Polecane posty

Karo23    0

Witam w szystkich forumowiczów. Mam problem z rozrusznikiem w kombajnie claas mercator 75. Podczas przeglądu kombajnu sprawdziłem rozrusznik, poniewarz bardzo ciężko kręcił. Okazało się, że ma przebicie na wirniku i tutaj moje pytanie do was. Jaki można zastosować zamiennik do OM352? Szukałem i znalazłem planetarny do perkinsa 6.354. Czy będzie on pasował do mojego silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A nie można dać do regeneracji?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

od perkinsa watpie zeby pasowal , wyjmij stary rozrusznik i na wzor cos powinienes dobrac, na allegro sa dedykowane do OM352. Ogolnie to nie wiem jak w merkatorze jest ale moze tak byc ze nie upchasz tam planetarnego bo jest wiekszy i cos moze przeszkadzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo23    0

Locke dałem do elektryka na sprawdzenie i naprawe, ale gościu stwierdził, że tego nie zrobi bo tego wirnika już się nie dostanie.

 

 

Uziu92 patrzyłem trochę na allegro, pisałem do paru sprzedawców podawałem numer do porownania i odpisali, że te co mają nie pasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

nie wiem skad jestes kolego ale w moim miescie jest sklep z czesciami do zachodnich kombajnow i wiem ze maja caly rozrusznik do mercedesa jezeli nie na miejscu to na zamowienie. Do swojego rozrusznika kupowalem sam elektrowlacznik w sklepie z czesciami do rozrusznikow to mieli do niego wszystko od wirnika , bendixa, glowiczki , stojanu po wybierak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo23    0

Ja jestem z okolic kalisza, kontaktowałem się nawet z firmą koło konina specjalizującą się w zachodnich maszynach, ale po podaniu numeru z rozrusznika powiedzieli, że nie mają takiego ani części.

 

A czy od C 385 mogł by pasować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

musialbys mierzyc rozstaw otworow pod szpilki , sama glowka czy wejdzie do bloku i wieniec nie bedzie o nia zahaczal i nic nie bedzie blokowalo. Podawales im numer z elektrowlacznika czy z calego rozrusznika ?

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo23    0

podawałem numer z rozrusznika katalogowy, bo taki chcieli.

Uziu92 podał byś namiar do tego sklepu u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo23    0

Napisałem do Siedlec odpisali, że mają wirnik do tego modelu. Regenerowany 180zł i stary na zdanie. Czy takie regenerowane wirniki są dobre, chodzi mi o to czy np: nie dostanie przebicia, zależy też co regenerowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

jezeli pisales do kamyka to jest dobra firma, fuszerki raczej nie odwalaja, ale jak to tegeneracja roznie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo23    0

Podaj mi nr. maszyny lub nr. rozrsznika, sprawdzę u siebe

 

rozrusznik do mercatora 75 na mercedesie oryginał to Bosch 001358048

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

Andrzeju Ty masz jakis sklep z czesciami do kombajnow czy pracujesz w czesciach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej300    0

Andrzeju Ty masz jakis sklep z czesciami do kombajnow czy pracujesz w czesciach ?

Mamy hurtownię części rolniczych/ tzn. pracuję w częściach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

a zobaczylbys moze czy macie i ewentualnie za ile czujnik poziomu paliwa do claasa dominatora 96 na jeden pin . Niestety numeru nie mam na teraz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo23    0

to sporawo, podzwoniłem ostatnio trochę, i znalazłem zamiennik do om352 według tego starego za 520zł, zamówie go bo regeneracja się nie opłaca. Dzięki wszystkim za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej300    0

a zobaczylbys moze czy macie i ewentualnie za ile czujnik poziomu paliwa do claasa dominatora 96 na jeden pin . Niestety numeru nie mam na teraz :(

Na miejscu na pewno nie mam, ale mogę sprawdzić potrzebuję nr. maszyny i czy masz silnik Perkinsa czy Mercedesa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinBelarus
      Witam. Mam ursusa 1012 i chce założyć mu z przodu opony na balonie, tzn. małe a szerokie takie jak przy rozrzutniku przykładowo.
       
      Jeśłi ktoś robi taką zamianke niech napisze jaki koszt i co potrzebne do zrobienia tego.
       
       
       
      Druga sprawa, jest taka iż chce zalożyć bliźniaki z tyłu, same opony przykręcane odpowiednimi uchwytami do felgi. Zakładał ktoś samą opone czy z felgami tylko?
       
       
       
       
      Pozdrawiam.
    • Przez 3060mm
      Proszę o pomoc, jaki można założyć zamiennik.
      Ktoś kiedys pisał, że od DAFa nadaje się ???
       
       
      Do MF 3060
    • Przez CrEAtivE82
      Rozpoławianie Pronara 82A wieniec rozrusznika 1600mth.
       
      Tak jak w temacie padł wieniec rozrusznika i czas rozpołowić traktor
       
      na co jeszcze zwrócić uwagę(sprzęgło napewno) i gdzie kupić dobrej kości części
    • Przez hanomag
      Mam problem z ciągnikiem CASE 956XL.
       
      Zimny silnik nie chce odpalić z rozrusznika, "na pych" odpala lekko. Gdy silnik jest rozgrzany, można go uruchomić rozrusznikiem, lecz kilka godzin później znowu nie można uruchomić z rozrusznika. Akumulator jest zdrowy.
       
      Proszę o wskazówki gdzie może leżeć problem.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkich. Z powodu mojego wielkiego problemu z tym ciągnikiem o którym pisałem tutaj: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6064-odpalanie-mtz-a-zima/page__st__460 (trzeci post, zachęcam do lektury, może ktoś wpadnie na pomysł co go boli) przyszedł mi do głowy jeden pomysł. Otóż gdy go zapalam i chcę go trochę przeciągnąć to wyłącza mi się rozrusznik ( tak tak, cudowna blokada przed zapalaniem już zapalonego ciągnika ) poprostu rozrusznik akurat wtedy się wyłączy, jak już silnik łapie, ale jeszcze ma za małe obroty żeby samoczynnie podjął pracę. I tak sobie myślę żeby tą blokadę jakoś wyłączyć. Tylko problem w tym, że nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to działa. W katalogu znalazłem "przekaźnik blokady rozrusznika". Myślę że chodzi o ten przekaźnik z białymi napisami przy bezpieczniku 40A. Może mi ktoś powiedzieć, czy w ogóle da się zrobić coś takiego i jak? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
       
      http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c3197e1228e9f7d4.html
      http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/8347db1bad4fd346.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj