to do poprawnego podnoszenia pozostaje tylko zawór przelewowy do sprawdzenia.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

rozdzielacz jest na pewno do wymiany bo opada. Tylko nie wiem dlaczego na pedale od blokady kół i w jego okolicach jest olej który wydaje mi się że kapie ze spodu rozdzielacza tu gdzie jest ta dźwignia.

Zawór przelewowy czyli tam gdzie jest sprężynka z podkładkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeżeli będziesz kupował nowy rozdzielacz to będzie on kompletny, czyli także z zaworem przelewowym. Jednakże możesz sprawdzić, w jakim stanie masz obecny (tak to ten ze sprężynką).


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

siedząc na ciągniku znajduje się on po lewej stronie rozdzielacza? Pewnie tak na oko nie da rady ustawić ciśnienia? Najlepiej byłoby podłączyć coś do wyjścia hydraulicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Na oko nie radzę, koniecznie na zegar.

Ciśnienie nominalne 11 MPa (max: 13,5 MPa).


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

A jest możliwe że przez rozdzielacz może słabo podnosić skoro jest mokry tam gdzie ta gałka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie ma co gdybać. Może i może, ale na pewno przecieki świadczą o zużyciu uszczelek rozdzielacza.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

niestety musze cię zmartwić ta konstrukcja już tak ma ja wywaliłem rozdzielacz pod siedzeniem na rzecz zwyklego rozdzielacza, ale jeszcze nie patrzyłem czy opada.


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Witam ja problem mam taki iż kupiłem nową pompę podnośnika, sprawowala sie bardzo dobrze po roku zaczela slabiej podnosić trzeba bylo gazować, oczywiście przy pompie wymiana oliwy filtra, i mycie brudu z dna. Okazało sie ze wypchlo jeden z dwóch oringow, po wymianie spowrotem dobrze po podniesieniu na max aż silnik ptzysiadal, teraz znów to samo po podniesieniu na maxa silnik nie przysiada licho podnosi, do wymiany mam wajchę od podnoszenia wyrobila sie kulka, i nieraz nie odbijalo to, rozdzielacz nigdy nie ruszamy jeszcze. Na plombach dobrej pory tlok tez nie ruszamy chodz po rozgrzaniu oleju zaczyna troche opuszczać, od czego zaczac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj