Polecane posty

wasil10    0

Właśnie czytam wszystko od jakiegoąś czasu. a są jakieś zestawy naprawcze do rozdzielaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Mam takie pytanie od pewnego czasu zaczyna sie pienić olej w skrzyni biegów, w wakacje mógł sie troche wymieszać olej ( pożyczanie innym maszyn) czy to będzie tego przyczyna czy jest jakiś sposób żeby olej sie sam od siebie pienił ale to chyba mało prawdopodobne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cola92    2

na pewno się oleje pomienszały i dla tego się pieni też tak miałem

Edytowano przez cola92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

miałem tak samo z w swojej emce na rozgrzanym oleju nie chciała prawie nic podnosić a najciężej miała z glebogryzarką wymieniłem pompę i od tej pory podnosi nie zależnie czy olej jest zimny czy ciepły i nie opada jej aż tak szybko podnośnik

a z tymi podkładkami na zaworze uważał bym bo za duża ilość może coś rozwalić , uszczelniacze do rozdzielacza dostaniesz w agromie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasil10    0

Ale kurcze pompa dwuletnia i już by siadła? a była z tych lepszych

Edytowano przez wasil10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jak problem jest jednocześnie na tylnym TUZ jak i turze to najprędzej pompa.

A jak z trzymaniem maszyn zawieszonych? Jak podnośnik(TUZ) jak i tur nie opadają same to nie masz co uszczelniać.

Sprawdź ciśnienie w układzie na zimnym jak i ciepłym oleju. Z wpiętym manometrem dokonaj regulacji ciśnienia na zworze przeciążeniowym-bezpieczeństwa.

Jak nie pomoże, pompę rozbierz może o-ringi zjadła. Wymienisz będzie jeszcze działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasil10    0

czyli mam rozebrać pompę i sprawdzic oringi? i wymienić...

 

Tur nie opada. jedynie tył jak jest bardzo rozgrzany olej to popuszcza. jest taki problem że latem słabiutko podnosi. a kiedyś woziłem piach i coś mi strzeliło że raptownie zaczęło źle podnosić i od tamtej pory jest gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Dostań się do pompy. Najpierw oceń jak wyglądają połączenia. Rurka miedzy pompa a rozdzielaczem, może być pęknięta i będzie uciekać olej i już będzie słabe ciśnienie i objawy słabej pompy.

Potem dopiero bierz się za samą pompę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasil10    0

Spróbuję tak zrobić.. ewentualnie będę pytał.... i dam znać co i jak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Na uszkodzony przewód nie miała by wielkiego wpływu temperatura. Nie napisałeś kiedy był olej zmieniany, bo ciekawe jest to iż na zimnym podnośnik nie opada a na ciepłym opada.... Aczkolwiek zaglądanie do pompy Cie nie minie skoro pisałeś że nagle zaczęło się tak robić. Jeżeli wywaliło ci oring w pompie to możliwe że masz zawór podkręcony za bardzo.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasil10    0

dziś włożyłem podkładki pod tą srubę od zaworu w rozdzielaczu i wydaje mi się żwawszy a na niskich bardzo obrotach prawie zgasł czyli pompa dobra tak?

 

olej był wymieniany w tamtym roku a tato mówił że od nowości to to nie był diabeł w podnoszeniu. to może faktycznie ten rzdzielacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

a może po intensywnym myciu jesiennym woda dostała się przez lewarek biegów i to by dopomogło :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

w 330 jeśli hydraulika jest niepewna do końca a sporadycznie lub często lecz z głową ,trzeba użyć podnośnika najtaniej i najszybciej jest przesunąć wieszaki ku tyłowi robiąc trzeci otwór w ramieniu na którym zamocowana jest belka polowa. o 20cm wystarczy w ten sposób zwiększy się udżwig o ok 30 procent bez szkody dla ciagnika.10 lat a nic się nie dzieje szkodliwego . bez dodatkowych 150 kg na przodzie bywa się astronomem :D a co do gumy to święte słowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

niby tak, efektem przesunięcia wieszaków do tyłu jest zwiększony udźwig ale za to podnośnik nie podnosi za wysoko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

takie zwiększenie udźwigu spowoduje zmniejszenie skoku na końcu TUZ-a więc po regulacji aby na dole było dobrze to w górze będzie niżej niż fabrycznie


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

niestety coś za coś ,osobiście naspawałem na górę ramion takie m nie wiercąc otwarów i w moim przypadku było to rozwiązanie optymalne, wcześniej oparte na przemyśleniu do czego będę Ambrozję podpinał .

Oczywiście w m są otwory, zakres podnoszenia jest zadowalający choć minimalnie wolniejszy ,a przy podnoszeniu i pracy np przetrzasacza felly TH 520 spokojnie hydraulika sobie radzi,choć to prawie 600 kg kawałek za pojazdem.

Jazda podniesioną przy predkości na zakręcie najlepiej jak jest trochę ślisko może być niezapomnianym doświadczeniem :D :blink: :wacko: :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

wtedy skręcasz jak w DT hamując jedną stronę :D


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusik1986    0

Witam wszystkich ja właśnie też maiłem problemy z podnośnikiem w ursusie c-330 m. Postanowiłem poczytać i z waszych propozycji tak zrobiłem. Wymieniłem uszczelniacze na pompie ale ciśnienie przy obrotach 2000 było zaledwie 90 więc postanowiłem podłożyć podkładkę w zaworze i teraz przy 2000 obrotów mam ciśnienie 110 niby powinno być 130 ale przy tym nawet agregat 2,8 podnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

Wymienilem pompe na nowa i jest problem ...otoż odkrecilem przewod ktory idzie z pompy do rozdzielacza tu u góry przy samym rozdzielaczu i daje powietrze troszke oleju a reszta powietrze, strzela wszystkiego wogole oleju jakos nie daje czego to moze byc wina...oring tam w korpusie skrzyni wyglada mozliwie ten co sztucerek od pompy wchodzi i niewiem co k***a jest.....pomóżcie...

 

Nie przesadzasz czasem z tym słownictwem? +1 punkt ostrzeżeń za wulgaryzmy

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Jedyne możliwości to zapchany filtr lub to że nie trafiłeś zakładając dekiel i oring rozwaliło, bo olej w skrzyni to rozumiem jest :P


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

filtr myty ale byl czysty a oring caly jest moze troszke juz zurzyty ale caly nie przerwany......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

Problem rozwiazany ...wymienilem te 2 oringi w korpusie i jest git..........

temat do zamkniecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj