Polecane posty

daras77    1

U mnie kiedyś jak jeszcze miałem ciapka było podobnie zdarzało się że zdejmowałem dekiel trzy razy w tygodniu,wymieniałem pompy.Wymieniłem rozdzielacz i problem zniknął.Na bank masz walnięty rozdzielacz i raczej żadne '"regulacje" nic tam nie pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

dokładnie.-koszt nowy ponad 500zł -jak oddasz stary zaplacisz 260 zł ..sklep k/krakowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam a u mnie problem troche z innej beczki. Z rozdzielacza pod siedze niem w c 330 wymontowałem dźwignię podnoszenia i pouszczania żeby wymienić uszczelki bo kapał olej. Teraz mam problem z włożeniem tego spowrotem. Wszystko ładnie się składa tylko da sie wsunąc do pewnego momentu i dalej naewt nie drgnie. Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0221    0

witam wszystkich użytkowników forum, mam problem z podnośnikiem w mojej trzydziestce,często dzwignia podnośnika chodzi bardzo ciężko i nie chce przy tym podnośić oraz wydaje dźwięk jakby coś wyło (piszczało), po przełączeniu kilka razy w położenie opuszczania i dźwigania problem znika, ale za jakiś czas znowu sie pojawia, czym to może być spowodowane, traktor kupiłem kilka miesięcy temu, nie wiem czy była robiona pompa, siłownik... czy to wina rozdzielacza ? pomóżcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Polej mechanizm olejem. Jak jest już trochę zużyty i suchy to lubi się tak dziać. Przynajmniej ja miałem takie objawy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Kolego nie obawiaj się że to pompa czy siłownik, ja obstawiam właśnie na 99% rozdzielacz, on tam się przycina i nie przełącza, tak jak kolega mówił polej olejem, czy jakimś wd-40 i powinno pomóc. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Stojąc z prawej strony ciągnika masz ten ogranicznik od dźwigni z wcięciami. Wkręć te cztery małe śrubki na płaski śrubokręt i powinno pomóc.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

nie dopasowane gniazdo silownika w rozdzielaczu- ale jesli tak masz jest to oznaka ze masz wporzadku rozdzielacz :D)- smarujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem ponieważ moja trzydziestka nie podnosi. Wczoraj chyba wszystko zrobiłem i jest to samo. Co mam zrobić?? :)

Zrobiłem pierścienie na tłoku, wyczyściłem filtr, wyczyściłem także rozdzielacz i stwierdziłem że jest dobry. Wymieniłem simeryng i gumki w pompie. Stan oleju jest ok. Jak jest zimny to podnosi za***iście:D, i jak już podniesie to niby trzyma. Czy to jest wina pompy czy czegoś innego?? Oczekuje na odpowiedzi...

Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAATRYKK5    1

a może gdzieś ucieka przy rozdzielaczu albo przy pompie(nieszczelność)

A szybko złącze do wywrotu masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaniu    0

Witam ja w mojej 30 mam taki problem podnośnik opada i to już od dawna ale teraz w ogóle praktycznie nie podnosi. dziś podpiołem obsypnik i dźwignęło morzę 5 cm a w dodatku jedno ramie podnośnika (prawe patrząc od tyłu) spada praktycznie do ziemi i koło wałka leje sie płyn hydrauliczny dodam żę traktor z 67r co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Skoro jedno ramie Ci opada to masz frez na ramieniu i/lub wałku zjechany, jeżeli olej Ci spod ramienia wycieka to masz po prostu za wysoki jego poziom a tuleje masz już na pewno wytarte więc ucieka CI olej.Po roku produkcji oraz opisie podejrzewam że jest to 328, rok temu u siebie robiłem remont podnośnika i wałek plus tuleje pasują od 30 idealnie tylko jedno z ramion trzeba wymienić bo ma inną średnice otworu. Natomiast kwestia podnoszenia to może być pompa, pierścienie na cylindrze, oring między korpusem a cylindrem lub rozdzielacz. U mnie był to oring i rozdzielacz u Ciebie nie będziesz wiedział dopóki nie rozbierzesz.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaniu    0

ale nie leje mi sie z ramion tylko od wałka obrotowego tego co podłączasz np do kosiarki rozrzutnika nie z ramion a oleju jest właśnie mało bo wycieka tam tędy i nie wiem jak to naprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

a to źle zrozumiałem. przy WOM-ie skoro się leje to musisz wymienić dwa simeringi. przy nim tutaj masz rysunek jak to wyglada


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaniu    0

wymieniłem oringi w pompie ale to nie było to okazało się że to poszedł wał i "łoże" frez był zjechany praktycznie na zero przeskakiwało w dół a do góry już nie teraz po wymianie wału łożą tuleji oringów podnośnik elegancko działa teraz tylko dotrzeć i bd lux:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki20    2

Witam!

Szukałem coś na ten temat na forum ale ni udało mi się nic znaleść.Ale jeśli coś jest to mnie przekirujcie.

A mój problem jest następujący:

Od jakiegoś czasu podnośnik w mojej 30-stce kiepsko działa, tzn bardzo pomału podnosi no i nie trzyma za dobrze.

no i po przemyśleniach dzoszedłem do wniosku że to najprawdopodobniej rozdzielacz nawala, choć wymiana pompy tez by się przydała. No i moje pytanie jest takie czy sama wymiana pompy na nową wystarczy (w co wątpię) czy trzeba robić z rozdzielaczem, no i najważniejsze czy da się wogóle jakoś zregenerować rodzielacz i ile cos takiego mniej więcej kosztuje, bo muszę przyznać że ceny noego rozdzielacza troszkę mnie zszokowały. z góry dzięki za wszystko podpowiedzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sądzę aby wszystko chodziło jak należy trzeba wymienić pompę i cały podnośnik tzn rozdzielacz albo nowy lub po regeneracji i uszczelniacze w tłoku

po takim zabiegu powinien chodzić jak marzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotttrek    94

Rozdzielacz da się zregenerować za około 350zł, :D

I taki problem jeszcze mam, a mianowicie W swojej 330 zregenerowałem właśnie ten rozdzielacz, wymieniłem pompę na wzmacnianą, założyłem nowy cylinder wraz z tłokiem, na tłoku zamiast 2 mam 5 rowków, i nadal opuszcza.... Macie panowie co może być nie tak? Dodam że kupiłem dwa cylindry, i na jednym czy drugi, tak samo szybko podnośnik opada, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Mam takie pytanie trochę odchodzące od tematu a mianowicie u mnie wyrobiła się wajcha od podnoszenia i ma tak jakby luzy i moje pytanie jest takie czy przy regeneracji regenerują także tą wajchą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

A nie orientujesz się jakie to są koszta takiej wajchy? Ale to chyba samą rączkę się wstawia? Tak myślę ale może się mylę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

panowie a ja mam taki problem ze zalozylem nowa pompe i uszczelniacze na tloku i nadal nie moge podnosic nic ciezkiego nawet z sadzarka mam problemy co jest nie tak ? pompa za skaba ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj