Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Mam taki problem, otóż po podczepieniu kombajnu ziemniaczanego do trzydziestki bardzo słabo podnosi rozdzielacz na błotniku, to znaczy raz podniesie raz nie, czasami podniesie na wolnych obrotach a czasami mimo dużych obrotów nie podnosi. Tylny układ zawieszenia podnosi bardzo dobrze. Mam z związku z tym pytanie czego może być to wina, czy rozdzielacza na błotniku czy też może być za słabe ciśnienie oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk82    1

Jeżeli podnośnik pracuje bez zarzutu to przyczyna leży po stronie rozdzielacza na błotniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna sprawa, kiedy mam opuszczony tuz i chcę podnieść kombajn rozdzielaczem na błotniku to się nie da, ale gdy podnoszę tuz do góry to kombajn na tłoku również się podnosi. A może to wina tłoku w kombajnie, chociaż jak odkręciłem tą śrubkę co jest na tłoku i chciałem podnieść to olej leciał mocnym strumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam mam problem z podnośnikiem a mianowicie jak chcę podnieść np .opryskiwacz to najpiere opada a potem powoli podnosi a czasem nie mgę przesunąć dzwigni w rozdzielaczu muszę szarpnąć  dzięki za podpowiedzi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Santus    0

siem mam pytanie bo znajomy ojca cos mowil ze jak wymienial cos przy podnosniku dal przewod jakis bezposrednio do skrzyni i podnosi podnosnik jak glupi jaka to moze byc modyfikacja bo bardzo mnie to zaciekawilo  [nie pytalem o sczegoly bo bylem zajety robieniem remontu ciapka] ?? :huh:

 

 
 
 
 
Edytowano przez Santus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Santus    0

tak powiedzial nie przeslyszalem sie dlatego sie pytam czy jest cos takiego mozliwe czy idzie cos ominac czy co ?

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie  ma  jak  tam  nic  pominąć  pompa  ssie   ze  skrzyni  , ciśnieniowy  przewód  z  pompy  wchodzi  do  rozdzielacza  i tyle  nie  ma  takiej opcji . 

Musiałeś  coś  źle  zrozumiec ,   moze  chodziło  mu  zewnętrzną  hydraulikę  że  podpiął się  bezpośrednio  z  rozdzielacza  ,  pomijając  ten dodatkowy   rozdzielacz  na  błotniku .

W  sterowaniu  podnośnikiem  nie  da  się  niczego  pominąć 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Da się jeżeli ma plecak z C-328, tam jest osobny zbiornik na olej do pompy hydrauliki ('zawieszony' za pompą). Trzeba by więc było doprecyzować o jaki model ciągnika chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

No i  co  tam  możesz  pominąć? możesz  jedynie  zasilić  pompę  ze  skrzyni  , zamiast  z tej specjalnej miski  , zmieni  to tyle że  pompa  może  zassac wiecej opiłków  i nic  więcej 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Witam, jakiej pojemnosci zalozyc oddzielny zbiornik na olej hydrauliczny aby starczylo np. na wywrot przyczep?? Mowie oczywiscie c330 :)

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

No i  co  tam  możesz  pominąć? możesz  jedynie  zasilić  pompę  ze  skrzyni  , zamiast  z tej specjalnej miski  , zmieni  to tyle że  pompa  może  zassac wiecej opiłków  i nic  więcej 

 

Możesz właśnie pominąć tę miskę i o to w tej całej "modyfikacji" podanej przez @Santus pewnie chodziło. Ja bym tego nigdy nie zmienił, bo to ulepszenie jest bez sensu, choćby z podanego przez Ciebie powodu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podol21    0

witam. mam pytanie. Który przewod od hydrauliki jest zasilajacy a ktory powrotny od rozdzielacza błotnikowego. chodzi mi o te przewody co wychodza z rozdzielacza pod siedzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podol21    0

na jakim cisnieniu moze pracowac zeliwna wzmocniona pompa z hydrotoru


na jakim cisnieniu moze pracowac zeliwna wzmocniona pompa z hydrotoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

obawiam  się że  to kiepski pomysł , wydajność  będzie  bardzo  mała.

Co  chcesz  tym  napędzać  ?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Pielnik do truskawek tam duże obroty są nie potrzebne.

 

Polskie znaki...

Pozdrawiam kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To  na  moje  oko trzeba  zamontować  rozdzielacz  2  sekcyjny  do  hydrauliki  zewnętrznej .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do napędu silnika hydraulicznego możesz użyć tego rozdzielacza co jest pod siedzeniem tylko będziesz go musiał stale trzymać i nie będziesz miał możliwości podnoszenia TUZ-a w czasie pracy silników. Silniki napędzasz szeregowo podłączając przewody w każdym odwrotnie wtedy będą się kręciły  w przeciwnym kierunku. Będziesz musiał też dorobić swobodny spływ oleju do skrzyni biegów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj