Polecane posty

balcerek1    92

Złe połączenie rozdzielacza z pompą czyli brak oringa a jak jest to rozdzielacz walnięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Ma ktoś na zbyciu nie używany rozdzielacz do podnośnika ciągnika C-335?

Jak coś to informacje na PW.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomiuk123    123

Mam taki problem zmnienilem pompe na wzmacnianą zeliwną i przy obrotach 800 na minute nie chce mi podniesc nawet ramy tur ja dam gazy to wszystko jest git . Comoze byc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardock    6

Jak układ jest sprawny, to udźwig zależy tylko od ciśnienia i średnicy tłoka siłownika. Ciśnienie reguluje zawór. We fabryce na zwykłej pompie ustawiali pewną wartość, bodajże 125 bar, bo tyle mniej więcej wytrzymywała pompa. Oczywiście przez jakiś czas popracuje przy wyższym ciśnieniu ale to jest juz na własną odpowiedzialność. Jak założysz mocniejszą pompę, możesz ustawić takie ciśnienie, jakie wytrzyma pompa i reszta układu, np. w aluminiowych zdaje się 200. Wtedy też teoretyczny udźwig zwiększy Ci się o 60%... Tak więc, udźwig zależy od ustawienia zaworu. Aha, zanim ktoś powie: a ja wymieniłem pompę i udźwig się zwiększył. Odpowiadam: nie, to nie udźwig się zwiększył tylko zużyta pompa nie dawała takiego ciśnienia, które otworzyło by zawór.

 

Kolego wyżej, sprawdź, czy nowa pompa "docierając się" nie posiała jakimś opiłkiem, który może blokuje zawór. Dajesz gazu, viśnienie wzrasta i zawór się dopiero domyka. Albo pompa uszkodzona. Dziwny objaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antekk    0

Olej w normie. Czyli rozdzielacz który wymieniem jest popsuty ? A dodam, że jak podłącze tura to już podnośnik nie podnosi w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Lużne połaczenia kolanek przy pompie, wyrobione uszczelnienia pompy, nieszczelność przy filtrze hydraulicznym lub zanieczyszczenia na drodze oleju do pompy, niewłaściwy montaż.

Jak ustawiłeś wykorbienie przy rozdzielaczu( w strone góry czy w strone dołu)?

Obstawiam że uszczelnienia pompy dokonały żywota.

Masz może stary rozdzielacz na zbyciu?

Edytowano przez MasterRoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomiuk123    123

No nie wiem pompa na wiosne zmnieniana jak dam gazu to jest wszystko w porzadku bele kiszinki na pelnych obrotach podnie sie powieaz zalozylem wzmacniane silowniki dodam ze jak ze chyba dzies dostaje sie powietrze poniewaz rozdzielacz syczy przy robocie moze byc żle załozona pompa prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moja odpowiedź jest taka: najpierw naucz się pisać po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No właśnie. Bo oczy bolą. A potem zmierz ciśnienie jakie jest na wyjściu na siłownik. Na moje oko to masz gdzieś wyciek i nie jest powiedziane że to pompa.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomiuk123    123

Moja odpowiedź jest taka: najpierw naucz się pisać po polsku.

Sorry mam dyslekcje i moge gdzies popelnic bład kazdy czlowiek moze chyba nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak nie wywaliło ci oringa na połączeniu cylindra z plecakiem to pewnie rozdzielacz do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
...ponieważ c330 opuszczał mi maszyny i wymieniłem oringi na pompie, cylinder, tłok z pierścieniami i po podczepieniu glebogryzarki podnośnik opuszcza. Co może być tego przyczyną ? Dodam że podnośnik na wolnych obrotach podnosi ładnie. Proszę o radę :) Z góry dziękuję !

My wymieniliśmy tłok, cylinder z pierścieniami i parę innych rzeczy i też zostawioną maszynę na parę godzin opuszcza.

Nie robiliśmy rozdzielacza i nie wiem czy on nie jest winien opuszczaniu. Tylko gdzie teraz dobrze robią rozdzielacze to jest pytanie ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max696    9

Lisek66

Za opuszczanie w c330 winne mogą być dwie rzeczy, cylinder i rozdzielacz. Tańszy w naprawie będzie cylinder wiec zacznij od niego.

U mnie po wymianie cylindra i tłoka nadal opuszcza i winny jest za to właśnie rozdzielacz(na rozgrzanym oleju opuści kosiarkę osę w ok 10min) ale po 37 letnim rozdzielaczu nie oczekuje cudów:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

Czy wyłączenie pompy hydraulicznej wajchą obok włączania WOM spowoduje niewielki wzrost mocy na kołach, bo nie będzie musiało napędzać pompy ? Czy pompa hydrauliki pracuje cały czas jak nie jest wyłączona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Jakiś tam wzrost na pewno będzie, lecz raczej nie odczujesz go. Jak nie jest potrzebny to pompę lepiej wyłączać-lepiej dla pompy, dla oleju i poniekąd dla kieszeni-paliwo. A pompa pracuje tylko wtedy gdy ją włączysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adhock    2

Witajcie,

 

Chciałbym się zabrać za remont podnośnika w moim ciapku. Po 40 latach użytkowania już bidula odmawia posłuszeństwa :) . Powiedzcie mi proszę jakie podstawowe rzeczy trzeba w nim wymienić, względnie oddać do regeneracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Rozdzielacz pod siedzeniem. lepiej do regeneracji ale jak się znasz to możesz sam zregenerować.

A wymieniać to : pompę hydrauliczną,tłok uszczelniacze tłoka cylinder i to wszystko.

I jeszcze zregenerować rozdzielacz na błotniku.

Edytowano przez denis667

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max696    9

@denis667

Możesz powiedzieć jak zregenerować rozdzielacz pod siedzeniem, bo pierwszy raz słyszę aby samemu można było to zrobić, bez odpowiedniego sprzetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max696    9

Wymiana uszczelniaczy nic nie da, bo główną role tam ma tłok z frezowanymi rowkami który porusza się w korpusie rozdzielacza, a regeneracja prawdopodobnie polega na tym że korpus zostaje rozwiercony, i jest robiony nowy tłok, przynajmniej tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

W sklepie oddajesz stary i bierzesz po regeneracji. Kosztuje coś połowę nowego, nowy około 600zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj