Polecane posty

robert1004t    38

A jak dawno byl olej w skrzyni wymieniany? Obawiam sie ze raczej nie da sie inaczej sprawdzic jak tylko przez spuszczenie go jak nie bedzie mrozu. Chyba ze na bagnecie jaki ma kolor i konsystencje. Sprawdz tez filtr hydrauliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jeśli jest woda w układzie to będzie sie pienić nawet zrobi się kremowy osad ale to musi być jej sporo .Jeśli jednak olej jest stary to utracił swoje właściwości i też przymarznie, ale to raczej dziwne bo olej jest zawsze na dnie a woda wytrąca się na górze więc pompa ssie od dołu i nawet jak skrzynia wymiesza to powinno działać od początku jak jest uruchomiony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7955

ja mam tą aluminiową wzmocnioną, juz 5 lat, pod zaworem podkładka i daje radę nic się nie dzieje, a turem robie dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

My wymieniliśmy tłok, cylinder z pierścieniami i parę innych rzeczy i też zostawioną maszynę na parę godzin opuszcza.

Nie robiliśmy rozdzielacza i nie wiem czy on nie jest winien opuszczaniu. Tylko gdzie teraz dobrze robią rozdzielacze to jest pytanie ;)

 

no i odgrzebuję temat bo była chwila a i dałem rozdzielacz na wymianę do Tucholi i już założony, założyłem też eurozłącze aby zmierzyć ciśnienie/podpiąć wywrot.

Jak w cytacie - w zeszłym roku wymienione parę rzeczy, teraz rozdzielacz no i niestety ale opuszcza narzędzie na podnośniku.

Ciśnienie wyszło ponad 125 przy chyba 1500 obr., zmierzę dokładnie później (ciśnienie jest aby podnieść).

Czyżby uszczelnienia poszły przez zimę?

A może warto wyjąć cylinder i dotoczyć ekstra rowek na uszczelniacz?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ale jaki uszczelniacz? Gumowy szybko może się uszkodzić przez otworek upustowy w tulei. Ktoś na forum zakładał takowy i szlifował otworek by nie zacinał uszczelniacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

nie bardzo wiem czego szukać - uszczelnienia na tłoku lux.

Ten oring - trochę starawo wygląda, wymieniony, zobaczy się co to da.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

ja też stoje przed takim pomyslem by w c 330 zrobic tłok na gumowe uszczelniacze takie jak w c 360 .nie bedzie opuszczal jak oszalaly. wimienilem tuleje tłok i tak opuszcza przez te metalowe pierscionki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

siemka , mam dylemat jak sprawdzić rodzielacz podnośnika czy jest dobry . Pompa opada jak szalona , pare lat temu było wymieniane tłok  ,  pompa i teraz nie wiem co może być popsute ze opada . jakieś rady ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam kolego nigdy nie naprawiaj układu hydraulicznego oddzielnie każdy element tylko całosc ja zrobiłem komplet tzn nowa pompa regenerowany rozdzielacz przez tuchole i tłok olej filtr koszt 1300 zł z robotą oczywiście uszczelki iinne rzeczy  a tak to tu 100 tam 50 a efekt żaden ale każdy decyduje sam a jak opada saoczynnie to rozdzielacz  i pewnie tłok pompa odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Jezeli opada podnosnik pod obciazeniem mimo,ze dopiero co podnieslismy narzedzie to jest to rozdzielacz. Trzeba wykrecic i do regeneracji,albo nowy kupic.
Ja tak mialem. Im ciezsze narzedzie np. Opryskiwacz z 300l wody to nie moglem ujechac 200m,tak szybko opadal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toobek    57

Witam. Czy ktoś wymyślił może już jakiś patent na uszczelnienie tłoka w cylindrze w C-330? Przerabiałem już chyba wszystkie opcje i dalej opada. Dodam, że wszystko jest nowe pompa, rozdzielacz, oringi, tłok, pierścienie, cylinder niestety dzisiejsza jakość części pozostawia dużo do życzenia. Jeśli ktoś coś wymyślił to proszę o podpowiedź co i jak. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toobek    57

Witam
Wiem, że jest już problem opadającego podnośnika na forum poruszony ale nie znalazłem żadnej konkretnej odpowiedzi, porady która rozwiązała by problem. Utknąłem w miejscu jeśli chodzi o ten problem.
Wymieniłem rozdzielacz na nowy, pompa nowa, oringi nowe, zestawów cylinder- tłok próbowałem 3 komplety. Przetoczyłem tłok na dodatkowe 2 pierścienie nic to nie dało. Założyłem uczelniacz typu U i podnośnik trzymał bardzo dobrze dopóki się parę razy nie podniosło i opuściło wtedy otwory przelewowe w cylindrze zcinają uszczelniacze i wtedy lipa. Olej nowy hipol 6. Najlepszy efekt uzyskałem owijając rowki pod pierścieniami paroma warstwami taśmy teflonowej i dopiero na to pierścienie ale po jakimś czasie taą taśmę telfonową wypłukuje i nic. Dodam jeszcze że maszyny podpięte do hydrauliki zewnętrznej trzymają bardzo dobrze. A podnośnik przy rozgrzanym ojeju opuści glebogryzarkę z maksymalnego położenia na ziemię w nie całe 2 minuty. Nie oczekuję że ten podnośnik będzie trzymał tydzień ale przynajmniej te kilkanaście minut żeby potrzymał. Może ktoś miał taki problem i wie jak to poprawić lub zna rozwiązanie tego problemu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

W mojej galerii jest zdjęcie tłoka i tam jest wszystko napisane  ;) Nie będę się rozpisywał o tym kolejny raz  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

podnośnik c-330 po remoncie, nowy cylinder, tłok, pierścienie, oring pod deklem cylindra. Rozdzielacz i poma stara (aczkolwiek zmieniane kilka lat temu). Po złożeniu przy pełnym opryskiwaczu 400 l podniesienie możliwe jedynie na maksymalnych obrotach silnika, przy 1600-1800 brak reakcji. Przy ok. 200 l podnosi dobrze. Przed remontem było trochę lepiej (podnosił przy niższych obrotach, 1600-1800) z tym że opadał niemiłosiernie. Jakieś pomysły?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj