Zaloguj się, aby obserwować  
nightmare

co mysicie o plugu 4 skibowym bomet? orze ktos tym ?

Polecane posty

nightmare    81

witam, planuje kupic plug 4 skibowy, co myślicie o plugu polskiej produkcji marki bomet ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes10    20

znajomy kupił takie a i tak porzyczał stare 4 unni bo mu nie szło tym orac :) już lepsze staltechu są ale niech ci powie ktos kto tym orał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

dwóch gości u mnie na wiosce ma takie pługi, orzą nieźle, podobnie jak takie z unii z przed 20 lat, tyle że ich tam nie zapycha bo mają inaczej listwy zamocowane,

ale lemiesze oryginalne wytrzymały 4 ha i były do wymiany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja miałem 3-skibowego i nie polecam tej marki słaba jakość wykonania słabe materiały i do tego się zapychają gdybym to wtedy wiedział kupił bym zachodni używany i czuję że lepiej bym wyszedł.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bomet ma w ofercie różne pługi. Dwa lata temu zastanawiałem się nad zakupem 4 skibowego z zabezpieczeniem resorowym. Zdecydowałem się na Kvernaelanda AB100. Był sporo droższy ale przeważyła jakość a przede wszystkim waga. Kvernalend 750 kg Bomet na resorze ponad 1100. Nie wyobrażam sobie ciągania Proximą tak ciężkiego pługa.


live fast die young

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Miałem bomety 4 skibowe, 3 lata się z nimi męczyłem i zmieniłem na używane kvernelandy. Lemiesze w tych bometach wytrzymały 5ha poza tym strasznie się zapychał już o tragicznym kryciu obornika nie wspomnę... daruj je sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jak masz zamiar kupić nowy pług tej firmy to daruj sobie i kup lepiej Kvernelanda na resorze. Ktoś tu dał ci odpowiedź że kupił model AB100. Ja 3lata temu sprzedałem za jakieś 12koła taki. Od nowego nim orałem od 99roku. Chodził w szesnastce początkowo na 90ha, potem 130. Zaorałem nim razem ponad 1000ha bez żadnej awarii, zmieniasz części robocze i ciśniesz.... Obecnie mam też kvernelandy 2 sztuki ale są już obrotowe. Jak wejdziesz w sprzęt zachodni to już nawet nie będziesz myślał o polskich producentach, a cen części się nie bój bo kupisz lemiesze oryginalne i zaorzesz minimum 50ha, tylko dłuta 2raz wymienisz na komplet lemieszy..... jak masz więcej pytań to pisz.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

rzecz w tym ze ja mam prawie same użytki zielone, a ziemi ornej tylko 6 ha, jedna orka do roku pod kukurydze, do tej pory orala to c330 plugiem 2 skiby, ale widze duza oferte używanych tanich plugow 4 skibowych, wiec nie warto się bawic i dwojkami tego orac, tymbardziej ze mam jeszcze ursusa 904. nie chce inwestować w jakiś drogi zachodni plug, intresuje mnie cos za ok 3- 4 tys zl, żeby dalo się orac i żeby był w miare wytrzymaly, chociaż ziemie mam lekkie bez kamieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

pomyśl nad Avemakiem ;) W tych pieniądzach kupisz spokojnie 4x35cm. Rozmawiałem z wieloma użytkownikami tych pługów i każdy chwali.W okolicy ich dużo przybywa i sam jakbym kupował pług to raczej Avemak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

nie mui być jakiś super mocny bo tej orki u mnie nie za wiele, byle ladnie przyorywal obornik. , wezme pod uwagę ten plug w poszukiwaniach

 

a grudziadz? akpil albo atlas ? który bylby najlepszy? bo rozumiem ze bomet odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a może zamiast 4 skibowego bometa kup 3 skibowy na przykład unii 3x40 (bomet 4x35) z przedpłużkami kukurydzianymi ,

będzie podobna szerokość a jakość krycia nieporównywalna, albo ewentualnie akpi(3x48cm),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

ja się waham pomedzy 4 a 5 skib. zbyt głębokie orki to nie u mnie bo zolty piach wyrzucę na wierzch, orka nie może być dużo glebsza niż dotychcasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzesiek11
      Jak sadzicie? Czy Agrotron 150 da sobie rade z 5-skibowym pługiem (zawieszanym),o odkładnicach xxl oczywiście.
      Nie mam ciężkich ziemi (no moze z 8 ha) a reszta to średniej klasy,
      Mam teraz 1224 i 4 skibowym vogel-nott em na ciezkich nawet daje rade.
    • Przez kamcio15
      Tak jak w temacie jaki siewnik byście polecili do c-360 ? Tak do 7k rok nie starszy niż '95 3m w zamian za konny liczę na wasze wypowiedzi być może niedługo coś zawita :rolleyes:
    • Przez zetorteam1516
      http://olx.pl/oferta/brona-talerzowa-talerzowka-bomet-2-7-nie-unia-akpil-strumykjak-nowa-CID757-ID9kZnX.html
       
      http://olx.pl/oferta/opryskiwacz-zawieszany-jugoslowianski-nie-jar-met-krukowiak-10-m-CID757-ID9y1S3.html
    • Przez TheMajster
      Witam.
      Mam dylemat nie wiem jakiej firmy wybrać talerzówkę na oku mam  StalTech, AgroTom, Bomet.
      Szerokość to 4.5 - 5 m 
      Chodzi mi o to jakie Wy firmy polecacie liczę na wasze opinie.
       
      I czu John Deere 6150 i Zetor 16145 poradzą sobie z tego typu talerzówką na ściernisku i uprawie po orkowej.
       
      Talerzówka ma być tego typu   http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal/53/24/47/44/5324474434
       
      Dzięki
    • Przez MarcinParzych
      Sprzedam agregat uprawowy 2.4m wiecej na pw lub tel 508858980

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj