damianraki3

Stoll zgrabiarka karuzelowa problem

Polecane posty

damianraki3    12

Witam kolegów, mam problem z zgrabiarką jf stoll. Kupiłem ją w tamtym roku i zaraz po zakupie poszły zęby w przekładni a właściwie to sprzedawca sprzedał ją z wadą ukrytą. Za części powiedzieli mi ponad 4 tys. Dorobiłem atak ze stali i naspaliśmy zęby w drugim kole ale po zrobieniu 1 ha poleciały zęby na głównym kole. I myślę tak że może ktoś wie stalowy talerz z zębami o średnicy 32 cm po wierzchu z jakimś atakiem od jakiej maszyny albo samochodu. Te stare zęby bym z toczył albo z frezował (posiadam na warsztacie takie maszyny) i przykręcił nowy talerz. Tylko brakuję mi pomysłu skąd taki talerz. A może ma ktoś inny pomysł :)

Obok leży jeszcze koło od zgrabiarki claas ale za małe:)

 

post-18084-0-48617900-1392061305_thumb.jpg

post-18084-0-56111800-1392061318_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

C 360

 

 

Policz ile masz zebów

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianraki3    12

jutro policzę. tylko z c 360 wydaje mi się że atak będzie za duży żeby wstawić go w tą obudowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

bez oryginała się nie obędzie jak nie zamiennik to jeszcze doróbka ale takim sposobem jak ty robisz to na hektar akurat starczy poszukaj odpowiednie firmy co się tym zajmują bo bez odpowiedniego materiału i hartowania się nie obędzie koszt około 2/3 tysiące poszukaj zmienika w granit ,grene lub kramp bo może będzie taniej

tu masz linka na przykład http://www.kramp.com/do/action/Search?level=0&query=ko%C5%82o+talerzowe+stol&langId=-22&storeId=20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Miałem taką ale ją sprzedał jakiś miesiąc temu. W niej była założona nowa przekładnia zębata. Kupiłem orginał w podobnej cenie. Nie kombinuj z dorabianiem bo obudowe rozerwiesz i wtedy masz juz zagrabione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianraki3    12

no łąki to mam nie wiele bo jedna krowa wieć to tylko takie hobby:) a tak to zboża i świnie. I się kombinuję żeby jakoś tanio zrobić bo roboty w roku to widzi nie wiele. Przy krowach to bym się nie bawił. A kupował ktoś może w tym kramp jak tam ceny sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

J jak Ci wyszło jakie koszta ? Ja mam stoll r415 i mi powiedzieli powyżej 4 i daję se spokój z przekladnia. Kurcze ale się koledzy inżynierowie z zachodu nakompinowali żeby nic do niczego nie podeszło no ale jak wieniec i atak od grebogryzarki kosztuje 320 pln to skad oni wzieli cene 4000pln . Ktoś kogoś w h... robi i to na kupe kasy. ps: filtr oleju skrzyni od dutz 260 pln a taki sam od mercedesa okulara 19pln Boże widzisz i nie grzmisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Jak masz jedną krowe to kup sobie gwiazdówke albo pasówke to sobie zagrabisz i częci masz tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
650elx    4

Witaj.

Jakim sposobem uporałeś się z usterką,jeśli można wiedzieć oczywiście.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianraki3    12

Zastosowałem koła z mostu ursusa c 360. Bardzo dobry materiał i tani:) ale zmodyfikowałem cała górę przekładni. Jest wykonana ze stali. Może zdjęcia wrzucę. Mam do sprzedania atak i górną obudowę teraz. A co Ci się stało kolego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
650elx    4

pytam bo w okolicznym komisie rolniczym stoi właśnie z takim samym problemem zgrabiarka deutz-fahr 3m za małe pieniądze,i tak myślę nad nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianraki3    12

Najlepiej mieć własną tokarkę to można kombinować. Mam znajomemu robić zgrabiarkę claas ale na razie szukam tanich i dobrych kół. Mi akurat do stola spasowała średnica talerza od c 360. A można wiedzieć z ciekawości jaka cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
650elx    4

tokarkę mam swoją tak więc to nie problem,1300 chce,ale mówił jak bym się konkretnie nastawił to by napewno coś odleciało,dzięki za odp,jeśli możesz to wstaw foto jak to wygląda po przeróbce

Edytowano przez 650elx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
650elx    4

Witaj.masz jeszcze może to koło talerzowe od claasa.możesz mi podać jej wymiary,i czy jest na sprzedaż

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klub1999    0

wITAM wszystkich:) Mam taki sam problem z tą przekładnią,byłem sie pytac o nową a ona kosztuje 3000 pln,nie ma zadnego sensu kupywać.Czy naprawdę mozna ten atak przerobic od c-360???czy cała ta obudowa to wytrzyma???naprawdę super sprzęt alew ceny tych przekładni są kosmiczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem to na przekładni kontowej z piasta i dużej zębatce ewentualnie filmiki jak pracuje owa maszyna mogę przesłać na fb bo tu jeszcze nie obczaiłem :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

Witam,

Jestem na etapie naprawy zgrabiarki Stoll R335 4ds, jak mam zdjąć te pokrywę z góry aby dostać się do talerzy? Mam zdjęty ten wał ,który leci do wałka wom oraz wózek jezdny. Jestem na etapie że od dołu  mam teraz tuleje z kilkoma zwojami gwintu oraz klinkiem.  czy to po prostu należy wybijać młotem aż zejdzie?

 

IMG_20200615_205352479.jpg

IMG_20200615_205405058.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianraki3    12

możesz ściągać za koleją podwozie, krzywkę albo wybić ta rurę z gwintem tylko ona jest razem z górna obudowa to trzeba podepszec po bokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19gregor19    0
Dnia 25.05.2016 o 10:58, LeszekAbramczyk napisał:

ja zrobiłem to na przekładni kontowej z piasta i dużej zębatce ewentualnie filmiki jak pracuje owa maszyna mogę przesłać na fb bo tu jeszcze nie obczaiłem 😛

Witam. Moge prosić film albo zdjęcia przeróbki na maila? gornygrzegorz88@wp.pl

Dnia 23.02.2015 o 19:42, damianraki3 napisał:

Najlepiej mieć własną tokarkę to można kombinować. Mam znajomemu robić zgrabiarkę claas ale na razie szukam tanich i dobrych kół. Mi akurat do stola spasowała średnica talerza od c 360. A można wiedzieć z ciekawości jaka cena?

Witam. Można prosić o film lub zdjęcia z przeróbki? gornygrzegorz88@wp.pl

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj