abuk14

Jaki ładowacz byłby lepszy?? Troll, Cyklop czy Tur??

Polecane posty

abuk14    1

Jaki był by lepszy ???

 

Służyłby głównie do ładowania obornika z płyty (której jeszcze nie ma).

 

Pracowałby z trzydziestką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Jak do ladowania obornika na rozrzutnik to takim turam na 30 to sie zameczysz. Krecenia od diabla wajchowania i i tak za wiele nie nabierzesz. Wiem z autopsji. A jezeli juz to doluz troche i kup cyklopa zwrotny i szybko zaladujesz bez problemu. Chyba ze masz tego niewiele to ew. troll. Jednak jezeli mialbym wybierac to cyklop


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Obornika to trochę będzie.

 

Ale inni też mi radzą cyklopa.Problem jest z kasą. :(

 

Ale może pozbieram trochę kaski i narazie Trolla, bo ceny jednak trochę przystępniejsze.

Jakiś używany chyba powinien znaleźc się do 5 000 zł

Ale za taką cenę byłby też cyklop jakiś starszy. :-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Czy ładowacz jest ci potrzebny tylko do ładowania obornika z płyty  ??? bo wiadomo że jak do jakiegoś głębszego kopania to tylko chwytakowy, jak znów do pracy w budynkach to chyba czołowy. Czołowym można też przewozić różne ładunki, a chwytakowy raczej nie.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Taka jest prawda ze nie zastapisz cyklopem tura przy zaladunku balotow czy przy przewozeniu czegos tam ale turem nie zastapisz cyklopa przy ladowaniu obornika... takie juz sa uroki


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

a ja sie zastanawiam czy wlasnie cyklopa nie zamienic na tura do mojej 4turbo :) obornik mam na płaskiej "płycie" wiec z załadunkiem nie powinno byc problemów


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Już nawet nie chodzi o same bele.Mam widły na podnośnik to tak w razie jak by był chwytakowy to nie będzie problemu.

Ale prawdopodobnie będzie chwytakowy, bo dziś dowiedziałem się ( upewniłem ) że plyta chyba będzie trochę zagłębiona.

Z obory nie będę wywalał ładowaczem ( nie mam warunków )

Jedno pytanie do U1224. Jak tam ciapek z cyklopem chodzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ciapek ma aż za nadto mocy do cyklopa  , a ja  wybieram cyklopem z głębokiej obory  cofiąc cyklopa w drzwi  8)  bo 330 z turem nic tam nie mogę zrobić a MF  nie wjade bo wrota są 2,5 m wysokie  :-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Ciapek i cyklop to serio idealne połaczenie POLECAM


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

pewni ze cyklop chyba ze masz jakis wiekszy ciągnik i na nim tura bo na 330 i 360 nie polecam jak duzo złapiesz ciezko sie kreci wiadnom brka wspomaganiatlatego polecam CYKLOP !!


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Oprócz ciapka mam jeszcze Zetora 7011.

Ale prawdopodobnie będzie Cyklop.

Tylko tak za 2-3 miesiące, bo trochę świnek trzeba będzie sprzedac.

W ogłoszeniu widziałem Cyklopa za 6500 zł stan podobno db.

Jeszcze pomyślę.

Ale kiedyś miałem takie widły na podnośnik tylko, że się połamały. ;D

Pospawałem je ale teraz służą tylko do ładowania bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Jeśli porównać Cyklopa z TUR-em co jest zamontowany na C 330 lub C 360, to oczywiście Cyklop wygrywa. Ale w porównaniu z większym ładowaczem czołowym to już jest inny temat. Mój wuja ma Belarusa 1025 z orginalnym ładowaczem o udźwugu 1650kg ;D. To wymiata Cyklopa. Podczas załaduknu obornika na roztrząsacz o ład. 3.5t ładuje tylko dwie łyżki i roztrząsacz jest full :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopek22    3

tur sie nie nada do ladowania z plyty obornika ;D, cyklop w tej sytuacji jest najlepszy i nabardziej wydajny i wygodny :), troll jest lepszy do kopania a nie ladowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1
tur sie nie nada do ladowania z plyty obornika

 

TUR jest wiele zepszy do ladowania obornika z plyty. widze jak laduja u sasiada turem a pamietam jak 4 lata w stecz ladowali dzin cyklopem tak wolno to szlo a tym turem to 3 min i jusz jest rozutnik pelny tylko ze ciagnik ma 155km


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

troll nie będzie dobrym wyborem- krótki wysięgnik, dużo słabsza pompa, wolniejsze obroty, mniejsza łyżka, jeśli masz płyte obornikową to radziłbym tura, jest to bardzo przydatna rzecz w gospodarstwie, możesz nią zrobić te prace których nie zrobisz za pomocą ładowaczy typu troll lub cyklop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

Kupuj cyklopa jesli nie masz do wykonania prac pod dachem, tj wyrzucanie obornika z kojcy, czy tez pakowanie balotow pod dach. cyklop ma wiecej zalet niz tur, jesli brac pod uwage tylko i wylacznie ladowanie obornika. po

1. cyklopem nie musisz tyle krecic fajera

2. oszczedzisz sprzeglo w ciapajewie

3. cyklopem szybciej

4. praca na 'swiezym" powietrzu *

 

 

*) skresl ten punkt, jesli nie masz kabiny przy ciapku <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

tur naprawde się sprawdza na płycie tylko przy większym ciągniku... 12145 z turem(łyżka do materiałów sypkich...) ładował ok 400 ton obornika, chodziły dwa rozrzutniki 6 i 8 ton i cała zabawa trwała dwa dni:)


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
a ja sie zastanawiam czy wlasnie cyklopa nie zamienic na tura do mojej 4turbo B) obornik mam na płaskiej "płycie" wiec z załadunkiem nie powinno byc problemów

 

a moze jcb 530-70 load all <_< lub cos podobnego???

+ zestaw lyzek.

 

wiem ze ustrojstwo drogie ale:

- zaladunek obornika to przyjemosc

- przewozenie palet takze

- 4 bigbagi bez problemu podniesie tylko nie wolno przesadzic z wysunięciem ramienia bo stanie na przednich kolach

- zarąbista sprawa do zaladunku burakow, zboza.

- dobrze się tym podpycha zboze na magazynach

- z tylu ma hak więc jakąs lzejszą przyczepę lub paszowoz da się pociągnąc

- swietnie wbija się tym kolki ogrodzeniowe B) - nawet gdzies mam filmik jak jeden trol to robi

- dwie prostokątne kostki slomy - te duze - lezące obok/(rownolegle do) siebie podnosi (3 na sobie bez problemu tylko trzeba patrzec po czym się jezdzi aby nie zwalic na teleskop) jak ma się chwytak i pozwala ukladac fajne stogi

 

no i ogolnie super zabawka.

 

a co do tematu to oczywiscie ze cyklop jesli do obornika

jesli np do kostek slomy - tych duzych to tur jest fajny nawet

 

trolla nie uzywalem


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    6

Ja mogę polecić tura. Sam używam przy ciapku i bardzo mi odpowiada. Jest bardzo uniwersalny.

Co do ładowania obornika z płyty to pewnie zrobi to szybciej niż cyklop, a i na płytę potrafi załadować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Kabinki niestety nie mam.

Ja jednak jestem zdecydowany do Cyklopa, bo paktycznie nic innego oprócz ładowania obornika bym nie robił, do mojej chlewni nawet się nie mieści. Będę ładował tylko z plyty ew. czasem na usługi.

A bele hmm... Sam jeszcze nie wiem czy będę je robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koluniokarol    12

moim zdaniem najlepszy jest cyklop


''Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Jaki był by lepszy ???

 

Służyłby głównie do ładowania obornika z płyty (której jeszcze nie ma).

 

Pracowałby z trzydziestką

 

Do tego ciągnika CYKLOP pasuje idealnie... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody11441    1

A wiec tak: do tego co mialby robic czyli do obornika to najlepszy bylby tur, gdyz jest bardziej praktyczniejszy i moglbys wykorzystywac go do innych prac np do bel itp. ale z drudiej strony tur ktory mozna zamontowac w trzydziestce to praca z nim to zadna przyjemnosc o wiele lepsza bylaby praca cyklopem. a wiec podsumowujac do twojego gospodarstwa najlepiej nadawalby sie cyklop, trzydziestka napewno sobie z nim poradzi a i komfort pracy bylby lepszy niz trzydziestka+tur. Tylko cyklopem dluzej bedziesz ladowac rozrzutnik niz turem chyba ze masz dobra wprawe:)podro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


    • Przez semos
      Tak jak w temacie kupię instrukcję i katalog czesci do CYKLOPA nowego typu z słownikiem górnym.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj