Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Klepk995    171

pomysł miałeś bardzo dobry też tak zrobię jak będę miał czas , szkoda że wcześniej się o tym nie dowiedziałem

CIAPEK1981    7

Witam nie znalazłem podobnego tematu więc dołączam się do tego a mianowicie: po co w ursusie C-330 jest zamocowany łańcuch od lewego dolnego cięgna podnośnika (laszy) i można go zahaczyć za hak przykręcony na 2 śruby M10 do pokrywy podnośnika. Czy ten łańcuch zabezpiecza przed opadanie ramion podnośnika z zaczepioną maszyną rolniczą. Bo po 12 latach użytkowania podnośnik przy moim ciapku zaczął opadać a przy opryskiwaczu ważne jest utrzymanie stałej wysokości i tak myślałem jakby na łańcuchu opryskiwacz zawiesił tylko czy łańcuch i hak wytrzyma. Opryskiwacz 12 m 400 L. Nigdzie nie mogę znaleźć do czego ten łańcuch i hak służy więc pytam się użytkowników tego sprzętu.

Pozdrawiam

Junkers    42

Nie polecam wieszania takiego ciężaru na takim haczyczku i śrubeczkach którymi jest przykręcony. Mi wyrwało jedną śrubę ale nie pamiętam co wieszałem.

Jak chcesz coś uwiesić to zrób sobie tak jak mają rozsiewacze LEJ czyli łańcuchy od tych 2óch bolcy TUZa maszyny do mocowania śruby centralnej na ciągniku.

Wiadomość z agroFakt.pl

mtracz    71

Teoretycznie ten hak właśnie do tego służy, jak z jego wytrzymałością to nie mogę powiedzieć.

Dexus    0

Ile C330M da rade podnieśc bo moja ledwo co podnosila agregat co wazy 270kg

Junkers    42

Ile C330M da rade podnieśc bo moja ledwo co podnosila agregat co wazy 270kg

Tyle ile sobie ustawisz ciśnienia na zaworze, M-ka czy nie emka to nie ważne, w ogóle po co zadawać takie pytania...coś masz nie tak i tyle w temacie.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zaciął się któremuś z was rozdzielacz w " kaczorku" ???

przestał mi działać podnośnik i tur, a okazało się po operacji, że zacięła się sprężynka z kulką

Maniek101    102

Witam

Mam problem, jesten na etapie składania 30-stki i gdy wkładam tą dźwignię od rozłączania pompy cały czas przycina mi "oring" juz 5 razy próbowałem i za każdym po włożeniu widać kawałk odciętego oringa na zewnątrz, próbowałm juz wkręcać i tylko wbijać i nic cały czas tnie, oczywiście wcześniej wszystko smaruje olejem !. Dodam ze ta dźwignia właśnie od rozłączania pompy wychodzi i wchodzi b. ciężko bez młotka sie nie obędzie!. Zato z druga od włączenia wałka WOM żadnych problemów. Czy jeśli ta dźwignia wchodzi i wychodzi tak cięzko i zostawie ja na przyciętym oringu to będzie ok, nie pojawi sie wyciek ? ewentualnie jak próbować wkładać jeszcze raz żeby oring został cały ???

proszę o szybką odpowiedź !!

no panowie doradźcie coś bo jutro chciałbym to skonczyć !

mariuszd93    489

na przeciętym oringu to będzie ciekło napewno. może za gruby ten oring? sprawdz czy nie ma zarysowań w tym otworze jak są to oczyść

Maniek101    102
Napisano (edytowany)

oring dobry, ale jego tnie zaraz na początki jak zaczyna się chowac do bloku i zawsze odcina kawałek. A jak by spróbował go jakimś tępym śrubokrętem troche schowac i dopiero wsunąć ?

Edytowano przez Maniek101

bobytempelton    158

Pewnie chodzi ci o te dźwignie przy lewej nodze, poprostu pilnik czy szlifierka i sfazuj pod kątem koniec wałka dźwigni aby o-ring mógł wskoczyć, tak samo w kadłubie skrzyni, pilnik od piły i sfazuj ostre brzegi ;)

Stas25    1

Pompa hylmetu jest bardzo dobra "Pompa hydrauliczna Ursus C-330 wzmocniona, 30/42/37-129/2/w , 43/37-129/2 , PZ2-AS-20L" użytkuję ją od 3lat podnosi wszystko aż przód w górę unosi tyle że mam nakrętkę pod zaworem przelewowym tak zwanym bezpieczeństwa foliarkie podnosi bez problemu metal fachu. Użytkowana była w ładowaczu czołowym, bardzo dobrze się spisywała, podnosiła tonę granulatu w big bagu na samym wysięgniku ale jazda z tym workiem była beznadziejna.

Edytowano przez danielhaker
błędy

jackkk1988    7

Chciałem zapytac jak dostac sie do dzwigni sterowania od rozdzielacza pod siedzeniem. Chciałem ja wymienic bo jest wyrobiona oraz tą tuleje. Odkręciłem osłone w ktorej ona pracuje, ta na 4 sruby, ale nie moge sie dostac do kołka zabezpieczajacego tą dzwignie, zeby go wybic. Pomoze mi ktos? bardzo bym prosił. Wyszukałem sie ale nie znalazlem nic :(

Edytowano przez jackkk1988

Junkers    42

W tej tulei jest taka stalowa blacha, ona idealnie przylega do tej tulei wewnątrz, musisz wyjąć tą blachę, a później wysuwasz stalowy kołek z tej dźwigni. Bez wyjęcia tej blachy kołka nie wysuniesz.

pronarek80a    1

wiec oryginalnie ile powinno być tych podkładek u mnie były chyba 4, zakładam teraz nową pompę i zastanawiam sie ile zalozyc tych podkladek ?

SipmaZ224    59

Ilość podkładek jest różna u każdego, należy podpiąć manometr i wtedy dokładnie ustawiasz bo tak to można tylko tuleje zniszczyć lub nową pompę.

Julek    0

witam

mam problem z rozdzielaczem pod siedzeniem w trzydziestce, ostatnio wymieniłem pompę hydrauliczną na nową i rozdzielacz zaczął mi strasznie wyć, co może być przyczyną? dodam jeszcze że ciągnik jest obciążony samym działaniem pompy, wydaje się jak by nie było wolnego przelewu, może coś się przytkało? Proszę o szybką pomoc.

volvo    23

Mój kuzyn ma C330 z turem.Słabo podnosił więc postanowił wymienić pompę na aluminiową wzmacnianą z Hydrotoru.I tu zaczęły się problemy-ciągle powietrze w siłownikach,odpowietrzanie nie pomagało.Pompa poszła do reklamacji,rozdzielacz do sprawdzenia.Podobno dobry.Zamontował starą pompę-też z Hydrotoru

i podnosi jeszcze gorzej niż przed remontem.Naprawiał to zawiany zawsze mechanik.Mógł coś zrobić źle?

ukasz    58

może oring przy filtrze oleju był przycięty i tamtędy sobie powietrze zasysało

mam problem rok temu kupiłem nową pompę podnośnika wzmacnianą i od wiosny podnośnik robił się coraż słabszy, parę dni temu pojechałem pokładać ściernisko i na końcu już ledwo dźwigał na maksymalnych obrotach silnika co będzie do wymiany bo już sam nie wiem czy rozdzielacz czy pompa

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się