Polecane posty

losktos    356

jak podniesie to trzyma w miarę czy opuszcza?

trzyma dobrze. Przyjrzałem się dzisiaj dokładniej i widać ewidentnie że nawet przy połowie orpsykiwacza nie podnosi tak jak powinien, W wolnej chwili wymienie pompe


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Zanim  wymienisz  pompę-  sprawdź  oringi pod  tylnym  deklem 

mówisz o deklu przy cylindrze?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Kolego trochę dedukcji  :P jak byś miał uszkodzony oring przy cylindrze to by podnośnik opadał po podniesieniu.

A jak masz problem z podnoszeniem to pompa i pod tylnym deklem pompy masz dwa oringi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13
Napisano (edytowany)

witam
Od kilku miesiecy slabo i wolno podnosni (nawet przy wysokich obrotach) oraz szybko opada podnosnik w c330. Pierwsze podejrzenia padły na rozdzielacz który był już wyrobiony. Wymieniłem go na inny rozdzielacz który leżał w garażu od drugiego ciągnika. O dziwo po założeniu ciągnik bez problemu podnosil pełen siewnik zboża lecz po dwóch dniach znów przestał działać. Więc znowu pomyślałem że to wina starego zmienionego rozdzielacza. Dlatego teraz kupiłem regenerowany rozdzielacz lecz po jego założeniu nic nie uległo poprawie. Nastepnie postanowiłem wymienić tłok, cylinder i oring w siłowniku. Lecz podnośnik nadal źle podnosi i szybko opuszcza. Dodam, że pompa wymieniana była 2 lata temu. Filtr jest czysty. Co może być powodem tych problemów. Może jednak pompa jest do wymiany? 

Jeszcze jedno, gdy ciagnik jest właczony wajcha od włączania i wyłączania pompy cały czas sie rusza (milimetrowe ruchy to przodu i do tyłu) czy to jest normalne ?

post-129072-0-78294700-1430505235_thumb.jpgpost-129072-0-95273500-1430505247_thumb.jpgpost-129072-0-79717700-1430505260_thumb.jpg

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2m    1

To, że szybko opada to całkiem normalne. Ale jeżeli sam opada, nawet gdy wajcha nie jest w pozycji "opuszczanie" no to tłok w podnośniku trzeba by wymienić. Z tego co pamiętam to tam nie ma oringa, tylko 4 pierścienie metalowe...

Sprawdź jeszcze raz filtr. Miałem podobny przypadek. Ciapek sąsiada nie podnosił, wyczyściłem filtr, podnosił, potem za 2 dni znowu nie podnosił. Zalał nowy olej, kupił nowy filtr. Podnosił jeden dzień. No to sąsiad kupił nowy rozdzielacz. Najpierw podnosił. Potem nie. Okazało się że filtr znowu się zapchał, mimo że wbrew pozorom nowy olej był zalany. Także polecam jeszcze raz sprawdzić filtr. Na dodatek okazało się, że przewody olejowe skręcane przez "wiejskiego mechanika" nie były wcale dokręcone.

Co do ruchów wajchy: jeżeli rusza się, gdy jest załączona pompa, może to wskazywać na wyrobione frezy na wałku wychodzącym ze skrzyni, na wyrobione zęby na kole przesuwnym lub też na którymś z kole z nim współpracującym. Może też być to kulka pod kołem przesuwnym.

Także przyczyn jest wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Pompa nie ma NIC wspólnego z opadaniem podnośnika.

Za opadanie odpowiada rozdzielacz, i nieszczelność pomiędzy tłokiem z pierścieniami a cylindrem. Skoro faktycznie wymieniłeś to co napisałeś to pozostaje tylko wadliwe dopasowanie części lub złe rozmieszczenie pierścieni na tłoku. Tylko to.

Z tych zdjęć trudno wywnioskować, czy faktycznie wymieniałeś rozdzielacz.

Sprawdź, jakie masz ciśnienie w układzie. Jeśli słabo podnosi pozostaje jeszcze zawór bezpieczeństwa, należałoby przeczyścić go i ustawić ciśnienie na nim.

Co do wajhy - podnieś plecak i będziesz wiedział co jest nie tak.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

co do tłoka i cylindra to jak one musza być dopasowane? Podobno tlok w cylindrze musi sie ledwo co poruszac. patrzyłem w roznych sklepach i żaden nie był dobrze spasowany. Wybrałem ten ktory był ciasniej dopasowany ( po położeniu na blat powoli opadal ). Jak to musi byc dopasowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Dokładnie po założeniu pierścieni na tłok powinien on poruszać się dość ciężko w cylindrze. Bardzo ważne jest odpowiednie założenie pierścieni na tłoku a mianowicie łączenie każdego z 4 pierścieni nie może pokrywać się ze sobą, lecz powinno być przesunięte względem siebie o więcej niż 900.

Jeśli chodzi o spasowanie części to szczególnie chodzi tu o pierścienie. Pojedynczy pierścień po założeniu na tłok i ściśnięciu powinien się ze sobą złączyć i jednocześnie delikatnie wystawać poza średnicę samego tłoka.

Można kupić tłok od C335 z trzecim rowkiem lub przetoczyć w najbliższym zakładzie tokarskim.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonet21    1
Napisano (edytowany)

Połączone

 

 

Witam. W moim ursus c 330 zaczął szfankować podnośnik, a mianowicie nie chce podnosić np opryskiwacza zawieszanego z wodą nawet pustego nie chce zbytnio podnieść. Gdy na małych obrotach podnosze same ramiona ( nic nie jest przypięte z tyłu) to podnosi powoli a gdy sie na ramiona wejdzie to tak same opadają gdzieś z 10cm jakby na sprężynie były a jak się zejdzie to się same podnoszą te 10cm do góry. A jak opuszczam to tak szybko opadają jakby wgl oleju nie było. Olej jest w normie. Pierścionki na tłoku są dobre bo sprawdzałem w pompie są 2 dobre oringi a rodzielacz ma z 7 lat i nigdy nie był rozbierany ani nie było w nim grzebane. Co to może być za przyczyna?

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Wygląda na to że w układzie hydraulicznym jest powietrze i przez to jest efekt sprenżyny , pytanie tylko jak to powietrze się tam dostało - sprawdz filtr oleju przy skrzyni biegów ,jak filtr jest ok. i poziom oleju jest w normie to prawdopodobnie będziesz musiał zdejmować plecak i zobaczyć czy w środku nie pekł jakiś przewód olejowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonet21    1
Napisano (edytowany)

Wygląda na to że w układzie hydraulicznym jest powietrze i przez to jest efekt sprenżyny , pytanie tylko jak to powietrze się tam dostało - sprawdz filtr oleju przy skrzyni biegów ,jak filtr jest ok. i poziom oleju jest w normie to prawdopodobnie będziesz musiał zdejmować plecak i zobaczyć czy w środku nie pekł jakiś przewód olejowy .

Olej jest w normie a filtr był wymieniany na nowy i jest czysty jeśli przewód olejowy to jaki ?

Edytowano przez sonet21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Takie objawy pojawiły się bezpośrednio po wymianie oleju ?, jeśli tak to powiem ci że to jest norma że podnośnik działa jak na sprężynie ,ale po kilku ,kilkunastu razach podnoszenia i opuszczania u mnie zawsze wszystko wracało do normy to może i ty spróbuj podnieść i opuścić kilka razy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonet21    1

Nie wymieniałem oleju. Najpierw nie chciało podnosić np rozdrabniacza na małych obrotach a zawsze podnosił na małych obrotach, tylko podnosił jak się weszło na obroty ok 2tys więc wymieniliśmy oringi po deklem w pompie i od tamtej pory tak dziwnie "podnosi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Nie chcę cię wprowadzić w błąd ale ja na twoim miejscu kupiłbym drugą pompę i powinno być dobrze . Ja słyszałęm od kilku osób że wymiana tych oringów w pompie nic nie daje na dłuższą mete .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jeśli winą są tylko oringi, to jakim cudem pompa ma nie działać po ich wymianie? Albo coś jest źle złożone, że łapie powietrze, albo układ się jeszcze nie odpowietrzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus-23    122

przy nakładaniu dekla mógł porwać te oringi które uszczelniają rurkę wchodzącą w smok i ciągnie powietrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vectra16v    0

u mnie też tak było nowa pompa nowy rozdzielacz i nie podnosi

okazało sie że te oringi co są tam gdzie ta rurka wchodzi w smok były przerwane

dużo rozbierania a koszt 3,50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Co do mojego problemu z podnoszeniem i opadaniem problem zostal rozwiazany. Wina tkwila w pompie ktora byla już zuzyta oraz w pierscienach na czylindrze (chodz byly zalozone nowe) ktore niezbyt byly spasowane i po wymianie na drugie problem ustał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie gdzie się znajduje zawór przeciążeniowy hydrauliki   w  c 330  bo mam słabe ciśnienie oleju a pompę mam nową 

 


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Z lewej strony rozdzielacza masz dużą śrubę ktora trzeba odkręcić i tam znajduje sie sprezyna i podkladki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

mam pytanie gdzie się znajduje zawór przeciążeniowy hydrauliki   w  c 330  bo mam słabe ciśnienie oleju a pompę mam nową 

Pytanie czy masz stary rozdzielacz oryginalny czy już podmieniany. Jak stary tak jak kolega napisał po lewej stronie rozdzielacza odkręcasz korek jak nic nie kombinowane to masz tam plombę i podkładasz podkładki pod sprężynę. Jak nowszy rozdzielacz z Tucholi to w nich była już regulacja odkręcało się taki mały kapturek pełniący rolę przeciwnakrętki i śrubokrętem można było płynnie regulować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj