Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
innaperspektywa

IV, V klasa gleb - co uprawiacie i jakie stosujecie nawozy??

Polecane posty

Posiadam spory kawałek gleb IV i V klasy. Mieszkam w południowo - wschodniej części Polski. Co na takich glebach uprawiać i jakie stosujecie nawozy?

Pozdrawiam

rafi101    0
Napisano (edytowany)

możesz zasiać kukurydze,nawozy to zależy jakich brakuje w glebie.,łubin,saradele,trawę,

nawet na IV to jakieś zboża

Edytowano przez rafi101

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mantas
      Mam na myśli kupowanie młodych byczków, odchowywanie i sprzedawanie, jest to opłacalne czy nie?
      Jak ktoś coś wie to proszę pisać, i proszę o pomoc w rozpoczęciu takiej hodowli
    • Przez RubenDesiewicz
      Witam, posiadam około 1 ha ziemi piaszczystej, mocno piaszczystej. I oto moje pytanie. Co mogę uprawiać na takiej glebie, aby dawało to dobre plony? Oczywiście bez nawadniania się nie obejdzie na takiej glebie, więc nawadnianie na 100% by było.

Czy truskawki nadawały by się na typowo piaszczystą glebę?
    • Przez Adrian_K_90
      Dwie koncepcje. Pierwsza wywożenie obornika na ściernisko, wymieszanie go agregatem talerzowym, gdzie będzie tak  czekał na orkę wykonaną przed siewem. Druga koncepcja to przejechanie ścierniska agregatem, obornik zaś wywożony dopiero przed orką. Co lepiej zastosować? W pierwszym przypadku, obornik będzie równomiernie rozłożony w profilu glebowym i częściowo rozłożony, a w drugim będą ograniczone do minimum straty azotu.  
    • Przez BIGAGRO
      Promocja na nawozy od GRUPA AZOTY
      Ceny: http://big-agro.pl/wp-content/uploads/2016/07/Efektywne-nawozy-promocja.pdf

Dostawa wyceniana indywidualnie
      Kontakt: PW / big-agro.pl / kontakt@agrivision.pl / biuro@agrivision.pl